بررسی بازار فارکس امروز – پنج شنبه 30 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 30 آذر در بازار فارکس بدانید:

در اوایل روز پنجشنبه، جفت ارزهای اصلی نسبتاً باثبات هستند زیرا سرمایه گذاران منتظر انتشار تجدید نظر نهایی داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده هستند. تقویم اقتصادی ایالات متحده برای امروز همچنین شامل انتشار هفتگی مطالبات بیکاری و نظرسنجی تولیدی بانک فدرال رزرو فیلادلفیا برای ماه دسامبر است.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز چهارشنبه گذشته، شاخص دلار آمریکا (USD) در نیمه اول روز کاهشی ملایم را تجربه کرد. با این حال، یک بازگشت در اواخر جلسه باعث شد تا شاخص با افزایش جزئی بسته شود. این معکوس به تغییر در تمایل به ریسک نسبت داده شد که با حرکت های نزولی در شاخص های اصلی وال استریت مشخص شد. این کاهش ریسک اشتها باعث افزایش تقاضا برای دلار در جلسه آمریکا شد. علاوه بر این، احساسات مثبت مصرف‌کننده و داده‌های مسکن حمایت بیشتری از ارز را فراهم کرد.

به نظر می رسد در ساعات اولیه روز پنجشنبه، شاخص دلار آمریکا در مرحله تثبیت زیر سطح 102.50 قرار دارد. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در صبح روز اروپا مثبت است و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به سمت 3.9 درصد بهبود می یابد. انتظار می رود رشد سالانه تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه سوم 5.2 درصد باشد.

در حالی که فعالان بازار در انتظار انتشار داده های اقتصادی هستند، لحن کلی محتاطانه باقی می ماند و توجه به شاخص های کلیدی که می تواند بر حرکت ارز تأثیر بگذارد متمرکز است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا در روز چهارشنبه پس از دو روز متوالی افزایش در اوایل هفته، برگشت به سمت جنوب را تجربه کرد و متحمل ضرر شد. از اوایل پنجشنبه، این جفت ارز در کانالی بسته در اطراف سطح 1.0950 در نوسان است.

پوند به دلار GBP/USD

در همین حال، GBP/USD در روز پنجشنبه پس از افت شدید ناشی از داده‌های تورم ضعیف‌تر از انتظار بریتانیا، اندکی زیر 1.2650 تثبیت شد. توجه بازار اکنون به سمت انتشار آتی داده های خرده فروشی و تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم توسط دفتر آمار ملی بریتانیا در روز جمعه معطوف شده است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه کاهش یافت و برخی از افزایش‌های قبلی خود را که به دنبال اعلامیه‌های سیاست بانک مرکزی ژاپن در اوایل هفته به دنبال داشت، عقب‌نشینی کرد. با وجود این کاهش، این جفت ارز در روز پنجشنبه حمایت نزدیک به 143.00 پیدا کرد. سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار داده های شاخص ملی قیمت مصرف کننده و صورتجلسه نشست سیاست گذاری بانک مرکزی آمریکا در دسامبر برای نشانه های بالقوه حرکت بازار هستند.

نفت WTI

USD/CAD پس از رسیدن به پایین ترین قیمت چند ماهه نزدیک به 1.3300، مسیر خود را معکوس کرد و در روز چهارشنبه در محدوده مثبت بسته شد. عملکرد بهتر Loonie در برابر دلار با کاهش قیمت نفت خام به چالش کشیده شد. در اواخر روز، Statistics Canada قرار است داده‌های خرده‌فروشی اکتبر را منتشر کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا با کاهش مواجه شد و در روز چهارشنبه به منطقه 2030 دلار سقوط کرد. با این حال، رکود با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده محدود شد. در اوایل روز پنجشنبه، XAU/USD در محدوده باریکی به زیر 2040 دلار حرکت می کند. سرمایه گذاران به دقت تحولات بازده اوراق قرضه را برای تأثیرات احتمالی بر قیمت طلا زیر نظر دارند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید