عدم قطعیت در معاملات دلار آمریکا، پیش از سخنرانی رئیس فدرال رزرو

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) در این هفته فاقد جهت مشخص است و نشانه‌هایی از خستگی را نشان می‌دهد و در محدوده باریکی در نوسان است. معامله گران با عدم اطمینان در مورد رکود بالقوه یا فرود نرم برای اقتصاد ایالات متحده دست و پنجه نرم می کنند. موقعیت شاخص دلار آمریکا بر عدم یک تصمیم گیری غالب تاکید دارد.

از نظر داده های اقتصادی، توجه به اظهارات روز پنجشنبه سخنرانان فدرال رزرو ایالات متحده متمرکز شده است. در صورت افزایش تعداد بیکاری، داده‌های هفتگی ادعاهای بیکاری می‌تواند گزارش ضعیف‌تر مشاغل ایالات متحده در هفته گذشته را تأیید کند و به طور بالقوه بر عملکرد دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی تأثیر بگذارد.

در حراج اخیر اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده، این اوراق با موفقیت در 4.519 درصد قرار گرفت که اندکی کمتر از 4.610 درصد اولیه بود. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، بر لزوم بالا ماندن نرخ ها برای مدت طولانی در مبارزه مداوم با تورم تاکید کرد. مرتبط

اظهارات اولیه لوئیس دی گویندوس، رئیس بانک مرکزی اروپا، حاکی از آن بود که کاهش نرخ‌ها زودهنگام بوده و نگرانی‌هایی را درباره افزایش احتمالی تورم در ماه‌های آینده بیان می‌کند.

داده‌های مربوط به مطالبات بیکاری در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ پیش‌بینی می‌شود، با انتظار برای افزایش ادعاهای اولیه از 217,000 به 218,000 و ادامه مطالبات از 1.818 میلیون به 1.820 میلیون. نظرات رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا و توماس بارکین از شعبه ریچموند نیز برنامه ریزی شده است.

ابزار FedWatch گروه CME به احتمال 90.4 درصد نشان می دهد که فدرال رزرو در نشست دسامبر خود نرخ های بهره را بدون تغییر حفظ کند.

بازارهای سهام در روز پنج‌شنبه دیدگاه متفاوتی را نشان می‌دهند، با افزایش بیش از 1 درصدی سهام ژاپن، در حالی که سهام چینی هانگ سنگ، اروپا و ایالات متحده نسبتا ثابت هستند.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

تحلیل فنی شاخص دلار آمریکا (DXY) حاکی از بهبود نسبی از ضعف هفته گذشته است. پشتیبانی نزدیک به 105.00 جستجو می‌شود و انتظار می‌رود بازگشتی به سمت 105.85 باشد، یک سطح محوری از مارس 2023. شکست در بالاتر از آن می‌تواند منجر به بازدید مجدد در حدود 107.00 شود.

در جهت نزولی، 105.10 به عنوان یک سطح حمایت حیاتی عمل می کند، و نزول به زیر ممکن است کاهش بالقوه به سمت 104.00 را باز کند، که توسط میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) پشتیبانی می شود. پشتیبانی بیشتر نزدیک به 103.50 است که توسط SMA 200 روزه پشتیبانی می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید