فارکس

بازار فارکس امروز | جمعه 10 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 10 شهریور در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا پس از افزایش روز چهارشنبه ثابت ماند زیرا سرمایه گذاران در آستانه انتشار اطلاعات کلیدی به حاشیه رفتند. امروز گزارش مشاغل آگوست، که شامل حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و ارقام تورم دستمزد می‌شود، و نظرسنجی PMI تولید ISM در تقویم اقتصادی ایالات متحده ارائه خواهد شد. اداره آمار کانادا همچنین داده های رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را در جلسه اولیه آمریکا منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های ایالات متحده در روز پنجشنبه نشان داد که شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی (PCE) در ماه جولای به طور سالانه 4.2 درصد افزایش یافت، در حالی که در ژوئن 4.1 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، مطالبات اولیه بیکاری هفتگی به 228000 کاهش یافت و بهتر از انتظار بازار 235000 بود. پس از انتشار این داده ها، شاخص دلار آمریکا (DXY) بهبود روزانه خود را افزایش داد و در روز پنجشنبه نزدیک به 0.5 درصد افزایش یافت و یک رگه زیان سه روزه را شکست. اوایل جمعه، DXY سود خود را بالای 103.50 تثبیت کرد. در این میان، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان در حدود 4.1 درصد به حرکت خود ادامه می دهد و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده ثابت است.

در نشست آسیایی، داده‌های چین نشان داد که PMI تولید Caixin در ماه اوت از 49.2 به 51 افزایش یافت که نشان‌دهنده گسترش فعالیت‌های تجاری بخش تولید است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا روز پنجشنبه تحت فشار نزولی شدیدی قرار گرفت و بخش بزرگی از سودهای ثبت شده در نیمه اول هفته را از بین برد. سرمایه گذاران از شرط بندی بر روی افزایش 25 واحدی در نرخ های کلیدی بانک مرکزی اروپا (ECB) در ماه سپتامبر پس از قرائت تورم منطقه یورو، خودداری کردند، که باعث شد یورو علاقه خود را از دست بدهد. در اوایل روز جمعه، این جفت ارز زیر 1.0850 آرام می ماند.

USD/CAD چهار روز اول هفته را در محدوده منفی بسته و به پایین ترین سطح خود در دو هفته گذشته در 1.3490 رسید. این جفت آخرین بار در روز کمی بالاتر از 1.3500 معامله شد. پیش بینی می شود اقتصاد کانادا در سه ماهه دوم سالانه 1.2 درصد رشد کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز پنجشنبه به سمت جنوب چرخید و به زیر 1.2700 بازگشت. این جفت در اوایل روز جمعه در پشت پا باقی می ماند و نزدیک به 1.2650 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در اوایل روز جمعه در حدود 145.50 نسبتا آرام می ماند. داده های ژاپن در اوایل روز نشان داد که مخارج سرمایه در سه ماهه دوم 4.5 درصد افزایش یافته است که کمتر از انتظار بازار برای افزایش 5.4 درصدی است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم تقویت گسترده دلار آمریکا، قیمت طلا در روز پنجشنبه تنها اندکی کاهش یافت زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در تلاش برای افزایش کشش بود. در صبح اروپا، XAU/USD سود هفتگی خود را در حدود 1940 دلار تثبیت کرد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین تحت فشار نزولی شدید قرار گرفت و به منطقه 26000 دلار سقوط کرد و روند صعودی هفتگی خود را دوباره دنبال کرد. اتریوم در روز پنجشنبه بیش از 3 درصد از دست داد و آخرین بار زیر 1650 دلار معامله شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس