در حالی که سرمایه گذاران منتظر سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو هستند، قیمت طلا به زیر 1950 دلار می رسد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا در بحبوحه کاهش ارزش دلار آمریکا که تحت تأثیر کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و جو مختلط بازار است، از پایین ترین سطح سه هفته اخیر خود به حدود 1950 دلار بهبود می یابد. همه نگاه‌ها به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا (Fed) در بیست و چهارمین کنفرانس تحقیقاتی سالانه ژاک پولاک است، جایی که انتظار می‌رود نظرات او در مورد چالش‌های سیاست پولی بر دلار و در نتیجه بر قیمت طلای دلار تأثیر بگذارد.

اظهارنظرهای اخیر فدرال رزرو، عدم اطمینان را در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره ایجاد کرده است، در حالی که تعهد فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره در بلندمدت همچنان بر قیمت طلا تاثیر می گذارد. به نظر می رسد آنها همچنان تمایل دارند تا برای مدتی نرخ ها را بالاتر نگه دارند و این خبر خوبی برای قیمت طلا نیست. اگرچه اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده (مثل IOU های دولت) با قیمت کمتری فروخته می شود، طلا احتمالاً به دلیل انتظارات مردم از فدرال رزرو افزایش نمی یابد.

برخی اخبار اقتصادی از چین، سرمایه‌گذاران را محتاط‌تر کرد و اکنون معامله‌گران طلا به داده‌های مربوط به ادعاهای بیکاری آمریکا و سخنرانی پاول برای سرنخ‌هایی در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیفتد، چشم دوخته‌اند. اگر پاول برای افزایش نرخ بهره خیلی مشتاق به نظر نرسد، قیمت طلا ممکن است روند نزولی خود را معکوس کند. اما اگر او تصویر روشنی از آنچه ممکن است با نرخ بهره اتفاق بیفتد ارائه نکند، قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال طلا

TJA911-XAU_USD-638351004846908287

با نگاهی به جنبه فنی (نمودارها و شاخص ها)، قیمت طلا به زیر میانگین مهم 1964 دلار ( میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA)) سقوط کرده است و شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) نزدیک به سطح 50 نشان دهنده تغییر به نفع فروشندگان طلا است. اگر طلا به زیر 1925 دلار سقوط کند، می تواند به پایین ترین سطحی که در 16 اکتبر به 1908 دلار رسیده بود برسد. برای بازگشت، خریداران طلا باید قیمت خود را به بالای 1964 دلار برگردانند و سپس برای 1987 دلار و 1993 دلار هدف قرار دهند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید