اخبار فارکس

گزارش امروز دلار – دلار آمریکا پس از جلسه فدرال رزرو بالا رفت

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا به دنبال اولین تصمیم سیاستی فدرال رزرو آمریکا و اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، یک حرکت صعودی جدیدی را تجربه کرد. در حالی که پاول در ماه مارس نسبت به کاهش نرخ بهره مقاومت نشان داد، اما احتمال کاهش در آینده نزدیک به طور کامل منتفی نبود. این امر نوساناتی در بازار ایجاد کرده است و به نظر می رسد قدرت فعلی دلار آمریکا به دلیل تغییری است که در زمان بندی برای کاهش نرخ پیش بینی می شود. با این حال، با توجه به عدم قطعیت های ادامه دار، شاخص دلار آمریکا برای دور شدن از میانگین متحرک ساده 200 روزه نزدیک به 103.55 با دشواری مواجه شده است.

با نگاهی به آینده، معامله‌گران خود را برای گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه آماده می‌کنند و امروز شاهد انتشار هفتگی Initial Jobless Claims در تقویم اقتصادی خواهند بود. یکی دیگر از رویدادهای مهم روز پنجشنبه، آخرین داده های موسسه مدیریت تامین (ISM) است که مجموعه ای از داده ها و اجزای تولیدی را معرفی می کند که امروز احتمالا بر بازارها تأثیر می گذارد. چشم انداز اقتصادی همچنان نقش مهمی در تأثیرگذاری بر مسیر دلار آمریکا ایفا می کند.

سرخط خبرهای دلار

تقویم اقتصادی پنج شنبه شامل چندین رویداد کلیدی و انتشار داده است:

Challenger Job Cuts (16:00 بوقت ایران):

  • The Challenger Job Cuts برای ژانویه منتشر خواهد شد. گزارش قبلی 34817 بود.

مطالبات بیکاری (17:00 بوقت ایران):

  • انتظار می رود مطالبات اولیه ثابت بماند و از 214000 به 212000 کاهش یابد.
  • پیش بینی می شود مطالبات مستمر از 1.833 میلیون به 1.84 میلیون افزایش یابد.

شاخص مدیران خرید جهانی تولید S&P (PMI) (18:15 به وقت ایران):

  • S&P PMI شاخص مدیران خرید جهانی تولید را برای ژانویه منتشر خواهد کرد. رقم قبلی 50.3 بود.

PMI تولید موسسه مدیریت تامین (ISM) (18:30 بوقت ایران):

  • انتظار می رود تولید از 47.4 به 47 کاهش یابد.
  • پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌های پرداختی تولید ISM از 45.2 به 46.9 افزایش یابد.

شاخص سفارشات جدید تولید ISM قبلاً 47.1 بود و هیچ پیش بینی در دسترس نیست.

شاخص اشتغال 48.1 بود و هیچ اتفاق نظری در دسترس نیست.

حراج اسکناس 4 هفته ای وزارت خزانه داری ایالات متحده (20:00 به وقت ایران): وزارت خزانه داری ایالات متحده حراج اسکناس های 4 هفته ای را برگزار می کند.

در بازارهای سهام، عملکردهای متفاوت با سودهای اندک در اروپا وجود دارد و معاملات آتی ایالات متحده سودهای ملایمی را نشان می دهد. شاخص FTSE 100 انگلیس در آستانه نشست بانک مرکزی خود در اواخر روز پنجشنبه ثابت معامله می شود.

ابزار FedWatch گروه CME در حال حاضر انتظارات برای نشست 20 مارس را با 64.5 درصد احتمال توقف و 35.5 درصد احتمال کاهش نرخ نشان می دهد.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به میزان قابل توجهی کاهش یافته و با 3.94 درصد معامله می شود که پایین ترین سطح در هفته را نشان می دهد. این رویدادهای اقتصادی و شاخص های بازار احتمالاً روز معاملاتی را شکل خواهند داد.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره و سخنرانی جروم پاول، افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. با این حال، توصیه می شود احتیاط کنید زیرا این افزایش ممکن است لزوماً نشان دهنده یک رالی پایدار نباشد. فدرال رزرو به طور موثری عدم تمایل خود را برای کاهش نرخ بهره در ماه مارس اعلام کرد و از تحولات احتمالی بازار جلوگیری کرد. احتمال کاهش نرخ در ماه مه یا ژوئن در حال حاضر محتمل تر و منطقی تر تلقی می شود و تاثیر محدودی بر ارزش دلار آمریکا دارد.

اگر شاخص دلار آمریکا بتواند قاطعانه از میانگین متحرک 200 روزه (SMA) در 103.55 رها شود، معامله گران باید روی سطح مقاومت بعدی در SMA 100 روزه نزدیک به 104.30 تمرکز کنند. یک نتیجه مطلوب در گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه، با اجزای طرفدار تقویت بیشتر دلار آمریکا، می تواند DXY را به بالاترین سطح سه ماهه جدید در 105.12 سوق دهد.

در سناریوی فشار و کشش که از اواسط ژانویه مشاهده شد، این احتمال وجود دارد که دلار آمریکا در برابر اکثر همتایان خود قدرت خود را از دست بدهد و منجر به کاهش شاخص دلار شود. انتظار می رود حمایت اولیه از SMA 200 روزه نزدیک به 103.55 و به دنبال آن SMA 55 روزه در 103 باشد. اگر سطح اخیر نقض شود، کاهش شدید احتمالی تا 102.00 به یک سناریوی قابل قبول تبدیل می شود. معامله گران باید این سطوح کلیدی را برای تغییرات احتمالی در مسیر دلار آمریکا تحت نظر داشته باشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس