گزارش بازار فارکس – سرد شدن بازار کار ایالات متحده، دلار آمریکا را با چالش روبرو کرده است

بازار فارکس امروز

در سشن روز جمعه آسیا، دلار آمریکا (USD) بهبودی ملایمی را تجربه کرد. با این حال، چشم‌انداز کوتاه‌مدت آن همچنان نامشخص است، به‌ویژه پس از افزایش بیش از حد انتظار ادعاهای اولیه بی‌کاری (IJC) برای هفته منتهی به 3 مه، که نشان‌دهنده افزایش چالش‌ها در بازار کار ایالات متحده تحت سیاست محدودکننده فدرال رزرو (Fed) است.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که عملکرد گرین‌بک را در برابر شش ارز اصلی ارزیابی می‌کند، پس از نزول به 105.00، بازگشتی جزئی نشان داده است. جهت دلار آمریکا در آینده نزدیک تا حد زیادی به داده های تورم ماه آوریل ایالات متحده بستگی دارد که قرار است چهارشنبه آینده منتشر شود. این داده ها اطلاعات مهمی را در مورد اینکه آیا فدرال رزرو از ماه سپتامبر کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد، ارائه می دهد. تا آن زمان، فعالان بازار راهنمایی های مقامات فدرال رزرو در مورد نرخ های بهره را به دقت زیر نظر خواهند داشت، که به طور قابل توجهی بر مسیر دلار آمریکا تأثیر خواهد گذاشت.

در ساعات معاملاتی آسیا، USD/JPY به 155.77 صعود کرد، علیرغم اینکه مخارج کلی خانوار ژاپن کاهش آهسته 1.2 درصدی را در مقایسه با 2.4 درصد انتظار داشت. با این حال، این کاهش هزینه های مصرف کننده، برنامه های بانک مرکزی ژاپن (BoJ) برای افزایش بیشتر نرخ بهره را با چالش هایی مواجه می کند.

EUR/USD موقعیت خود را در نزدیکی بالاترین رقم دو روزه 1.0780 حفظ کرده است زیرا دلار آمریکا با فشار نزولی مواجه شده. معامله گران قبلاً انتظارات کاهش سه نرخی توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) در سال جاری را در نظر گرفته اند.

GBP/USD رشد روز پنجشنبه را کمی بالاتر از 1.2500 حفظ کرد. این جفت ارز فارکس پس از زیان های ناشی از تصمیم بانک مرکزی انگلستان (BoE) برای ثابت نگه داشتن نرخ استقراض در 5.25٪، با چشم انداز منفی نسبت به نرخ بهره، کمی بهبود یافت. در طول کنفرانس مطبوعاتی، اندرو بیلی، فرماندار BoE به احتمال کاهش نرخ بیشتر از آنچه قبلاً توسط بازار پیش بینی شده بود اشاره کرد. در میان کمیته سیاست پولی 9 نفره (MPC)، سیاستگذار BoE، Swati Dhingra و معاون فرماندار Dave Ramsden به کاهش 25 واحدی (bps) نرخ بهره به 5٪ رأی دادند.

در بحبوحه گمانه زنی های فزاینده مبنی بر آغاز کاهش نرخ بهره فدرال رزرو از آغاز نشست ماه سپتامبر، به نظر می رسد قیمت طلا در آستانه بسته شدن قوی در پایان هفته است و به 2355 دلار رسیده است.

AUD/USD در معاملات آسیایی کاهش جزئی را تجربه می کند اما قدرت خود را بالاتر از سطح حمایت روانی 0.6000 حفظ می کند. توجه بازار به داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) چین در ماه آوریل خواهد بود که قرار است در آخر هفته منتشر شود، که احتمالاً بر حرکت دلار استرالیا تأثیر می گذارد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید