کاهش طلا و نقره و افزایش دلار پس از آمارهای شغلی ایالات متحده

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا و نقره در معاملات اواخر روز دوشنبه با کاهش قابل توجهی روبرو شده است. کاهش قیمت طلا و نقره در حالی در حال رخ دادن است که شاخص دلار آمریکا به طور قابل توجهی بالاتر رفته است و بازدهی خزانه داری ایالات متحده نیز در حال افزایش است. تقویت دلار و افزایش بازده اوراق قرضه به دنبال گزارش شغلی قوی ایالات متحده که در روز جمعه منتشر شد، اتفاق افتاد. این گزارش پیامدهایی برای سیاست پولی بالقوه تندروانه تر فدرال رزرو دارد. از اواسط روز، طلای آوریل با 19.30 دلار کاهش به 2034.20 دلار و نقره مارس 0.376 دلار کاهش یافت و به 22.42 دلار رسید.

معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نیز پایین تر است که نشان دهنده ریسک گریزی نسبتاً بالا در آغاز هفته معاملاتی است. ریسک گریزی در بازارها تحت تأثیر حملات هوایی آخر هفته به پایگاه های حوثی ها در سوریه و عراق توسط ایالات متحده و بریتانیا است، علاوه بر این، حداقل شش جنگجوی کرد در حمله پهپادی به پایگاهی در سوریه که در آن سربازان آمریکایی مستقر هستند، کشته شدند. علیرغم این تنش‌های ژئوپلیتیکی، طلا و نقره امروز شاهد تقاضای قابل توجهی نیستند.

در بازارهای دیگر، شاخص دلار آمریکا به شدت بالاتر است و به بالاترین حد در سه ماه اخیر رسیده است. قیمت نفت خام اندکی ضعیف تر شده و حدود 78 دلار در هر بشکه معامله می شود. بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به طور قابل توجهی بالاتر است و به 4.171 درصد رسیده است، که افزایش قابل توجهی نسبت به سطوحی است که درست قبل از گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه گذشته مشاهده شد.

از منظر فنی، معاملات آتی طلا دارای یک مزیت فنی کوتاه مدت کلی است، اما حرکت صعودی در حال کاهش است. هدف صعودی بعدی قیمت برای گاوها نزدیکی بالاتر از مقاومت رند در 2100.00 دلار است. از جنبه نزولی، هدف کوتاه مدت خرس ها فشار دادن قیمت ها به زیر سطح حمایت فنی در 2000 دلار است. مقاومت در 2050.00 دلار و 2059.10 دلار دیده می شود، در حالی که پشتیبانی در 2023.30 دلار و 2007.60 دلار یافت می شود.

برای معاملات آتی نقره، خرس‌ها یک مزیت فنی کوتاه مدت کلی را حفظ می‌کنند و یک روند نزولی دو ماهه در آن وجود دارد. هدف بعدی گاوها بستن قیمت ها بالاتر از مقاومت فنی در 24.00 دلار است، در حالی که خرس ها قصد دارند قیمت ها را به زیر سطح حمایت جامد در پایین ترین سطح اکتبر 21.17 دلار ببندند. سطوح مقاومت در 22.84 دلار و 23.00 دلار، با پشتیبانی 22.00 دلار و 21.75 دلار است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید