خلاصه بازار فارکس امروز – جمعه 10 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 10 آذر در بازار فارکس بدانید:

در روز جمعه، روحیه ریسک پذیری در بازارهای مالی چندان قوی نیست. با وجود اینکه وال استریت شب قبل عملکرد مثبتی داشت، سهام آسیایی عمدتاً کاهش یافتند. در ماه نوامبر، PMI تولید Caixin چین به طور غیرمنتظره ای به 50.7 افزایش یافت، اما این امر بازارها را چندان هیجان زده نکرد. فعالیت کارخانه‌ها در سایر بخش‌های مهم آسیا به دلیل تقاضای ضعیف جهانی کند باقی ماند.

معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده حرکت چندانی را نشان نمی دهد زیرا سرمایه گذاران در مورد احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) فکر می کنند. شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی (PCE) برای ایالات متحده در ماه اکتبر با نرخ سالانه 3.0 درصد افزایش یافت که کمی کمتر از 3.4 درصد مشاهده شده در سه ماه گذشته است. به صورت ماهانه، تورم اصلی PCE در ماه اکتبر رشد نکرد و رشد 0.1 درصدی مورد انتظار را از دست داد و نسبت به 0.4 درصد در سپتامبر کاهش یافت.

جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال نیویورک، روز پنجشنبه گفت، بر اساس آنچه که اکنون می‌داند، فدرال رزرو در سطح اوج نرخ هدف صندوق‌های فدرال یا نزدیک به آن است. کاهش تورم در ایالات متحده باعث می شود مردم فکر کنند که فدرال رزرو ممکن است تمایل بیشتری به کاهش نرخ بهره داشته باشد و نظرات مقامات فدرال رزرو از این ایده حمایت می کند. دلار آمریکا دوباره به محدوده منفی بازگشته است و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده دوباره کاهش یافته است و بازگشت نسبت به پایان ماه قبل را معکوس می کند.

شاخص دلار امریکا DXY

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME در روز جمعه، بازارها در حال حاضر 48 درصد احتمال کاهش نرخ بهره را در مارس سال آینده در مقایسه با 22 درصد در هفته گذشته تخمین می زنند. در حال حاضر، شاخص دلار آمریکا نزدیک به 103.30 باقی مانده است که نشان دهنده تثبیت ضررها برای هفته است، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.33 درصد است که از کاهش قبلی بهبود یافته است.

تمام توجهات معطوف به سخنرانی های آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در جلسه معاملاتی آمریکا است. پاول قرار است در ساعت 19:30 و 22:00 به وقت ایران در دو رویداد جداگانه که توسط کالج اسپلمن در جورجیا برگزار می شود سخنرانی کند. تحلیلگران از نزدیک سخنان او را برای هرگونه نشانه جدید در مورد تصمیمات آتی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره تجزیه و تحلیل خواهند کرد. این نشان دهنده آخرین حضور عمومی پاول قبل از نشست سیاست گذاری 12-13 دسامبر است، زیرا فدرال رزرو از شنبه وارد “دوره خاموشی” خود می شود.

علاوه بر این، داده‌های PMI تولید ISM ایالات متحده در جلسه ایالات متحده منتشر می‌شود و ارزش‌های به‌روز شده برای دلار آمریکا را ارائه می‌دهد.

یورو به دلار EUR/USD

کاهش مجدد دلار آمریکا از اکثر ارزهای اصلی حمایت می کند، به طوری که یورو (EUR) با باز شدن بازارهای اروپایی قوی به نظر می رسد. EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح شش روزه در 1.0879 در روز چهارشنبه به دلیل افزایش انتظارات مبنی بر کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) به دنبال داده های تورم ضعیف تر منطقه یورو، بهبود خود را بالای 1.0900 حفظ می کند. معامله گران مشتاقانه منتظر اعلام نهایی PMI تولید منطقه یورو در اواخر روز و به دنبال آن سخنرانی کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا هستند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در حال بازگشت به سمت 1.2650 است که از اظهارات تندروانه مگان گرین، از اعضای بانک مرکزی انگلیس (BoE) حمایت می کند، که پیشنهاد می کند برای دستیابی به هدف تورم ممکن است برای یک دوره طولانی سیاست محدودکننده باشد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

ارزهای قاره استرالیا، علیرغم داده های قوی Caixin PMI چین و دلار ضعیف تر، به دلیل احساسات محتاطانه بازار، جذابیت چندانی به دست نمی آورند. AUD/USD سطح 0.6600 را آزمایش می کند، در حالی که NZD/USD در حدود 0.6150 نسبتاً ثابت است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن تا حدی افزایش هفتگی خود را در برابر دلار آمریکا معکوس می کند و USD/JPY به بالای 148.00 بازگشت. USD/CAD نزدیک به 1.3550 در نوسان است و در انتظار انتشار داده های شغلی رده بالای کانادا است.

نفت WTI

نفت خام WTI پس از ناامیدی از تصمیم اوپک پلاس به نزدیک به 76 دلار بهبود می یابد. در حالی که عربستان سعودی، روسیه و سایر اعضای اوپک پلاس با کاهش داوطلبانه تولید برای سه ماهه اول 2024 موافقت کردند، آنگولا سهمیه جدید تولید خود را رد کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در حال بازگشت به 2050 دلار است که با حمایت از انتظارات غیرقابل قبول در مورد اقدامات آتی فدرال رزرو حمایت می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید