بررسی بازار فارکس امروز – پنج شنبه 21 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 21 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

اوایل روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) تحت فشار قرار گرفت و شاخص دلار به سمت 102.00 عقب نشینی کرد. این عقب نشینی به دنبال بسته شدن منفی در روز چهارشنبه است. تقویم اقتصادی آتی ایالات متحده قرار است داده های اولیه هفتگی ادعاهای بیکاری و ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه دسامبر را ارائه کند.

شاخص دلار امریکا DXY

در غیاب انتشار داده‌های کلان قابل توجه، دلار برای حفظ قدرت خود در برابر سایر ارزها در ساعات معاملات روز چهارشنبه آمریکا تلاش کرد. احساسات مثبت در بازار، که با افزایش معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده (با افزایش بین 0.2٪ تا 0.4٪) نشان داده شد، به چالش های USD کمک کرد. علاوه بر این، بازدهی در حراج 10 ساله اسکناس خزانه داری ایالات متحده به 4.02 درصد کاهش یافت، در مقایسه با 4.29 درصد در دسامبر، که فشار نزولی بیشتری بر ارز وارد کرد. این نشان‌دهنده یک جو خوش‌بینانه غالب در بازار است که بر انعطاف‌پذیری دلار در برابر همتایان خود تأثیر می‌گذارد.

پیش‌بینی تورم CPI در ایالات متحده حاکی از افزایش انتظاری به 3.2 درصد در سال در مقایسه با 2.1 درصد در نوامبر است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که CPI اصلی که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، 0.3 درصد به صورت ماهانه افزایش یابد. این انتشار داده ها می تواند پیامدهایی برای انتظارات در مورد کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو داشته باشد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، داده های اخیر نشان می دهد که واردات به صورت ماهانه 7.9 درصد کاهش یافته است، در حالی که صادرات 1.7 درصد افزایش یافته است. با وجود افزایش اندک در روز چهارشنبه، جفت AUD/USD در ساعات معاملاتی آسیا به حرکت خود ادامه داد و بالای 0.6700 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در نیمه دوم روز گذشته، حرکت صعودی را تجربه کرد و بالای 1.0950 بسته شد و به سمت 1.1000 افزایش یافت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در جریان معاملات روز چهارشنبه آمریکا سطح 1.2700 را پس گرفت و بازگشت خود را در ساعات معاملاتی آسیا در روز پنجشنبه افزایش داد و در حدود 1.2770 به بالاترین سطح نزدیک به دو هفته اخیر خود رسید.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

علیرغم کاهش مجدد دلار، USD/JPY به سمت 146.00 افزایش یافت و روز چهارشنبه افزایش شدیدی را ثبت کرد. با این حال، این جفت در اوایل روز پنجشنبه تحت یک اصلاح فنی قرار گرفت و آخرین بار در محدوده منفی زیر 145.50 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا نزدیک به 4 درصد تثبیت شد، اونس جهانی طلا روز چهارشنبه با کاهش اندکی بسته شد. XAU/USD با اندکی بالاتر از 2,030 دلار معامله می‌شود و در حال حفظ رشد اندکی است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید