اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – جمعه 22 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 22 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در ابتدا در واکنش به ارقام تورم دسامبر در روز پنجشنبه در برابر سایر ارزها قدرت نشان داد. با این حال، با تغییر جهت بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در اواخر جلسه آمریکا، شتاب آن کاهش یافت. علیرغم بازار نسبتا آرام در اوایل روز جمعه، داده های شاخص قیمت تولید کننده (PPI) آتی برای ماه دسامبر از ایالات متحده پتانسیل افزایش نوسانات قبل از آخر هفته را دارد.

داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) نشان می دهد که تورم در ایالات متحده، که با تغییر CPI اندازه گیری می شود، در ماه دسامبر به 3.4 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است. این رقم از رقم نوامبر 3.1% فراتر رفت و از انتظار بازار 3.2% فراتر رفت. بر اساس پیش‌بینی‌ها، CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، 0.3 درصد به صورت ماهانه افزایش یافت.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از انتشار گزارش تورم، شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد خود در پنج روز گذشته به 102.76 رسید. با این حال، روز را ثابت زیر 102.50 بسته بود زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده برای حفظ سطوح بالای 4 درصد تلاش می کرد. عملکرد دلار همچنان به نوسانات بازده اوراق خزانه داری حساس است.

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های چین نشان داد که شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه دسامبر به میزان 0.1 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است که نسبت به کاهش 0.5 درصدی در نوامبر بهبود یافته است. علاوه بر این، مازاد تجاری چین در ماه دسامبر از 68.39 میلیارد دلار به 75.34 میلیارد دلار افزایش یافت و از پیش بینی بازار 74.75 میلیارد دلار پیشی گرفت. با این حال، شاخص‌های شانگهای کامپوزیت و هانگ سنگ در آن روز ثابت معامله شدند. در اوایل جلسه اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با زیان اندکی روبرو شد.

یورو به دلار EUR/USD

پس از تجربه نوسانات در جلسه آمریکا، EUR/USD به بالای 1.0950 رسید. فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، قرار است روز جمعه در ساعات معاملاتی اروپا سخنرانی کند.

پوند به دلار GBP/USD

دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که تولید ناخالص داخلی در ماه نوامبر به طور ماهانه 0.3 درصد رشد داشته است، پس از کاهش 0.3 درصدی در اکتبر. تولیدات صنعتی و تولیدات تولیدی در مدت مشابه به ترتیب 0.3 و 0.4 درصد افزایش یافته است. GBP/USD واکنشی فوری به این داده نشان نداد و در محدوده باریک بالای 1.2750 نوسان داشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY که پس از رسیدن به بالاترین سطح خود در یک ماه نزدیک به 146.50 جهت خود را معکوس کرد، در روز پنجشنبه در نقطه قرمز بسته شد و در اوایل جمعه با روند صعودی ادامه داد و در حدود 145.00 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا از کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا در نیمه دوم پنجشنبه سود برد و در جلسه آسیایی روز جمعه به روند صعودی خود ادامه داد. در زمان انتشار، XAU/USD به سودهای حاشیه ای روزانه بالای 2030 دلار چسبیده بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس