اخبار فارکس

گزارش بازار جهانی فارکس امروز – جمعه 25 خرداد 1403

ین ژاپن با حفظ سیاست بانک مرکزی ژاپن کاهش می یابد

گزارش بازار جهانی فارکس امروز

ین ژاپن (JPY) در روز جمعه تحت فشار فروش باقی می ماند زیرا بازارها در حال هضم اعلامیه های اخیر سیاست پولی بانک ژاپن (BoJ) هستند. در همین حال، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل داده‌های شاخص قیمت صادرات و شاخص قیمت واردات برای ماه می است و دانشگاه میشیگان قرار است شاخص اولیه احساسات مصرف‌کننده را برای ژوئن در اواخر جلسه منتشر کند.

تماشای نمودار ین ژاپن

همانطور که انتظار می رفت، بانک ژاپن برای دومین جلسه متوالی در ژوئن نرخ سیاستی خود را بدون تغییر در 0 درصد نگه داشت و برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGB) را به ارزش 6 تریلیون ین (38.14 میلیارد دلار) حفظ کرد. با این حال، BoJ برنامه‌هایی برای ملاقات با فعالان بازار اوراق قرضه برای تدوین برنامه کاهش خرید اوراق قرضه برای 1 تا 2 سال آینده اعلام کرد که در جلسه سیاست‌گذاری جولای تصمیم‌گیری می‌شود. در طول کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، فرماندار کازوئو اوئدا بر اهمیت کاهش خریدهای JGB به شیوه ای قابل پیش بینی و در عین حال حفظ انعطاف لازم برای اطمینان از ثبات بازار اوراق مشارکت تاکید کرد.

مرتبط: پس از جلسه بانک مرکزی ژاپن، ین به پایین ترین حد 6 هفته گذشته رسید

دلار در مقال ین ژاپن پس از رویداد BoJ شتاب صعودی به دست آورد و با 0.6% افزایش در روز به حدود 158.00 رسید. با بازتاب فشار فروش گسترده بر ین، EUR/JPY با 0.4 درصد افزایش به 169.30 رسید.

در همین حال، دلار آمریکا (USD) پس از کاهش شدیدی که پس از آمارهای ملایم تورم در روز چهارشنبه مشاهده شد، به تقویت در برابر رقبای خود ادامه می دهد. جو بازار ریسک گریز، کاهش شدید ین و فقدان تقاضا برای ارزهای اروپایی در بحبوحه تنش های سیاسی، همگی به جذب جریان سرمایه توسط دلار کمک کرده اند. در زمان نگارش این مقاله، شاخص دلار در بالاترین سطح خود از اوایل ماه مارس معامله می‌شد و 0.25% در روز نزدیک به 105.50 افزایش یافت. برای تماشای نمودار شاخص دلار کلیک کنید.

یورو به دلار در جلسه اروپا تحت فشار نزولی شدید قرار دارد و به سمت 1.0700 کاهش یافته است.

پس از شکستن رگه برنده سه روزه در روز پنجشنبه، پوند به دلار به کاهش در اوایل روز جمعه ادامه می‌دهد، آخرین بار که زیر 1.2750 معامله شد.

علیرغم قدرت گسترده دلار آمریکا، اونس جهانی طلا در حال حفظ سودهای کوچک روزانه در حدود 2310 دلار است. به نظر می رسد طلا در آستانه آخر هفته از ریسک گریزی سود می برد. برای تماشای نمودار زنده اونس جهانی طلا کلیک کنید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس