گزارش امروز بازار فارکس – دلار آمریکا قبل از انتشار داده‌های سطح متوسط سودهای خود را تثبیت می‌کند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 25 اسفند در بازار فارکس بدانید:

پس از شروع ضعیف هفته، دلار آمریکا (USD) در برابر همتایان خود در روز پنجشنبه افزایش یافت و در اوایل جمعه شاخص دلار DXY پس از افزایش بیش از 0.5 درصدی در روز قبل، نزدیک به 103.50 تثبیت شد. در اواخر امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شاخص قیمت صادرات و واردات فوریه را همراه با داده های تولید صنعتی مورد توجه قرار خواهد داد. علاوه بر این، دانشگاه میشیگان شاخص اولیه احساسات مصرف‌کننده را برای ماه مارس معرفی خواهد کرد، در حالی که بانک فدرال رزرو نیویورک یافته‌های نظرسنجی تولیدی Empire State را فاش خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های اخیر ایالات متحده نشان می دهد که شاخص قیمت تولید کننده در ماه فوریه سالانه 1.6 درصد افزایش یافته است که از انتظارات بازار 1.1 درصد پیشی گرفته و از رشد 1 درصدی ژانویه پیشی گرفته است. در همین حال، طبق گزارش اداره آمار ایالات متحده، خرده‌فروشی پس از کاهش 1.1 درصدی در ژانویه، 0.6 درصد در فوریه افزایش یافت. به دنبال این انتشار، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.3 درصد افزایش یافت و دلار را تقویت کرد، در حالی که در ساعات معاملاتی اروپا، کمی پایین تر از این سطح بود. همچنین، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده پس از بسته شدن منفی روز پنجشنبه بر روی شاخص های اصلی وال استریت، امروز اندکی کاهش یافته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در روز پنجشنبه، USD/JPY به حرکت صعودی خود ادامه داد و با وجود افزایش گمانه زنی ها در مورد احتمال دور شدن بانک مرکزی ژاپن از سیاست نرخ بهره منفی خود در نشست سیاست آتی، از 148.00 فراتر رفت. در ساعات معاملاتی روز جمعه آسیا، این جفت ارز به بالای 148.50 رسید که قبل از بازگشت به زیر این سطح در طول جلسه اروپا، یک بالاترین هفتگی جدید را ثبت کرد.

یورو به دلار EUR/USD

در مقابل، EUR/USD کاهش قابل توجهی را در اواخر روز پنجشنبه تجربه کرد و به زیر 1.0900 سقوط کرد. این جفت در جریان معاملات صبح روز جمعه اروپا ثبات نسبی خود را حفظ کرده است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD به دنبال کاهش 0.6 درصدی در روز پنجشنبه، روند نزولی خود را حفظ کرد و به پایین ترین سطح خود از 6 مارس نزدیک به 0.6550 در جلسه آسیایی روز جمعه رسید. با وجود بهبود نسبی، این جفت به طور قابل توجهی زیر 0.6600 باقی مانده است.

پوند به دلار GBP/USD

پس از شکستن به زیر 1.2800، GBP/USD به کاهش خود ادامه داد و پنجشنبه را به پایان رساند که عمیقاً در قلمرو منفی فرو رفته بود. این جفت همچنان با فشار نزولی مواجه است و در اوایل جلسه اروپا به زیر 1.2750 معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، طلا رکودی را تجربه کرد و در جلسه روز پنجشنبه آمریکا به زیر 2160 دلار سقوط کرد. با این حال، XAU/USD در اوایل روز جمعه شروع به جهش کرد و در بالای 2,160 دلار نگه داشت، زیرا بازده 10 ساله ایالات متحده در تلاش برای افزایش سود روز پنجشنبه است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید