فارکس

بازار فارکس امروز | جمعه 3 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 3 شهریور در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در نیمه دوم روز پنجشنبه در برابر رقبای خود تقویت شد و شاخص دلار آمریکا (DXY) بالاترین بسته روزانه خود را از اوایل ژوئن به ثبت رساند. دلار در اوایل روز جمعه قدرت خود را حفظ می کند زیرا فعالان بازار مشتاقانه منتظر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سمپوزیوم جکسون هول در اواخر روز هستند. تقویم اقتصادی اروپا شامل بررسی احساسات IFO خواهد شد و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در جلسه اواخر آمریکا سخنرانی خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

اگرچه به دنبال برخی اظهارنظرهای مقامات فدرال رزرو در اوایل روز پنجشنبه، دلار تلاش کرد تا از رقبای خود پیشی بگیرد، اما تغییر منفی که در تمایلات ریسک مشاهده شد، باعث تقویت این ارز شد. سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون و پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، هر دو گفتند که ممکن است به نقطه ای رسیده باشند که بتوانند نرخ بهره را ثابت نگه دارند. پس از صعود چشمگیر روز چهارشنبه، شاخص نزدک بیش از 2 درصد در روز پنجشنبه و شاخص S&P 500 نزدیک به 1.5 درصد کاهش یافت. در اوایل روز جمعه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در حال تغییر بود، در حالی که DXY به سودهای متوسط بالای 104.00 چسبیده است.

یورو به دلار EUR/USD

پس از بهبودی بالای 1.0850 در ساعات معاملاتی اروپا در روز پنجشنبه، EUR/USD جهت خود را معکوس کرد و روز را در قلمرو منفی بسته بود. این جفت ارز در اوایل روز جمعه به روند کاهشی خود ادامه داد و آخرین بار با کاهش 0.2 درصدی در روز در حدود 1.0780 مشاهده شد. در اوایل روز، داده های آلمان نشان داد که تولید ناخالص داخلی واقعی در سه ماهه دوم سالانه 0.2 درصد کاهش یافته است که با برآورد قبلی و انتظارات بازار مطابقت دارد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز پنجشنبه بیش از 100 پیپ از دست داد و به زیر 1.2600 رسید. این جفت در عقب باقی می ماند و در ضعیف ترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته نزدیک به 1.2570 در صبح اروپا معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در اواخر روز پنجشنبه به بالای 145.00 بهبود یافت و رالی خود را فراتر از 146.00 در اوایل جمعه افزایش داد. شاخص قیمت مصرف کننده سالانه توکیو در ماه اوت 2.9% افزایش یافت، نسبت به 3.2% ثبت شده در جولای و اندکی کمتر از انتظار بازار 3%. کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی، روز شنبه در سمپوزیوم جکسون هول سخنرانی خواهد کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم تقویت گسترده دلار آمریکا، قیمت طلا برای چهارمین روز متوالی در روز پنجشنبه افزایش یافت زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بر اساس اظهارنظرهای فدرال رزرو کاهش یافت. XAU/USD نسبتاً آرام می ماند و در اوایل روز جمعه در کانالی فشرده بالای 1910 دلار معامله می شود.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین نتوانست با سود روز چهارشنبه رشد کند و در روز پنجشنبه در منطقه قرمز بسته شد. در زمان انتشار، BTC/USD نزدیک به 26000 دلار حرکت می کرد. اتریوم در روز پنجشنبه بیش از 1 درصد سقوط کرد و آخرین بار در محدوده منفی کمی زیر 1650 دلار معامله شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس