گزارش امروز بازار فارکس – شروع آهسته برای هفته مهم بانک های مرکزی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 28 اسفند در بازار فارکس بدانید:

جفت ارزهای اصلی فارکس در ابتدای هفته نوسانات حداقلی را تجربه می کنند، زیرا فعالان بازار رویکرد محتاطانه ای را پیش از جلسات مهم بانک مرکزی و انتشار داده ها اتخاذ می کنند. یورواستات قرار است در طول نشست اروپا، اصلاحاتی را در داده های تورم فوریه منتشر کند. در ساعات معاملات آسیایی روز سه شنبه، هر دو بانک ژاپن (BoJ) و بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیمات سیاست پولی مربوطه خود را اعلام خواهند کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) با افزایش نرخ سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.3 درصد، که نشان دهنده افزایش بیش از 5 درصدی در هفته است، یک خط باخت سه هفته ای را شکست. شاخص دلار در صبح روز دوشنبه در اروپا در حدود 130.50 ثابت می ماند، در حالی که بازده 10 ساله حرکت جانبی نزدیک به 4.3٪ را حفظ می کند. همزمان، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل جلسه اروپا اندکی بالاتر است.

اوایل امروز، گزارش های چین نشان داد که خرده‌فروشی در ژانویه تا فوریه 5.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در فوریه افزایش یافته است که از انتظارات بازار برای افزایش 5.2 درصدی فراتر رفته است. علاوه بر این، تولید صنعتی در مدت مشابه 7 درصد افزایش یافت که بیش از برآوردهای 5 درصدی تحلیلگران بود. در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه، اداره ملی آمار چین (NBS) تاکید کرد که اقتصاد ملی همچنان به بهبودی خود ادامه می‌دهد و نشانه‌هایی از بهبود را در دوره ژانویه تا فوریه نشان می‌دهد و سیاست‌های اقتصاد کلان موثر بوده است. با این حال، NBS همچنین بر نیاز به استحکام بیشتر پایه های بهبود و رشد اقتصادی تاکید کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

پیش بینی می شود که بانک مرکزی استرالیا (RBA) نرخ بهره خود را در 4.35 درصد حفظ کند. علیرغم کاهش نزدیک به 1 درصدی در هفته گذشته، AUD/USD در مرحله تثبیت کمی بالاتر از 0.6550 در صبح روز دوشنبه اروپا باقی مانده است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

بانک ژاپن (BoJ) روز دوشنبه یک عملیات اوراق قرضه برنامه ریزی نشده را اعلام کرد و پیشنهاد خرید 3 تریلیون ین اوراق قرضه (JGBs) را در معامله ای از روز سه شنبه تا پایان پنجشنبه ارائه داد. هنوز در بازارها تردید وجود دارد که آیا BoJ سیاست نرخ بهره منفی خود را پس از نشست مارس منعقد خواهد کرد یا خیر. پس از افزایش بیش از 1% در هفته گذشته، USD/JPY بالای 149.00 تثبیت شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از کاهش قابل توجه روز پنجشنبه نتوانست دوباره به حالت اول بازگردد و هفته قبل را در محدوده منفی به پایان رساند. از اوایل دوشنبه، این جفت در محدوده باریکی درست زیر 1.0900 در نوسان است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD کاهشی نزدیک به 1 درصدی را تجربه کرد که بیشترین ضرر یک هفته‌ای خود را از دسامبر در هفته گذشته نشان می‌دهد. این جفت در اوایل صبح اروپا زیر 1.2750 باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا هفته قبل را با کاهش به پایان رساند و در ابتدای هفته جدید به روند نزولی خود ادامه داد. در حال حاضر، XAU/USD تقریباً 0.5 درصد به صورت روزانه کاهش یافته و زیر 2150 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید