اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – فضای آشفته بازار در پی چالش های خاورمیانه و نگرانی از اقتصاد چین

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 28 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، همراه با نگرانی‌های مداوم در مورد چشم‌انداز اقتصادی چین، به ایجاد فضای آشفته بازار کمک می‌کند. بازار سهام چین روند نزولی خود را افزایش داده و به پایین ترین حد در چهار سال گذشته رسیده است. اظهارات نخست وزیر لی کیانگ در داووس امیدها برای اقدامات محرک قابل توجه برای حمایت از بهبود اقتصادی را از بین برد.

اظهارات کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو آمریکا (Fed) که نشان دهنده کاهش انتظارات برای کاهش شدید نرخ است، بر نگرانی سرمایه گذاران افزوده است. بازار در حال ارزیابی مجدد انتظارات برای محور سیاست فدرال رزرو در سال جاری است، به ویژه پس از داده های قوی خرده فروشی ایالات متحده. خرده فروشی در ایالات متحده در ماه گذشته 0.6% افزایش یافت و از رشد پیش بینی شده 0.4% فراتر رفت.

اظهارات مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز امیدها برای کاهش زودهنگام نرخ بهره را از بین برده است و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، احتمال کاهش نرخ بهره را در تابستان پیشنهاد می کند.

تنش‌های ژئوپلیتیکی با حملات نظامی اخیر آمریکا در یمن و هدف قرار دادن موشک‌های بالستیک ضد کشتی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها تشدید شد. در پاسخ، حوثی ها به یک کشتی باری متعلق به ایالات متحده با یک پهپاد کامیکازه در دریای سرخ حمله کردند، پس از آن که ایالات متحده اعلام کرد قصد دارد حوثی‌ها را مجدداً در فهرست «تروریست‌های جهانی تعیین‌شده ویژه» قرار دهد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) عقب نشینی زیادی را از بالاترین نرخ پنج هفته اخیر خود که در حدود 103.70 بود، تجربه کرده است. علیرغم داده های مثبت اقتصادی ایالات متحده، جو محتاطانه بازار و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، به ویژه معیار 10 ساله، بالاتر از سطح 4.0 درصد، بر گرینبک فشار وارد می کند.

فعالان بازار مشتاقانه منتظر انتشار داده های اقتصادی سطح متوسط ​​ایالات متحده، از جمله مطالبات بیکاری، شروع مسکن، و مجوزهای ساختمانی هستند. این داده ها نقش مهمی در تأثیرگذاری بر ادراک بازار از انتظارات برای کاهش بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) ایفا می کند. سرمایه گذاران مشتاق ارزیابی شاخص های اقتصادی برای سنجش مسیر سیاست فدرال رزرو هستند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در فضای بازار فارکس، AUD/USD پس از معکوس کردن نزول به 0.6525 که ناشی از داده های اشتغال ضعیف استرالیا بود، به بالای 0.6550 بازگشت. اداره آمار استرالیا (ABS) از کاهش 65100 نفری در تعداد استرالیایی های شاغل در ماه دسامبر خبر داد. با وجود این، نرخ بیکاری به دلیل کاهش نسبت افراد در نیروی کار، در 3.9٪ ثابت ماند. NZD/USD نیز همین روند را دنبال کرد و از سطح 0.6100 جهش کرد و صعودهای اندکی را ثبت کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY با فشار اصلاحی زیر 148.00 مواجه است و در کنار کاهش دلار آمریکا با مشکل مواجه است. علیرغم انتظارات مبنی بر اینکه بانک ژاپن (BoJ) بعید است سیاست پولی خود را در هفته آینده اصلاح کند، USD/JPY همچنان تحت فشار است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا حول 1.0900 در نوسان است و از مقاومت در برابر کاهش نرخ بهره توسط سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) و به طور کلی ضعیف تر شدن دلار آمریکا سود می برد. صورتجلسه آتی بانک مرکزی اروپا و حضور دیگر لاگارد در داووس می تواند بر معاملات تأثیر بگذارد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در حدود 1.2700 ثابت نگه داشته است، با حمایت از داده های تورم قوی بریتانیا، که احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان (BoE) را در نیمه اول سال کاهش داده است.

نفت WTI

USD/CAD زیر 1.3500 باقی می ماند زیرا نفت WTI به نظر می رسد بازگشت خود را به بالای 73 دلار افزایش دهد. انتظار می رود که تحولات ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و حوثی های مورد حمایت ایران عامل مهمی باقی بماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در تلاش است تا از پایین‌ترین سطح پنج هفته‌ای 2002 دلاری خود بازگردد، اگرچه با توجه به سیگنال‌های فنی نزولی، پایداری جهش نامطمئن است. سرمایه گذاران از نزدیک تحولات بازار فلزات گرانبها را زیر نظر خواهند داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس