بازار فارکس امروز – تقلای دلار برای صعود با وجود اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو

آنچه باید در روز پنجشنبه 9 فوریه (20 بهمن) در بازار فارکس بدانید در اینجا آمده است:

  • علیرغم اظهارنظرهای تندروانه مقامات فدرال رزرو، دلار آمریکا در اواسط هفته در بحبوحه عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تقلای زیادی کرد تا از رقبای خود پیشی بگیرد. جلسات استماع سیاست پولی بانک انگلستان (BoE) توسط فعالان بازار به دقت زیر نظر خواهد بود و کمیسیون اروپا پیش بینی رشد اقتصادی خود را در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد. تقویم اقتصادی ایالات متحده داده های هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری را ارائه می دهد و سرمایه گذاران بر صحبت های بانک مرکزی متمرکز خواهند بود.
  • شاخص های اصلی وال استریت در روز چهارشنبه زیان بزرگی را به رهبری بخش خدمات ارتباطی ثبت کردند که بیش از 4 درصد سقوط کرد. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده یک رگه برنده سه روزه را شکست و نزدیک به 2 درصد از دست داد و به دلار آمریکا اجازه سرمایه گذاری در محیط بازار ریسک گریز را نداد. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک و لیزا کوک و کریستوفر والر، روسای فدرال رزرو، همگی خاطرنشان کردند که فدرال رزرو باید برای مدتی سیاست محکمی داشته باشد و دلیل آن نامشخص بودن دورنمای تورم است.
  • اوایل روز پنجشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده بین 0.4 تا 0.5 درصد در اوایل پنجشنبه افزایش یافت که نشان از بهبود وضعیت بازار دارد و بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده در حدود 3.6 درصد ثابت است.
  • EUR/USD در روز پنجشنبه پس از بسته شدن تقریباً بدون تغییر در روز چهارشنبه، افزایش یافت و به سمت 1.0750 صعود کرد. داده های آلمان نشان می دهد که شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده (HICP) سالانه از 9.6 درصد در دسامبر به 9.2 درصد در ژانویه کاهش یافته است. این رقم بسیار کمتر از انتظار بازار 10 درصد بود و قدرت بیشتر یورو را دشوار کرد.
  • GBP/USD در روز چهارشنبه موفق شد سودهای کوچکی را ثبت کند و اوایل پنجشنبه چند پیپ به بالای 1.2100 صعود کرد. اندرو بیلی، فرماندار BoE، Huw Pill، اقتصاددان ارشد و اعضای MPC، Silvana Tenreyro و Jonathan Haskel از ساعت 0945 GMT به سوالات کمیته خزانه داری در مورد تصمیمات سیاستی پاسخ خواهند داد.
  • USD/JPY همچنان در کانال نسبتاً باریک بالای 131.00 نوسان دارد زیرا سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر نامزدی برای رئیس بعدی بانک مرکزی ژاپن هستند.

قیمت طلا از کاهش بازدهی آمریکا در روز چهارشنبه استفاده کرد و برای سومین روز متوالی با افزایش اندکی بسته شد. اوایل پنجشنبه، XAU/USD با اندکی افزایش در روز در حدود 1880 دلار معامله می شود.

بیت کوین روز چهارشنبه زیر 23000 دلار بسته شد و در اوایل پنجشنبه به پایین ترین سطح خود در دو هفته اخیر رسید و به 22360 دلار رسید. در زمان انتشار، BTC/USD بیش از 1 درصد در روز کاهش یافت و به 22650 دلار رسید. پس از رالی روز سه شنبه، اتریوم مسیر خود را معکوس کرد و در روز چهارشنبه بیش از 1 درصد از دست داد. ETH/USD در صبح اروپا روی عقب می ماند و تا 1600 دلار کاهش می یابد.

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید