اخبار فارکس

با کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا، قیمت اونس طلا افزایش یافت

اخبار طلا

قیمت اونس طلا و نقره در معاملات روز جمعه آمریکا در حال افزایش است. کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا در اواخر این هفته برای بازارهای فلزات گرانبها مطلوب است. معامله گران طلا و نقره ممکن است این ضرب المثل قدیمی را در نظر بگیرند: “معامله گران بازار اوراق قرضه باهوش ترین افراد در اتاق هستند.” اگر این درست باشد، کاهش اواخر هفته در بازده خزانه داری ایالات متحده نشان می دهد که معامله گران اوراق قرضه معتقدند فدرال رزرو سیاست پولی خود را در اواخر سال جاری کاهش خواهد داد، به طور بالقوه با یک یا حتی دو کاهش نرخ بهره.

چارت زنده اونس جهانی طلا

این باور علیرغم جلسه دور از انتظار FOMC در این هفته همچنان ادامه دارد. طلای اوت آخرین بار با 30.20 دلار افزایش به 2348.00 دلار رسید. نقره جولای آخرین بار با 0.269 دلار افزایش به 29.335 دلار رسید.

شاخص های سهام آسیایی و اروپایی امروز با هم متفاوت بودند. انتظار می رود با شروع سشن امروز نیویورک، شاخص های سهام ایالات متحده با کاهش باز شوند. این پایانی آرام برای هفته ای است که معاملات بسیار شلوغی داشت.

در اخبار امروز، بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که خرید اوراق قرضه دولتی خود را کاهش می دهد که نشان دهنده تشدید سیاست پولی است، اما نرخ بهره اصلی خود را بدون تغییر باقی گذاشت. با وجود این، ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به دلیل فقدان جزئیات در مورد اقدامات سیاست آتی ضعیف شد.

بخوانید: گزارش بازار جهانی فارکس امروز – جمعه 25 خرداد 1403

امروز، در بازار فارکس، شاخص دلار آمریکا بالاتر رفته و به بالاترین حد خود در شش هفته گذشته رسیده است. قیمت نفت خام ثابت است و حدود 78.75 دلار در هر بشکه معامله می شود. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر 4.25 درصد است.

داده های اقتصادی ایالات متحده که قرار است روز جمعه منتشر شود شامل قیمت های واردات و صادرات و نظرسنجی احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان است.

بررسی فنی اونس جهانی طلا و نقره

از نظر فنی، گاوها و خرس‌های طلا در کوتاه‌مدت در بحبوحه معاملات متزلزل اخیر به طور مساوی با هم برابری می‌کنند. هدف قیمت صعودی بعدی گاوها این است که بالاتر از سطح مقاومت در اوج ژوئن 2406.70 دلار ببندند، در حالی که هدف بعدی قیمت خرس ها این است که قیمت های آتی را به زیر سطح حمایت 2304.20 دلاری برسانند. مقاومت اول در بالاترین سطح این هفته 2,358.80 دلار و پس از آن 2,375.00 دلار قرار دارد. پشتیبانی اولیه در 2,330.00 دلار و سپس در پایین ترین سطح یک شبه 2,316.70 دلار است.

خریداران نقره مزیت فنی کلی در کوتاه مدت دارند، اگرچه قیمت ها در نمودار روزانه روند نزولی دارند. هدف بعدی قیمت صعودی گاوها بستن بالاتر از مقاومت در 31.00 دلار است، در حالی که هدف بعدی قیمت خرس ها بسته شدن به زیر سطح حمایت در 28.00 دلار است. مقاومت اول در بالاترین سطح روز پنجشنبه 29.83 دلار و پس از آن 30.00 دلار است. پشتیبانی اولیه 29.00 دلار است، سپس در پایین ترین سطح این هفته 28.73 دلار است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس