بازار فارکس امروز – نظرات مقامات فدرال رزرو برای هدایت دلار آمریکا

آنچه باید در روز چهارشنبه 8 فوریه (19 بهمن) در بازار فارکس بدانید در اینجا آمده است:

 • شاخص دلار DXY پس از نوسانات شدید در واکنش اولیه به اظهارات جروم پاول، رئیس FOMC در مورد چشم انداز سیاست، روز سه شنبه یک سری برد سه روزه را شکست. در غیاب انتشار داده‌های کلان اقتصاد کلان، نظرات مقامات فدرال رزرو، از جمله ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک، بوستیک رئیس فدرال رزرو آتلانتا و کاشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، در روز چهارشنبه از نزدیک توسط فعالان بازار رصد خواهد شد.
 • پاول در مصاحبه ای با The Economic Club of Washington D.C گفت که آخرین گزارش مشاغل مطمئنا قوی تر از آن چیزی است که هر کسی انتظار داشت و تکرار کرد که احتمالاً نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره دارند. رئیس همچنین خاطرنشان کرد که انتظار دارد سال 2023 سال “کاهش قابل توجه” تورم باشد. پاول در پایان گفت: «اگر همچنان به بازار کار قوی یا گزارش‌های تورم بالاتر ادامه دهیم، ممکن است نیاز به انجام کارهای بیشتری داشته باشیم. در طول سخنرانی پاول، شاخص دلار آمریکا در محدوده وسیعی بالا و پایین رفت، اما در نهایت روز را با اندکی کاهش به پایان رساند.
 • در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در دومین سخنرانی خود در مورد وضعیت اتحادیه گفت که پیشنهاد می کند مالیات بر بازخرید سهام شرکت ها چهار برابر شود و از کنگره خواست تا پیشنهاد او را برای “حداقل مالیات میلیاردرها” تصویب کند. شاخص های اصلی وال استریت هیچ واکنشی به این اظهارنظرها نشان ندادند و پس از شروع بی انگیزه هفته، رشدهای روزانه قوی را ثبت کردند.
 • در طی ساعات سشن آسیایی، رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد که رشد تولید ناخالص داخلی چین در سال 2023 را از 4.1 درصد به 5 درصد بازبینی کرده است. فیچ توضیح داد: «ما معتقدیم که بهبود اقتصادی در درجه اول مصرف خواهد بود، زیرا خانوارها مجدداً در فعالیت‌هایی که قبلاً توسط کنترل‌های بهداشتی با مشکل مواجه شده بودند، شرکت می‌کنند.»
 • معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل روز چهارشنبه تقریباً بدون تغییر بود و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده کاهش روزانه کوچکی را در حدود 3.65٪ ثبت کرد.
 • EUR/USD در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح خود از 9 ژانویه در 1.0667 رسید، اما با تلاش دلار آمریکا برای حفظ قدرت خود در اواخر جلسه آمریکا، توانست روز را بالای 1.0700 ببندد. این جفت در اوایل روز چهارشنبه با اندکی افزایش معامله می شود اما زیر 1.0750 باقی می ماند.
 • GBP/USD در روز سه‌شنبه افزایش‌های روزانه کوچکی را ثبت کرد و به نظر می‌رسد در حدود ساعت 1.2050 در صبح روز چهارشنبه اروپا وارد مرحله تثبیت شده است.
 • USD/JPY در روز سه شنبه بیش از 100 پیپ از دست داد و اندکی بالاتر از 131.00 قرار گرفت. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن (نخست وزیر ژاپن) اوایل روز گذشته گفت که آنها در حال انتخاب نامزد بعدی رئیس بانک ژاپن (BoJ) هستند.
 • پس از بازگشت روز سه شنبه که توسط لحن تندروانه بانک مرکزی استرالیا (RBA) تقویت شد، AUD/USD در روز چهارشنبه در زیر 0.7000 نسبتاً آرام باقی می ماند.
 • USD/CAD در روز سه‌شنبه در محدوده منفی بسته شد و آخرین بار مشاهده شد که کمی پایین‌تر از 1.3400 حرکت کرد. تیف ماکلم، رئیس بانک کانادا (BoC) اوایل روز گذشته گفت که آن‌ها به زمان نیاز دارند تا ببینند چگونه خانوارها و مشاغل چگونه با نرخ‌های بالاتر تطبیق می‌کنند قبل از انجام حرکت‌های بیشتر.
 • قیمت طلا در روز سه‌شنبه در حالی که در تلاش برای احیای شتاب بهبود بود، رشد کمی را ثبت کرد. در زمان انتشار، XAU/USD در روز در حدود 1875 دلار ثابت بود.
 • بیت کوین یک خط باخت پنج روزه را شکست و در روز سه شنبه بیش از 2 درصد رشد کرد. BTC/USD نسبتاً آرام می ماند و در اوایل چهارشنبه نزدیک به 23200 دلار معامله می شود. اتریوم در روز سه‌شنبه 3.5 درصد رشد کرد و ضررهای یکشنبه و دوشنبه را پاک کرد. با این حال، ETH/USD در اولین تلاش خود نتوانست به بالای 1700 دلار صعود کند و آخرین بار در روز با قیمت 1670 دلار معامله شد.

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید