خلاصه بازار در روز پنجشنبه 22 تیر – شاخص دلار به زیر 100 سقوط کرد

اقتصاد جهانی

خلاصه ای از روز پنجشنبه 22 تیر در بازارها:

پس از انتشار آمار جدید تورم از آمریکا، دلار آمریکا کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. داده ها نشان می دهد که تورم همچنان در حال کاهش است، که منجر به سود برای وال استریت و اوراق قرضه خزانه داری شد.

در ماه ژوئن، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) نسبت به سال قبل 0.1 درصد افزایش یافت که پایین‌ترین میزان از آگوست 2020 است. علاوه بر این، داده‌های بازار کار کاهشی را در مطالبات اولیه بیکاری نشان داد که در مجموع به 237 هزار نفر برای هفته منتهی به جولای رسید. 8، در مقایسه با هفته قبل 249K. علیرغم کاهش تورم، فدرال رزرو همچنان در حال برنامه ریزی برای افزایش 25 واحد پایه نرخ بهره در 26 جولای است. با این حال، فعالان بازار به طور فزاینده ای پیش بینی می کنند که این افزایش نهایی در چرخه انقباض خواهد بود. این انتظارات باعث تضعیف دلار آمریکا می شود. روز جمعه، دانشگاه میشیگان گزارش اعتماد مصرف کننده را منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) به زیر 100.00 سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود از آوریل 2022 رسید. DXY شش روز متوالی کاهش را تجربه کرده است و هیچ نشانه ای از ثبات نشان نمی دهد. حرکت نزولی دلار همچنان قوی است و می تواند منجر به زیان بیشتر شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

از نظر بازار سهام، وال استریت به ارقام تورم واکنش مثبت نشان داد. داوجونز 0.14 درصد رشد کرد، S&P 500 0.85 درصد رشد کرد (به بالاترین حد خود از آوریل 2022 رسید) و نزدک 1.58 درصد رشد کرد. کالاها نیز با افزایش 3 درصدی نقره به 24.85 دلار رسید و طلا ثبات را در حدود 1960 دلار حفظ کرد.

بازارها

علیرغم گزارش ضعیف تجارت ژوئن که توسط چین در روز پنجشنبه گزارش شد، این احساسات مثبت در بازارهای سهام ادامه یافت. صادرات چین 12.4 درصد در سال (بزرگترین انقباض از فوریه 2020) کاهش یافت، در حالی که واردات 6.8 درصد افزایش یافت، هر دو بدتر از حد انتظار. این اعداد فشار بر مقامات چینی را برای اجرای اقدامات محرک اضافی افزایش می دهد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا تا 1.1225 افزایش یافت و با ادامه حرکت صعودی، سطوح بالای خود را حفظ کرد. گزارش بانک مرکزی اروپا (ECB) به افزایش دیگری در ماه جولای اشاره کرد. روز جمعه، کمیسیون اروپا پیش بینی رشد اقتصادی و داده های تراز تجاری را منتشر خواهد کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD افزایش روزانه دیگری را ثبت کرد و از 1.3000 و 1.3100 عبور کرد و به بالاترین سطح خود در 15 ماه گذشته رسید. داده های تولید ناخالص داخلی انگلستان نشان داد که در ماه مه 0.1% کاهش یافته است که بهتر از انتظار 0.3% است. اگرچه کاهش شاخص‌های تولید صنعتی در ماه می وجود داشت، اما شدت آن کمتر از پیش‌بینی‌ها بود. پوند انگلیس همچنان قوی است، حتی با کاهش انتظارات از سوی بانک مرکزی انگلستان.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY برای ششمین روز متوالی کاهش یافت که منعکس کننده ضعف دلار و کاهش بازده اوراق قرضه دولتی، نزدیک شدن به 138.00 بود. در بحبوحه افزایش ریسک پذیری، ارز ژاپن در برابر سایر ارزها تقویت شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

استرالیا و نیوزلند همچنان از ضعیف تر شدن دلار آمریکا و قیمت های بالاتر سهام سود می برند. AUD/USD به سمت 0.6900 افزایش یافت و بالاترین قیمت ژوئن را آزمایش کرد و بالاترین بسته شدن روزانه را از فوریه به ثبت رساند. NZD/USD به بالاترین سطح خود از اوایل فوریه، درست زیر 0.6400 رسید.

دلار امریکا به دلار کانادا USD/CAD

USD/CAD در 1.3100 بسته شد که پایین‌ترین سطح از آگوست 2022 است. روز جمعه، کانادا میزان فروش تولیدی ماه می را گزارش خواهد کرد. علیرغم افزایش 2 درصدی قیمت نفت خام، دلار کانادا از دلار استرالیا و نیوزلند عقب بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید