اخبار فارکسفارکس

بازار فارکس امروز – چهارشنبه 28 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 28 تیر در بازار فارکس بدانید:

پوند استرلینگ در برابر رقبای اصلی خود در اوایل روز چهارشنبه به دنبال کاهش نرخ تورم در ماه ژوئن که کمتر از حد انتظار بود، تضعیف شد. امروز یورواستات اصلاحاتی را در چاپ شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده (HICP) در ماه ژوئن منتشر خواهد کرد و تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل شروع مسکن و مجوزهای ساختمانی خواهد بود.

پوند به دلار GBP/USD

تورم در بریتانیا، همانطور که با تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، از 8.7 درصد در ماه می به 7.9 درصد در ماه ژوئن کاهش یافت. این رقم کمتر از انتظار بازار 8.2 درصد است. علاوه بر این، CPI اصلی از 7.1 درصد در همان دوره به 6.9 درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص قیمت تولید کننده (ورودی) 2.7 درصد کاهش یافت. در نهایت، شاخص قیمت خرده‌فروشی به صورت ماهانه 0.3 درصد افزایش یافت که نسبت به افزایش 0.7 درصدی ثبت شده در ماه مه کاهش یافت. به دنبال این قرائت، GBP/USD تحت فشار نزولی شدید قرار گرفت و به پایین ترین سطح خود در یک هفته به زیر 1.2950 رسید.

با انعکاس ضعف گسترده پوند، EUR/GBP آخرین بار در بالاترین سطح خود از اواخر ماه مه به بالای 0.8650 معامله شد و GBP/JPY 0.3% کاهش یافت و به 180.50 رسید.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز سه‌شنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) علی‌رغم انتشار داده‌های مختلط اقتصاد کلان توانست در جلسه اولیه آمریکا بالاتر رود، اما حرکت صعودی خود را از دست داد. جو ریسک مثبت باعث شد که دلار آمریکا قدرت بیشتری کسب کند و DXY افزایش اندکی را ثبت کرد. اوایل چهارشنبه، DXY در محدوده مثبت بالای 100.00 باقی می ماند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در اولین جلسه اروپایی روی پای عقب می ماند و به سمت 1.1200 پایین می آید. با این حال، صعود شدید در EUR/GBP به جفت ارز کمک می کند تا ضررهای خود را فعلا محدود کند. پیش بینی می شود HICP سالانه برای منطقه یورو 5.5٪ تایید شود.

در جلسه آسیایی، داده‌های نیوزلند نشان داد که CPI سالانه در سه ماهه دوم از 6.7 درصد در سه ماهه اول به 6 درصد در مقایسه با انتظار بازار 5.9 درصد کاهش یافته است. NZD/USD با واکنش اولیه بالاتر رفت، اما جهت خود را به سمت نشست اروپایی تغییر داد. در زمان نوشتن، این جفت در روز بیش از 0.5 درصد کاهش داشت و به 0.6230 رسید.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

به دنبال حرکت متلاطم روز سه‌شنبه، USD/JPY افزایش یافت و در صبح روز چهارشنبه اروپا به بالای 139.50 صعود کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا از کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در روز سه شنبه سود برد و به بالاترین سطح خود در نزدیک به سه ماه اخیر بالای 1980 دلار رسید. XAU/USD در مرحله ادغام باقی می ماند و در اوایل چهارشنبه به زیر 1980 دلار نوسان می کند.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین روز سه شنبه برای پنجمین روز متوالی با قیمت قرمز بسته شد اما اوایل چهارشنبه به بالای 30000 دلار بازگشت. اتریوم پس از ثبت ضررهای کوچک در روز سه شنبه، در حدود 1900 دلار ثابت باقی می ماند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس