فشار ملایم بر قیمت طلا و نقره در میان تثبیت قیمت

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز چهارشنبه آمریکا با کاهش جزئی روبه‌رو شدند، زیرا معامله‌گران در حال حشایه رفتن در بحبوحه فقدان تحولات اساسی تازه و قابل توجه در بازار در اواسط هفته هستند. خریداران در بازار فلزات گرانبها با فشار نزولی ناشی از تقویت شاخص دلار آمریکا و کاهش قیمت نفت خام مواجه هستند. در حال حاضر، طلای ژوئن 2.20 دلار کاهش یافت و به 2322.00 دلار رسید، در حالی که نقره جولای 0.059 دلار کاهش یافت و به 27.485 دلار رسید.

در طول روز، شاخص‌های سهام آسیایی و اروپایی عملکرد مختلط تا ضعیف‌تری را نشان دادند. با نزدیک شدن به جلسه روز نیویورک، شاخص‌های سهام ایالات متحده آماده گشایش اندکی پایین‌تر هستند، اگرچه خریداران طی چند هفته گذشته توانسته‌اند حرکت صعودی خود را به دست آورند.

در اخبار امروز، نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، دیدگاهی مخالف در مورد سیاست های پولی ایالات متحده ابراز کرد و گفت که بانک مرکزی احتمالاً نرخ های بهره را در سطح فعلی خود «برای مدت زمان طولانی» حفظ خواهد کرد. شایان ذکر است که کشکاری عضو کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) با رای دادن نیست.

در همین حال، بانک مرکزی سوئد، Riksbank، کاهش 0.25 درصدی در نرخ بهره اصلی خود را اعلام کرد و آن را به 3.75 درصد رساند.

گزارش ها حاکی از آن است که بانک مرکزی چین همچنان به تقویت ذخایر طلای خود ادامه می دهد و در ماه آوریل 1.9 متریک تن اضافه کرده است. این هجدهمین ماه متوالی افزایش ذخایر است، اگرچه سرعت خرید طلا توسط چین کاهش یافته است.

از نظر بازارهای کلیدی، شاخص دلار آمریکا در حال نشان دادن قدرت است، در حالی که قیمت نفت خام نایمکس به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر رسیده است و در حال حاضر حدود 77.50 دلار در هر بشکه معامله می‌شود. علاوه بر این، بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده 4.46 درصد است.

در بخش داده های اقتصادی، تقویم اقتصادی چهارشنبه شامل بررسی هفتگی درخواست های وام مسکن MBA، ارقام ماهانه تجارت عمده فروشی، و گزارش هفتگی سهام انرژی مایع DOE است.

تحلیل تکنیکال طلا

از نقطه نظر فنی، گاوهای طلا در حال حاضر در کوتاه مدت دست بالا را دارند. با این حال، نمودار روزانه همچنان روند نزولی قیمت ها را نشان می دهد. هدف بعدی گاوها دستیابی به معاملات آتی ژوئن بالاتر از سطح مقاومت قابل توجه در 2400.00 دلار است. در مقابل، خرس‌ها قصد دارند در کوتاه‌مدت قیمت‌ها را به پایین‌تر از سطح پشتیبانی فنی جامد در 2250.00 دلار برسانند. سطوح مقاومت اولیه در بالاترین سطح یک شبه 2,329.60 دلار مشاهده شد و پس از آن در بالاترین سطح این هفته 2,341.90 دلار مشاهده شد. از طرف دیگر، سطوح حمایت اولیه در پایین ترین سطح یک شبه 2,311.40 دلار و سپس در 2,300.00 دلار شناسایی شده است.

نمودار روزانه طلا - چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403
نمودار روزانه طلا – چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403

تحلیل تکنیکال نقره

از دیدگاه فنی، گاوهای نقره در کوتاه مدت یک مزیت جزئی را حفظ می کنند. با این حال، نمودار روزانه همچنان روند نزولی قیمت ها را نشان می دهد. هدف بعدی گاوها دستیابی به قیمت پایانی معاملات آتی جولای بالاتر از سطح مقاومت فنی قابل توجه در 29.00 دلار است. از سوی دیگر، خرس‌ها قصد دارند قیمت‌ها را به زیر سطح حمایت جامد که در پایین‌ترین سطح 26.255 دلاری هفته گذشته ایجاد شده بود، برسانند. سطوح مقاومت اولیه در بالاترین سطح این هفته 27.77 دلار و پس از آن 28.00 دلار مشاهده شد. برعکس، سطوح حمایت اولیه در پایین ترین سطح یک شبه 27.24 دلار و سپس در 27.00 دلار شناسایی شده است. بر اساس رتبه بندی بازار Wyckoff، ارزیابی فعلی 5.5 است.

نمودار روزانه نقره - چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403
نمودار روزانه نقره – چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید