اونس جهانی طلا همچنان آماده بازپس گیری 2020 دلار، در هفته اعلام تورم ایالات متحده و اتحادیه اروپا است

XAUUSD TJA GOLD

اونس جهانی طلا از بالاترین رقم 2018 دلاری 6 ماهه خود که در اوایل روز دوشنبه در آسیا به دست آورده بود، عقب نشینی کرد و در بالای مرز 2000 دلار تثبیت شده است. این در بحبوحه آغاز محتاطانه هفته مهمی است که تحت سلطه انتشار داده های تورم آتی از ایالات متحده و منطقه یورو است.

با وجود خوش‌بینی‌ها در بازار در هفته شکرگزاری، احساسات کاهش ریسک در معاملات روز دوشنبه آسیا بازگشته است. این تغییر حتی با تلاش چین برای افزایش حمایت مالی از شرکت های خصوصی و داده های مثبت در مورد سود صنعتی چین قابل توجه است. با این حال، فقدان جزئیات خاص از سوی بانک خلق چین (PBOC) در مورد اقدامات محرک اضافی برای شرکت‌های خصوصی، همراه با نگرانی‌ها در مورد افزایش بیماری‌های تنفسی در چین، احساسات مثبت سرمایه‌گذاران را کاهش داده است.

این ریسک پذیری محدود از دلار آمریکا حمایت می کند که با افزایش اندک بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تقویت می شود و در نتیجه حرکت صعودی قیمت طلا را محدود می کند.

فعالان بازار با پیش بینی انتشار معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) یعنی شاخص قیمت PCE در اواخر هفته، محتاطانه به معاملات نزدیک می شوند. انتظار می رود داده های تورم PCE ایالات متحده بر گمانه زنی ها در مورد کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو در ماه می تأثیر بگذارد. به طور همزمان، داده های تورم منطقه یورو بینشی از چشم انداز نرخ بهره بانک مرکزی اروپا (ECB) ارائه می دهد. هر دو مجموعه داده احتمالاً به طور قابل توجهی بر قیمت طلای بدون بازده تأثیر می گذارد.

در این میان، معامله گران طلا بر آتش بس موقت بین حماس و اسرائیل نظارت می کنند و میانجی ها برای عدم گسترش گرم شدن درگیری در خاورمیانه تلاش می کنند. این اولین آتش بس از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در صبح جمعه است.

در تقویم اقتصادی امروز، داده‌های فروش خانه جدید ایالات متحده در سطح متوسط وجود دارد و در غیاب انتشارات اقتصادی با تأثیر بالا و هرگونه اظهارات مهمی از سوی فدرال رزرو مورد توجه قرار خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال XAUUSD

شاخص های فنی صعودی نمودار روزانه همچنان پتانسیل صعودی قیمت طلا را با آغاز هفته جدید نشان می دهند.

تحلیل تکنیکال طلا 6 آذر
تحلیل تکنیکال طلا 6 آذر

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) به سمت بالای خط وسط حرکت می کند و به منطقه بیش از حد خرید نزدیک می شود که نشان دهنده احتمال افزایش بیشتر است.

بسته شدن بیش از آستانه 2000 دلار در جمعه سیاه، سوگیری صعودی را تقویت کرده است. سطح مقاومت فوری در اواسط ماه مه، تقریباً نزدیک به 2020 دلار شناسایی شده است. پیشرفت بالاتر از این سطح می تواند راه را برای آزمایش مقاومت استاتیک در 2050 دلار هموار کند.

از جنبه منفی، پشتیبانی فوری در سطح 2000 دلار قرار دارد. نقض زیر این سطح ممکن است منجر به کاهش قابل توجهی به سمت میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) در 1978 دلار شود. پشتیبانی نزولی بیشتر در محدوده 1955 تا 1950 دلار یافت می شود.

اگر منطقه تلاقی حدود 1955 تا 1950 دلار به طور قاطع شکسته شود، خطر بالقوه ای برای پایین ترین سطح 14 نوامبر در 1944 دلار وجود دارد که نشان دهنده حرکت نزولی قابل توجهی است. معامله گران و سرمایه گذاران از نزدیک این سطوح کلیدی را برای سنجش مسیر آینده قیمت طلا در جلسات آینده زیر نظر خواهند داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید