حال و هوای وال استریت پیش از گزارش درآمد شرکت های بزرگ فناوری

wallstreet

روز سه شنبه، میانگین صنعتی داوجونز (DJI) بالاترین بسته شدن خود را از 20 آوریل 2022 به ثبت رساند. این شاخص برای هفتمین روز متوالی افزایش یافته است و تحلیلگران فنی الگوی سر و شانه معکوس را شناسایی کرده اند که یک الگوی ادامه در نظر گرفته می شود.

در روز چهارشنبه ، بازارهای سهام در ایالات متحده و بریتانیا عملکردهای متفاوتی را نشان دادند:

وال استریت (ایالات متحده):

معاملات آتی وال استریت برای شاخص‌های S&P 500 و Nasdaq 100 نشان داد که در بازار همچنان ثبات وجود دارد.

شرکت های فناوری بزرگ مانند تسلا (TSLA) و نتفلیکس (NFLX) با رشد اخیر خود شاخص S&P 500 را به بالاترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسانده اند.

سهام‌های فناوری با خوش‌بینی نسبت به هوش مصنوعی تقویت شده‌اند و امیدوارند که فدرال رزرو به افزایش شدید نرخ بهره پایان دهد، که بر ارزش‌گذاری کسب‌وکارهای سوداگرانه در سال 2022 تأثیر منفی گذاشت.

مایکل هارتنت، استراتژیست بانک آمریکا، هشدار داد که عملکرد شرکت های فناوری بزرگ نگرانی هایی در مورد «حباب هوش مصنوعی/فناوری» را ایجاد می کند.

انگلستان:

پس از آن که داده ها نشان داد تورم قیمت مصرف کننده بریتانیا در ماه ژوئن به 7.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت، که کمتر از انتظار 8.2 درصد بود، در روز چهارشنبه سهام انگلیس عملکرد بهتری داشتند.

این کاهش تورم پس از بیش از 18 ماه افزایش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی صورت می گیرد.

استرلینگ (GBP) ارزش خود را در برابر دلار آمریکا (USD) و یورو (EUR) از دست داد زیرا انتظارات بازار برای افزایش نرخ بهره کاهش یافت. پوند در برابر دلار 0.96 درصد و در برابر یورو 0.8 درصد کاهش داشت. بررسی EUR/GBP و GBP/USD.

به گفته ساموئل تومز، اقتصاددان ارشد پانتئون ماکرواکونومیکس، بانک انگلستان (BoE) اکنون “چراغ سبز” را برای افزایش 25 واحدی نرخ بهره در ماه آینده نشان داده است.

بازارهای اوراق قرضه:

در بریتانیا، بازده طلای دو ساله به میزان قابل توجهی، 24 واحد پایه کاهش یافت و به 4.811 درصد رسید که بزرگترین کاهش از اواسط مارس تاکنون است.

بازده اوراق دو ساله آلمان نیز با 3 واحد کاهش به 3.189 درصد رسید.

بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری آمریکا با 3 واحد کاهش به 3.789 درصد رسید.

به طور کلی، سهام و اوراق قرضه بریتانیا پس از کاهش غیرمنتظره تورم بریتانیا افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی وال استریت نشان داد که بازار با ثبات است زیرا سرمایه گذاران منتظر گزارش های درآمد غول های فناوری تسلا و نتفلیکس هستند.

منبع: Reuters.com
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید