اخبار فارکس

اونس جهانی طلا به داده های اقتصادی ایالات متحده برای افزایش بیشتر چشم دوخته است

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا تلاش می کند تا حرکت صعودی قبلی خود را در اوایل روز چهارشنبه حفظ کند و در حدود 2000 دلار در نوسان بماند. اونس جهانی طلا در انتظار انتشار داده های اقتصادی کلیدی ایالات متحده است که انتظار می رود اطلاعاتی را در مورد چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده ارائه دهد.

در حال حاضر تمرکز بر روی داده های ایالات متحده است، و شاخص دلار آمریکا در حال تلاش برای بهبود در بحبوحه توقف موقت فروش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و جو محتاطانه بازار است. ابهامات نرخ بهره جهانی، به ویژه پس از اظهارنظرهای تندروانه بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک انگلستان (BoE)، بر آشفتگی بازار افزوده است و انتظارات از فدرال رزرو را تحت الشعاع قرار داده است.

صورتجلسه‌ای که اخیراً از نشست نوامبر فدرال رزرو منتشر شد، موضع آن‌ها را در مورد بررسی بیشتر سیاست‌های پولی در صورتی که پیشرفت به سوی هدف تورم ناکافی تشخیص داده شود، تقویت کرد. این امر به خریداران دلار آمریکا مهلت داد و روند نزولی اخیر را قطع کرد.

تنش‌های ژئوپلیتیکی بین حماس و اسرائیل کاهش یافته و خریداران طلا را تحت تأثیر قرار داده است، به ویژه پس از آن که اسرائیل توافق آتش‌بسی را با آزادی 50 زن و کودک توسط حماس تأیید کرد.

در تقویم اقتصادی امروز، معامله گران طلا از نزدیک اطلاعات سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده، مطالبات بیکاری و احساسات مصرف کننده میشیگان را برای نشانه هایی از قدرت اقتصاد ایالات متحده مشاهده خواهند کرد. این داده ها برای شکل دادن به چشم انداز سیاست فدرال رزرو و تأثیرگذاری بر ارزش دلار آمریکا و در نتیجه بر قیمت طلا و بازار فارکس بسیار مهم است.

از آنجایی که ممکن است بازارها قبل از تعطیلات شکرگزاری شاهد تغییر موقعیت باشند که منجر به کاهش معاملات در آخر هفته می شود، قیمت طلا می تواند تا پایان روز نوسانات بیشتری را تجربه کند.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

از نظر تحلیل تکنیکال، نمودار روزانه نشان دهنده یک تقاطع گاوی پس از بسته شدن میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) بالای SMA 100 روزه در روز سه شنبه بوجود آمده است. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) بالاتر از خط وسط باقی می‌ماند که نشان‌دهنده پتانسیل صعودی مداوم است و عقب‌نشینی‌ها به عنوان فرصت‌های خرید تلقی می‌شوند.

TJA2211-XAU_USD-638362418048519788

بسته شدن روزانه بالای 2000 دلار می تواند باعث پیشرفت تازه ای به سمت بالاترین قیمت چند ماهه 2009 دلار شود و هدف صعودی بعدی در حدود اواسط ماه مه نزدیک به 2020 دلار باشد. از جنبه نزولی، فروشندگان طلا باید از SMA 21 روزه در 1975 دلار عبور کنند تا موقعیت خود را در منطقه 1955-1950 دلار تقویت کنند. شکست پایدار زیر این سطح می تواند تهدیدی برای پایین ترین سطح 14 نوامبر در 1944 دلار و به دنبال آن SMA صعودی 200 روزه در 1939 دلار باشد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس