بررسی اونس جهانی طلا پیش از گزارش CPI ایالات متحده

اخبار طلا

اونس جهانی طلا با بالاترین سطح دو هفته اخیر، نزدیک به 1880 دلار در حال معاشقه است و برای دومین روز متوالی در روز پنجشنبه روند صعودی داشته است. این افزایش مجدد قیمت طلا ناشی از تضعیف دلار آمریکا (USD) و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده است که نتیجه موضع محتاطانه فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در مورد نرخ بهره است.

در حال حاضر همه نگاه ها به داده های تورم مهم شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده است. صورتجلسه سیاست پولی فدرال رزرو در سپتامبر که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که اعضای هیئت مدیره معتقدند که نرخ بهره باید برای مدتی محدود بماند. با این حال، آنها همچنین اذعان کردند که خطرات انقباض بیش از حد وجود ندارد. این صورتجلسه حاکی از تغییر محتاطانه رویکرد فدرال رزرو برای انقباض سیاست های پولی است، و اظهارات اخیر فدرال رزرو شانس افزایش نرخ بهره را در سال جاری کاهش داده است. این امر منجر به کاهش تازه بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و افزایش قیمت طلا به بالاترین حد دو هفته اخیر در حدود 1877 دلار شده است.

کریستوفر والر، از فدرال رزرو نیز احساسات مشابهی را ابراز کرد و اظهار داشت که نرخ‌های بهره بالاتر می‌تواند به فدرال رزرو برای مبارزه با تورم کمک کند و بانک مرکزی “مراقب خواهد بود و ببیند” آیا نرخ سیاستی خود نیاز به افزایش مجدد دارد یا خیر. انتظارات بازار برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نوامبر به 8.5 درصد کاهش یافته است، از حدود 13 درصد در روز گذشته، در حالی که احتمال افزایش نرخ بهره در دسامبر 26 درصد است.

فشار بیشتر بر دلار آمریکا، احساسات ریسک به طور کلی مثبت است که ناشی از امید به محرک در چین، اصلاح قیمت نفت، و انتظارات از ادامه سیاست‌های ناخواسته فدرال رزرو است.

در روز پنج شنبه، قیمت طلا به سیر صعودی خود ادامه می دهد، زیرا دلار آمریکا در انتظار گزارش بالقوه ملایم شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) ضعیف باقی مانده است. یک گزارش کمتر از چشمگیر CPI می تواند اعتقاد به توقف طولانی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای باقیمانده سال را تقویت کند و به طور بالقوه قیمت طلا را به سمت مرز 1900 دلار سوق دهد. با این حال، اگر داده‌های CPI با گزارش بالاتر از حد انتظار غافلگیر شوند، ممکن است به طور موقت از دلار آمریکا حمایت کرده و منجر به کاهش قیمت طلا شود.

انتظار می‌رود که CPI سالانه ایالات متحده در ماه سپتامبر 3.6% افزایش یابد که از 3.7% افزایش در ماه اوت کمتر است، در حالی که پیش‌بینی می‌شود CPI اصلی از 4.3% به 4.1% کاهش یابد. برخی تحلیلگران بر این باورند که این انتظارات بیش از حد خوش بینانه است، زیرا داده های اخیر، مانند بررسی های ISM و اطلاعات دستمزد، نشان دهنده تعدیل در فشارهای تورمی است.

در انتشار اطلاعات روز چهارشنبه، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) نسبت به ماه قبل 0.5 درصد افزایش یافت که فراتر از انتظارات بود. قیمت طلا اکنون با یک مقطع حساس در نمودار روزانه روبرو است زیرا میانگین نزولی کوتاه مدت 21 روزه (DMA) را در 1879 دلار به چالش می کشد. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) درست زیر خط وسط قرار دارد و تردیدها را در مورد احتمال افزایش بیشتر قیمت طلا افزایش می دهد.

TJA_77_XAU_USD-638326800208987664

برای تأیید بازگشت صعودی از پایین‌ترین سطح چند ماهه، طلا باید بالای 21 DMA در 1879 دلار بسته شود. هدف صعودی بعدی حدود آستانه 1900 دلار خواهد بود، جایی که DMA 50 نزولی ملایم قرار دارد. حرکت صعودی بیشتر می تواند طلا را به سمت مقاومت 1926 دلاری که تلاقی 100 و 200 DMA است، ببرد.

از جنبه نزولی، حمایت اولیه برای طلا را می توان در منطقه 1860 دلار یافت، با کاهش عمیق تر که احتمالاً پایین ترین قیمت روز سه شنبه 1853 دلار را آزمایش می کند و به دنبال آن رقم دور در 1840 دلار قرار می گیرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید