گزارش بازار فارکس – ین ژاپن پس از مداخله مشکوک دولت به شدت افزایش یافت

بازار فارکس امروز

ین ژاپن (JPY) هفته را با افزایش قابل توجهی در برابر همتایان اصلی خود آغاز کرد که به دلیل سوء ظن به مداخله تقویت شد. تقویم اقتصادی روز دوشنبه ایالات متحده فاقد انتشار داده های سطح بالا است، در حالی که Destatis آلمان قرار است از داده های اولیه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه فوریه رونمایی کند.

دلار به ین ژاپن

USD/JPY در ساعات اولیه معاملات آسیایی در روز دوشنبه به بالاترین سطح چند دهه گذشته و بالای 160.00 رسید. با این حال، این جفت به سمت سطح 159.50 برگشت و برای چندین ساعت قبل از افت شدید معامله شد. در عرض یک ساعت، USD/JPY تقریباً 400 پیپ سقوط کرد و آخرین بار با 1.7 درصد کاهش در روز در 155.60 مشاهده شد. ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی ژاپن، وقتی در مورد گمانه زنی های بازار در مورد مداخله سوال شد، از ارائه هرگونه اظهار نظری خودداری کرد.

شاخص دلار

تحت فشار کاهش USD/JPY، شاخص دلار آمریکا در روز دوشنبه نزولی شد و کاهش 0.45 درصدی را برای روز نزدیک به 105.30 نشان داد. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در بالای 4.6 درصد ثابت ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده کمی بالاتر رفت. روز چهارشنبه، فدرال رزرو تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام می کند و اداره آمار کار ایالات متحده اطلاعات بازار کار آوریل را در روز جمعه منتشر می کند.

یورو به دلار

EUR/USD هفته قبل را با یک حرکت مثبت به پایان رساند و در اوایل دوشنبه به صعود ادامه داد و 0.3% افزایش یافت و در زمان گزارش به 1.0722 رسید.

پوند به دلار

در حالی که GBP/USD زیان های جزئی را در روز جمعه تجربه کرد، برای شروع هفته دوباره بازگشت و به بالاترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته در 1.2535 رسید.

اونس جهانی طلا

طلا هفته گذشته با افت بیش از 2 درصدی روبرو شد و یک سری برد پنج هفته ای را شکست. با این حال، XAU/USD در اوایل روز دوشنبه ثبات خود را حفظ کرد و در محدوده باریک بالای 2330 دلار نوسان داشت.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید