گزارش طلا – قیمت طلا در میان بادهای مخالف متعدد، همچنان روند صعودی خود را ادامه می دهد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در این پنج شنبه باوجود نبود داده های اقتصادی قابل توجه، مسیر مثبت خود را حفظ کرده است. با این حال، انتظار می رود بادهای مخالفی مانند تقویت دلار آمریکا (USD) و لفاظی های تندروانه از سوی فدرال رزرو آمریکا (Fed) حرکت صعودی این فلز گرانبها را در آینده نزدیک محدود کند.

در مقابل، گزارش اخیر شورای جهانی طلا (WGC) تاکید می کند که افزایش تقاضای جهانی طلا در درجه اول به سرمایه گذاری قوی در بازار خارج از بورس، خریدهای ثابت بانک های مرکزی و افزایش علاقه بازارهای آسیایی، به ویژه چین و هند نسبت داده می شود. علاوه بر این، در میان جو ریسک گریز و عدم قطعیت های مداوم در مورد تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، دارایی های سنتی امن مانند طلا احتمالاً شاهد افزایش تقاضا خواهند بود.

معامله گران طلا مشتاقانه منتظر محرک های جدید هستند. انتشار هفته نامه اولیه مطالبات بیکاری در ایالات متحده برای روز پنجشنبه برنامه ریزی شده است، همراه با سخنرانی مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، که به دلیل مواضع تندروانه خود در بانک مرکزی ایالات متحده معروف است. هرگونه اظهارنظر افراطی از سوی مقامات فدرال رزرو می تواند به کاهش فشار نزولی بر قیمت طلا در کوتاه مدت کمک کند.

سرخط خبرهای طلا

سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، خاطرنشان کرد که روند کاهش تورم به هدف 2 درصد بیشتر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود، طول می کشد و تأکید کرد که نرخ تورم احتمالاً برای یک دوره طولانی بالا باقی می ماند. به طور مشابه، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک و نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، ترجیح خود را برای حفظ نرخ های بهره فعلی برای مدت طولانی ابراز کردند.

بر اساس گزارش CME’s FedWatch Tool، سرمایه‌گذاران انتظارات خود را تعدیل کرده‌اند، که اکنون نشان‌دهنده احتمال 55 درصدی کاهش یک چهارم درصدی نرخ از سوی فدرال رزرو در ماه سپتامبر است که از 85 درصد قبل از انتشار گزارش اشتغال ایالات متحده در هفته گذشته کاهش یافته است.

پیش بینی اولیه برای شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان حاکی از کاهش از 77.2 در آوریل به 76.0 در ماه می است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، گفت که حماس با توافق اولیه آتش‌بس موافقت کرده است، اگرچه این توافق نتوانسته خواسته‌های اسرائیل را برآورده کند.

در ماه آوریل، بانک خلق چین (PBoC) ذخایر طلای خود را 60000 اونس تروی افزایش داد و زنجیره خریدهای ماهانه متوالی خود را به 18 افزایش داد.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز بالاتر رفت و چشم‌انداز بلندمدت مثبتی را حفظ کرد زیرا XAU/USD همچنان بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در نمودار روزانه معامله می‌کند.

با این حال، در کوتاه‌مدت، طلا از اواسط آوریل یک کانال روند نزولی را دنبال می‌کند و روند تلفیقی همچنان ادامه دارد زیرا شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) حول خط وسط 50 حرکت می‌کند.

سطح حمایت اولیه برای طلا نزدیک به مرز 2300 دلار و به دنبال آن مرز پایین کانال روند نزولی در 2260 دلار است. در صورت تداوم ضعف، XAU/USD می تواند به پایین ترین سطح 1 آوریل یعنی 2228 دلار و به طور بالقوه حتی تا سطح دور 2200 دلار کاهش یابد.

در روند صعودی، اگر تقاضای کافی برای طلا وجود داشته باشد، می تواند به بالاترین قیمت 2232 دلاری در 6 می برسد. حرکت صعودی بیشتر ممکن است خریداران بیشتری را جذب کند و قیمت را برای آزمایش مرز بالای کانال روند نزولی در 2345 دلار سوق دهد. فراتر از آن، سطح 2400 دلار می تواند به عنوان یک مانع مهم در راه رسیدن به بالاترین سطح تاریخ نزدیک به 2432 دلار عمل کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه یورو به دلار پنج شنبه 20 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه یورو به دلار پنج شنبه 20 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید