گزارش طلا – با افزایش تقاضا برای دلار، قیمت طلا شتاب صعودی خود را از دست داد

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در روز سه‌شنبه، با کاهش شتاب مواجه شد که دلیل آن می تواند تقاضای مجدد برای دلار آمریکا (USD) باشد. با این حال، داده های اخیر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) این گمانه زنی را برانگیخته است که فدرال رزرو (Fed) ممکن است در اواخر سال کاهش نرخ بهره را آغاز کند. این پیش بینی چرخه کاهش به طور بالقوه می تواند قیمت طلا را تقویت کند، زیرا این فلز گرانبها را به گزینه ای مقرون به صرفه برای خریداران تبدیل می کند. علاوه بر این، خریدهای قوی بانک های مرکزی و تقاضا از بازارهای آسیایی همچنان به حمایت از طلا در کوتاه مدت ادامه می دهد.

در مقابل، تنش‌های سیاسی جاری در خاورمیانه ممکن است جریان‌های امن را تحریک کرده و به انعطاف‌پذیری قیمت طلا کمک کند. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس قرار است امروز اظهاراتی را ارائه کند. هر گونه احساسات تندروانه ای که توسط مقامات فدرال رزرو بیان شود می تواند دلار را تقویت کند و بر طلای دلاری فشار نزولی وارد کند.

سرخط خبرهای طلا

توماس بارکین رئیس فدرال رزرو ریچموند ابراز اطمینان کرد که سطح فعلی نرخ های بهره به اندازه کافی اقتصاد را آرام می کند و تورم را به هدف 2 درصد کاهش می دهد. وی خاطرنشان کرد که قدرت بازار کار به مسئولان این امکان را می دهد تا اطمینان حاصل کنند که تورم کاهش می یابد.

جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد که احتمال کاهش نرخ بهره در آینده وجود دارد. وی به تعدیل در رشد مشاغل اشاره کرد و بر تحلیل جامع فدرال رزرو از داده های اقتصادی تاکید کرد.

بر اساس برنامه احتمال نرخ LSEG، بازارها کاهش نرخ را در مجموع 46 واحد پایه از سوی فدرال رزرو تا پایان سال 2024 در نظر گرفته اند که انتظار می رود کاهش اولیه در سپتامبر یا نوامبر باشد.

علیرغم اینکه حماس روز دوشنبه طرح آتش بس مصر-قطری را پذیرفته بود، اسرائیل این پیشنهاد را برای برآورده نشدن خواسته های اصلی خود رد کرد و به حمله خود در رفح در جنوب غزه ادامه داد. با این حال، اسرائیل تعهد خود را به مذاکرات جاری اعلام کرد.

علیرغم نگرانی ها در مورد افزایش تورم و عدم اطمینان در مورد زمان کاهش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو، قیمت طلا در سال جاری تقریباً 12 درصد افزایش یافته است.

داده‌های اشتغال ایالات متحده نشان می‌دهد که رشد شغلی آهسته‌تر از حد انتظار در آوریل است و افزایش دستمزد سالانه برای اولین بار در سه سال اخیر به کمتر از 4 درصد رسیده است.

تحلیل تکنیکال XAU/USD

قیمت طلا امروز کاهش یافته است، اما چشم انداز مثبت کلی بدون تغییر باقی می ماند و XAU/USD موقعیت خود را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در بازه زمانی روزانه حفظ می کند.

در کوتاه مدت، قیمت طلا از اواسط آوریل در یک کانال روند نزولی محدود شده است. با این حال، روند غالب به نفع صعودی است، همانطور که شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) نشان می دهد که در قلمرو صعودی در حدود 58.0 نگه داشته شده است.

هدف صعودی اولیه طلا در محل تلاقی مرز بالایی کانال روند نزولی و اوج 26 آوریل قرار دارد که بین 2350 تا 2355 دلار متغیر است. فراتر از آن، مقاومت بیشتر در نزدیکی سطح روانشناختی 2400 دلار و به دنبال آن بالاترین رکورد نزدیک به 2432 دلار انتظار می رود.

از جنبه نزولی، سطح 2300 دلار به عنوان اولین پشتیبانی برای XAU/USD عمل می کند. سطح حمایت قابل توجه تری در 2275 دلار مشاهده می شود که نشان دهنده پایین ترین سطح 3 می و مرز پایین کانال روند نزولی است. سطوح پشتیبانی اضافی برای نظارت شامل پایین ترین سطح 1 آوریل در 2228 دلار و به دنبال آن سطح روانی 2200 دلار است.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه یورو به دلار سه شنبه 18 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه یورو به دلار سه شنبه 18 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید