گزارش بازار فارکس – امروز تصمیم بانک مرکزی انگلستان در مرکز توجه ها است

بازار فارکس امروز

در اوایل سشن لندن در روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) در حال نشان دادن قدرت در برابر همتایان خود است که با اعتقاد سیاستگذاران فدرال رزرو (Fed) در مورد انعطاف پذیری چشم انداز اقتصادی ایالات متحده و نگرانی های آنها در مورد عدم کاهش تورم به سطح مطلوب 2 درصدی تقویت شده است.

سخنان سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون در روز چهارشنبه بر لزوم سرد شدن اقتصاد قبل از بازگشت تورم به 2 درصد تأکید کرد. کالینز به افزایش غیرمنتظره اخیر هم در فشارهای قیمتی و هم در فعالیت های اقتصادی اشاره کرد و پیشنهاد کرد که نرخ های بهره باید بدون تغییر باقی بماند تا زمانی که اعتماد بیشتری به تورم پایدار 2 درصد وجود داشته باشد.

چشم انداز افزایش طولانی مدت نرخ های بهره توسط فدرال رزرو برای دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه مساعد است. شاخص دلار آمریکا (DXY) که ارزش گرین‌بک را در برابر شش ارز اصلی دنبال می‌کند، به نزدیک 105.50 افزایش یافته است، در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده به 4.51 درصد می‌رسد.

در طول ساعات معاملات آسیایی، علیرغم نشانه‌های تندروانه در مورد نرخ‌های بهره توسط بانک مرکزی ژاپن (BoJ)، جفت USD/JPY بی‌تأثیر از این احساسات باقی می‌ماند. به نظر می رسد این جفت ارز آماده ادامه مسیر صعودی خود به سمت 156.00 است. سیاستگذاران BoJ بر خطرات بالقوه افزایشی برای تورم تاکید کردند و سناریوهای افزایش نرخ را مورد بحث قرار دادند. با این حال، سرمایه گذاران به دلیل تردید در مورد رشد پایدار دستمزد، فضای محدودی را برای افزایش بیشتر درک می کنند.

EUR/USD در حوالی 1.0740 شکننده به نظر می رسد و یورو در برابر دلار قوی آمریکا نزولی ملایم را تجربه می کند. با توجه به عدم انتشار داده های اقتصادی قابل توجه در منطقه یورو، انتظار می رود که احساسات بازار جفت ارز اصلی را هدایت کند.

GBP/USD نزدیک به پایین ترین سطح هفتگی خود به زیر 1.2500 معامله می شود که نشان دهنده احتیاط معامله گران پیش از تصمیم بانک انگلستان (BoE) برای نرخ بهره است. به طور گسترده پیش بینی می شود که BoE برای ششمین بار متوالی نرخ بهره را در 5.25 درصد حفظ کند. سرمایه گذاران هر نشانه ای را در مورد زمان بندی کاهش احتمالی نرخ بهره به دقت بررسی خواهند کرد. دیو رامسدن، معاون فرماندار BoE ابراز اطمینان کرد که تورم در سه سال آینده به هدف 2 درصد برسد و آن را حفظ کند. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که او به همراه سیاست‌گذار سواتی دینگرا، ممکن است به کاهش نرخ رای دهند.

قیمت طلا به 2315 دلار رسیده است و این فلز گرانبها عمدتاً در محدوده 2300 تا 2320 دلار حرکت می کند. ریسک های ژئوپلیتیکی همچنان در جهت صعودی به طلا فشار وارد می کند، در حالی که بازدهی بالای اوراق قرضه فشار نزولی را بر این فلز گرانبها وارد می کند.

AUD/USD به دلیل کاهش ارزش دلار استرالیا تحت فشار نزدیک به 0.6570 باقی می ماند. بانک مرکزی استرالیا (RBA) در حال حاضر نیازی به تشدید بیشتر سیاست ها با هدف دستیابی به هدف تورم 2 درصدی با سطح نرخ بهره موجود نمی بیند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید