اخبار فارکس

با حمله آمریکا و بریتانیا به حوثی‌ها در یمن و سقوط سهام، نفت جهش کرد

اخبار نفت WTI - Brent

در حالی که تنش‌ها در منطقه دریای سرخ باعث افزایش قیمت نفت خام شد، سهام آسیایی در روز جمعه پایین ماند. آمارهای اندکی بالاتر از حد انتظار تورم ایالات متحده، انتظارات سرمایه گذاران از کاهش زودهنگام و تهاجمی نرخ بهره در ایالات متحده و اروپا را تغییر نداد.

اظهارات ملایم از کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره در صورت کاهش تورم به 2 درصد، ممکن است در افزایش نرخ ها نقش داشته باشد.

انتظار می رفت بازارهای اروپایی با افزایش 0.7 درصدی معاملات آتی EUROSTOXX 50 و افزایش 0.4 درصدی معاملات آتی FTSE افزایش پیدا کنند. با این حال، معاملات آتی سهام ایالات متحده اندکی پایین تر بود.

قیمت نفت پس از حمله آمریکا و انگلیس به اهداف نظامی حوثی ها در یمن در پاسخ به حملات به کشتی ها در دریای سرخ افزایش یافت. معاملات آتی برنت با 2.0 درصد افزایش به 79.00 دلار در هر بشکه و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 2.1 درصد افزایش به 73.55 دلار رسید.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.1 درصد افزایش یافت، اما در مسیر افت هفتگی 0.7 درصدی قرار داشت. نیکی ژاپن با افزایش 1.5 درصدی در روز جمعه به بالاترین حد خود در 34 سال گذشته رسید.

داده های تورم چین حاکی از بهبود ضعیف اقتصادی در ماه دسامبر است که شاخص قیمت مصرف کننده 0.3 درصد در سال گذشته کاهش یافت. با این حال، داده‌های تجاری رشد سریع‌تر از حد انتظار را در صادرات نشان داد، در حالی که واردات به رشد بازگشت.

وال استریت در روز پنجشنبه پس از افزایش بیش از حد انتظار قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در دسامبر، عمدتاً ثابت بود. معیار اصلی کمی از پیش بینی بازار فراتر رفت.

علیرغم اینکه داده‌های اصلی تورم ایالات متحده اندکی قوی‌تر از حد انتظار است، فعالان بازار اظهارات سخنرانان فدرال رزرو را به طور فزاینده‌ای بدتر تفسیر کردند. معاملات آتی اکنون با احتمال 73 درصد کاهش نرخ بهره در ماه مارس در مقایسه با 68 درصد در روز قبل قیمت گذاری می شوند.

در بازار ارز، دلار علیرغم آمارهای تورم کمی قوی تر از حد انتظار در ایالات متحده، حرکت کمی را نشان داد. شاخص دلار در برابر همتایان اصلی بدون تغییر در 102.27 باقی ماند.

در بحبوحه تنش های ژئوپلیتیکی و جو محتاطانه بازار، هر اونس طلا با 0.4 درصد افزایش به 2035.81 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس