اخبار فارکس

روبل روسیه پس از افزایش اضطراری نرخ بهره افزایش یافت و بازارها برای جلسه فدرال رزرو امریکا آماده می شوند

اقتصاد جهانی

بانک مرکزی روسیه

دلار به روبل - USDRUB

بانک مرکزی فدراسیون روسیه (CBR) بازار را با برگزاری یک جلسه اضطراری و افزایش نرخ بهره معیار 350 واحد پایه به 12.0 درصد غافلگیر کرد. این پاسخی بود به نگرانی‌ها در مورد کاهش اخیر روبل و ارتباط احتمالی آن با سیاست پول آسان بانک مرکزی. CBR قبلاً در ماه جولای نرخ ها را 1.0٪ افزایش داده بود.

حرکات دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا (DXY) در حدود 103.10 کاهش خفیفی را تجربه می کند و از خط مقاومت نزولی که پنج ماه است عقب نشینی می کند. این اولین ضرر روزانه برای DXY در پنج روز گذشته است و احساسات کمی مثبت است.

قیمت نفت و نگرانی‌های ژئوپلیتیکی

نفت WTI

روند نفت خام WTI در سه روز گذشته نزولی بوده است که می‌تواند فروشندگان USD/RUB را به چالش بکشد. نگرانی های ژئوپلیتیکی مربوط به تنش های جاری بین روسیه و اوکراین، همراه با پیامدهای اقتصادی پیش بینی شده برای روسیه به دلیل این وضعیت، عواملی هستند که بر روبل تأثیر می گذارند.

احساسات بازار محتاطانه , خوش بینانه است و این احساسات، همراه با فقدان داده ها/رویدادهای مهم از روسیه، به حرکت روبل کمک می کند. موضع تندورانه سیاست گذاران روسی در تضاد با سوگیری مختلط مقامات فدرال رزرو آمریکا (Fed) است.

تجزیه و تحلیل تکنیکال روبل

روبل روسیه برای بازپس گیری کنترل نیاز به حمایت از یک خط روند صعودی از 31 می (حدود 94.20) دارد. تا زمانی که این خط روند شکسته نشود، گاوهای USD/RUB امیدوارند که از اواخر مارس 2022 که در حدود 107.75 بود، نوسان بالاتری را مشاهده کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس