پیش‌بینی هفتگی قیمت طلا: خریداران دلگرم شدند زیرا فدرال رزرو مانع از کاهش قیمت شد

اخبار طلا

قیمت طلا در هفته گذشته عملکرد متفاوتی از خود نشان داد، در ابتدا به بالاترین سطح نزدیک به 1950 دلار صعود کرد و سپس در اواخر هفته بازگشتی را تجربه کرد. افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به کاهش کمک کرد و XAU/USD را به زیر 1920 دلار رساند. با این حال، این جفت توانستند تا آخر هفته مقداری جایگاه خود را بازیابی کنند و در نهایت هفته را با حداقل تغییرات به پایان رساندند.

تحولات کلیدی هفته گذشته

نشست فدرال رزرو: فدرال رزرو مطابق با انتظارات، نرخ سیاستی خود را در 5.25٪ -5.5٪ در جلسه سپتامبر خود بدون تغییر گذاشت. خلاصه اصلاح شده پیش بینی های اقتصادی فدرال رزرو نشان داد که قصد دارد نرخ بهره را یک بار دیگر قبل از پایان سال افزایش دهد. علاوه بر این، این نشریه پیش‌بینی کاهش 50 واحدی نرخ در سال 2024 را نشان داد که نسبت به پیش‌بینی 100 واحد پایه قبلی در نمودار نقطه‌ای ژوئن کمتر است. واکنش اولیه بازار، فروش دلار و افزایش XAU/USD به 1,947 دلار، جای خود را به تقویت مجدد دلار داد زیرا سرمایه گذاران پیامدهای جنگ طلبانه را هضم کردند.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده: به دنبال نشست تندروانه فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در کنار شاخص دلار افزایش یافت. این افزایش در بازده و قدرت دلار آمریکا XAU/USD را به زیر 1920 دلار رساند.

واگرایی سیاست: تصمیمات بانک انگلستان و بانک ملی سوئیس مبنی بر بدون تغییر ماندن نرخ بهره، واگرایی سیاست بین فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی بزرگ را برجسته کرد. این واگرایی بیشتر از دلار حمایت کرد.

داده های اقتصادی: داده های ایالات متحده نشان می دهد که فعالیت های تجاری در بخش خصوصی در اوایل سپتامبر تقریباً رکود داشته است و شاخص PMI S&P Global Composite به 50.1 کاهش یافته است. داده های ضعیف PMI به نگرانی ها در مورد چشم انداز اقتصادی ایالات متحده به دنبال افزایش نرخ بهره و افزایش تورم افزود.

رویدادهای کلیدی این هفته

داده‌های اقتصادی ایالات متحده: تقویم اقتصادی این هفته ایالات متحده شامل انتشار سفارشات کالاهای بادوام در ماه اوت است که در صورتی که آماری منفی قابل توجهی نشان دهد ممکن است بر احساسات بازار تأثیر بگذارد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرده است که احتمال فرود نرم محتمل است، اما هرگونه نشانه ای از کندی اقتصادی می تواند منجر به شک و تردید در مورد تشدید بیشتر فدرال رزرو شود.

رشد تولید ناخالص داخلی: دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی (BEA) قرائت نهایی رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (GDP) را برای سه ماهه دوم منتشر خواهد کرد که انتظار می رود از 2.1 درصد کمی بالاتر به 2.2 درصد بازبینی شود. علاوه بر این، BEA شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) را برای ماه اوت منتشر خواهد کرد که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم است.

نظرات سیاستگذاران فدرال رزرو: مقامات فدرال رزرو، اکنون که دوره خاموشی تمام شده است، ممکن است بینشی در مورد دیدگاه های خود در مورد سیاست پولی ارائه دهند. اگر مقامات بیشتری از عدم تغییر سیاست در سال جاری حمایت کنند، می تواند منجر به عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و حمایت از XAU/USD شود.

image-TJA309892030141937

تحلیل فنی

چشم انداز فنی XAU/USD در حال حاضر نامشخص است، زیرا این جفت در محدوده 1920 تا 1925 دلار معامله می شود، جایی که میانگین متحرک ساده 20 روزه، 50 روزه و 200 روزه (SMA) همگرا می شود. شاخص قدرت نسبی (RSI) به 50 بازگشته است که نشان دهنده فقدان حرکت جهت دار است.

سطوح مقاومت: مقاومت فوری در 1940 دلار (SMA 100 روزه) و پس از آن 1950 دلار (فیبوناچی 23.6% اصلاح آخرین روند صعودی) قرار دارد. بسته شدن روزانه بالای 1950 دلار می تواند خریداران فنی را جذب کند و در را برای سودهای بیشتر به 1980 دلار (سطح ثابت) باز کند.

سطوح پشتیبانی: اگر XAU/USD کاهش شدید زیر 1920 دلار را تجربه کند و این سطح را به عنوان مقاومت تأیید کند، هدف نزولی بعدی می تواند منطقه 1900-1890 دلاری (فیبوناچی 38.2% اصلاح، سطح ایستا، سطح روانی) قبل از 1875 دلار (سطح ایستا، سابق) باشد. مقاومت).

در پایان، ممکن است پیش‌بینی افزایش مداوم قیمت طلا در کوتاه‌مدت خطرناک باشد، اما انتظار می‌رود با توجه به شرایط کنونی بازار، زیان‌ها (حرکت نزولی) محدود باقی بماند.

image-TJA309892627158556
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید