اخبار فارکس

شاخص دلار آمریکا زیر 105.00 باقی می ماند – تمرکز بر داده های ایالات متحده و سخنرانی رئیس فدرال رزرو

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) برای دومین روز متوالی به روند نزولی خود ادامه داد و در اوایل سشن اروپا در روز چهارشنبه در نزدیکی 104.75 قرار گرفت. این عقب نشینی به دنبال عقب نشینی از بالاترین نرخ هفتگی 105.10، ناشی از اظهارات سیاست گذاران فدرال رزرو (Fed) در روز سه شنبه صورت می گیرد. تمرکز بازار اکنون به انتشار تغییرات استخدامی ADP ایالات متحده و PMI خدمات ISM در روز چهارشنبه معطوف شده است.

اظهارات لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند در روز سه‌شنبه حاکی از انتظار کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در سال جاری بود، با احتمال اقدام به کاهش در جلسه سیاستی ژوئن، مشروط به داده‌های مطلوب. به طور مشابه، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، سه کاهش نرخ در سال جاری را به عنوان یک “پایه بسیار معقول” توصیف کرد، در حالی که بر قدرت بازار کار و رشد اقتصادی مداوم تاکید کرد و نشان داد که نیازی فوری به تعدیل نرخ وجود ندارد. بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، بازارهای مالی در حال حاضر با احتمال 65 درصد کاهش نرخ تا ژوئن قیمت گذاری می کنند که کمی کمتر از پس از جلسه مارس فدرال رزرو است.

داده‌های اداره آمار کار ایالات متحده که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد که در فوریه فرصت‌های شغلی JOLTS بهبود یافته است، که از انتظارات بازار فراتر رفته و سفارش‌های کارخانه از کاهش قبلی بهبود یافته است.

در بحبوحه افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و روسیه و اوکراین، دارایی‌های امن ممکن است شاهد افزایش تقاضا باشند که به طور بالقوه به نفع دلار آمریکا است. حوادث اخیر، از جمله حملات به مجتمع کنسولگری ایران در سوریه و گزارش‌ها از حملات جدید به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، به تشدید عدم اطمینان کمک می‌کند.

توجه سرمایه‌گذاران به سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو در اواخر روز چهارشنبه، که می‌تواند بینش‌هایی درباره سیاست‌های پولی و انتظارات نرخ بهره ارائه دهد، باقی می‌ماند. نظرات هاوکیش از پاول می تواند در کوتاه مدت گرین بک را در برابر همتایان خود تقویت کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس