وضعیت طلا در بازار امروز – طلا با نگاهی به فدرال رزرو با سطح پشتیبانی کلیدی 1915 دلاری بازی می کند

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) به دلیل تلاش برای حفظ اولین رشد روزانه خود در شش روز گذشته با چالش هایی مواجه است که به پایین ترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته رسیده است. بازار به دنبال سرنخ های بیشتری برای تعیین موضع خود در قبال این فلز گرانبها پس از یک سوگیری نزولی قبلی است.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

عوامل فاندامنتال

1- داده های ایالات متحده و فدرال رزرو: معامله گران به دقت داده های اخیر ایالات متحده و نشانه های فدرال رزرو (Fed) را زیر نظر دارند. آنها امیدوارند با وجود نرخ های بهره بالاتر، نشانه هایی از فرود نرم در ایالات متحده را ببینند که می تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد.

2- کاهش رشد اقتصادی در کشورهای بزرگ: نگرانی ها در مورد کندی رشد اقتصادی در سایر کشورهای بزرگ باعث افزایش ارزش دلار آمریکا و فشار نزولی بر قیمت طلا شده است.

3- اختلافات با چین: نگرانی در مورد چین، یکی از بزرگترین مصرف کنندگان طلا در جهان، بر قیمت طلا نیز تأثیر می گذارد. تنش‌های چین و آمریکا و افزایش بازدهی به چالش‌های بهبود XAU/USD اضافه می‌کنند.

4- بانک مرکزی اروپا (ECB) و داده های اشتغال ایالات متحده: دوره خاموشی یک هفته ای سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) و بهبود بالقوه در داده های شغلی درجه دوم ایالات متحده عوامل مهمی هستند که باید مراقب آنها بود. علاوه بر این، مذاکرات امروز فدرال رزرو به عنوان یک کاتالیزور کلیدی برای قیمت طلا در نظر گرفته می شود.

سطوح کلیدی قیمت طلا

سطوح پشتیبانی: حمایت کلیدی 1915 دلار است که با باند میانی بولینگر در نمودار یک روزه و فیبوناچی 38.2 درصد در نمودار یک ماهه برجسته شده است. پشتیبانی فوری 1918 دلار است، جایی که میانگین متحرک 200 روزه (DMA) با نقطه محوری S1 یک هفته ای و فیبوناچی 23.6 درصد در نمودار یک روزه همگرا می شود. پشتیبانی بیشتر نزدیک به 1905 دلار است که با فیبوناچی 23.6 درصد در نمودار یک ماهه مشخص شده است.

سطوح مقاومت: مانع صعودی مهم 1935 دلار است که توسط فیبوناچی 61.8٪ در نمودار یک ماهه پیشنهاد شده است. یک فیلتر اضافی به سمت شمال در 1930-31 دلار یافت می شود، جایی که باند میانی بولینگر در نمودار چهار ساعته (4H) به 50-DMA می پیوندد. مقاومت بیشتر را می توان نزدیک به 1938 دلار انتظار داشت، جایی که فیبوناچی 38.2 درصد در نمودار یک هفته ای و 161.8 درصد در نمودار یک روزه به عنوان فیلترهای صعودی عمل می کند.

محدوده معاملاتی: قیمت طلا در حال حاضر در محدوده معاملاتی قوی بین 1935 تا 1915 دلار قرار دارد.

این سطوح فنی راهنمایی های مهمی را برای معامله گران و سرمایه گذارانی که قیمت طلا (XAU/USD) را تحت نظر دارند در میان عوامل مختلف اقتصادی و ژئوپلیتیکی مؤثر بر حرکت آن ارائه می دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید