تثبیت قیمت طلا در میان عدم قطعیت فدرال رزرو و نوسانات نرخ دلار

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا پس از زیان هایی که در اوایل هفته جاری تجربه کرد در حال حاضر در حال تثبیت است. این اتفاق که در روز سه‌شنبه رخ می‌دهد، عمدتاً به این دلیل است که دلار ایالات متحده (USD) به دلیل اظهارات متناقض فدرال رزرو ایالات متحده (Fed)، احساسات ریسک محتاطانه و کاهش اخیر بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده، جهت مشخصی ندارد.

امروز و فردا کانون توجهات سخنرانی آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو است. معامله گران آسیایی با توجه به نگرانی ها در مورد کندی اقتصاد چین و کاهش بازار اوراق قرضه آمریکا، محتاطانه عمل می کنند و تحت تاثیر بسته شدن مثبت وال استریت قرار نمی گیرند. علاوه بر این، عدم اطمینان پیرامون چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو، سرمایه گذاران را نگران می کند، به ویژه پس از پیام های متفاوت سیاست گذاران فدرال رزرو در روز سه شنبه.

برخی از مقامات فدرال رزرو، مانند آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، در حال بررسی مدت زمان حفظ نرخ بهره فعلی در صورت ادامه پیشرفت اقتصادی هستند. از سوی دیگر، نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، پیشنهاد می کند که فدرال رزرو ممکن است نیاز به اتخاذ تدابیر بیشتری برای کاهش تورم به هدف 2 درصدی خود داشته باشد. میشل بومن، رئیس فدرال رزرو معتقد است که بانک مرکزی احتمالاً نیاز به افزایش مجدد نرخ های کوتاه مدت دارد. علاوه بر این، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، داده های قوی رشد اقتصادی در سه ماهه سوم ایالات متحده را برجسته کرد که می تواند بر تصمیمات سیاست آتی فدرال رزرو تأثیر بگذارد.

سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هستند، به ویژه در روز پنجشنبه، زمانی که انتظار می رود او در یک پانل سیاستی با موضوع “چالش های سیاست پولی در یک اقتصاد جهانی” در بیست و چهارمین کنفرانس تحقیقاتی سالانه ژاک پولاک شرکت کند. دلار آمریکا احتمالاً از نگرانی بازار پیش از سخنرانی پاول حمایت می‌شود که می‌تواند خریداران طلا را محتاط نگه دارد. با این حال، اگر اصلاح بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از سر گرفته شود، قیمت طلا ممکن است پس از دو روز متوالی ضرر، فرصتی موقتی را تجربه کند.

به طور خلاصه، اظهارات فدرال رزرو و اقدامات در بازار اوراق قرضه ایالات متحده همچنان از عوامل مهم تأثیرگذار بر پویایی قیمت طلا هستند.

تحلیل تکنیکال طلا

TJA811-XAU_USD-638350162879285861

از دیدگاه تحلیل تکنیکال، قیمت طلا پس از بسته شدن nv زیر خط روند صعودی حمایتی در 1978 دلار در روز سه شنبه، شکست از الگوی مثلث صعودی را تایید کرد. پشتیبانی فوری اکنون در میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) صعودی در 1961 دلار است. بسته شدن روزانه زیر این سطح می‌تواند منجر به یک روند نزولی جدید به سمت سطح روانی 1950 دلار، با حمایت احتمالی در حدود 1963 دلار شود. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) که بالای سطح 50 باقی مانده است، احتمال افت خرید در سطوح پایین تر توسط خریداران طلا را نشان می دهد.

برای بهبودی معنادار، خریداران طلا به یک حرکت پایدار در بالای خط مقاومت تبدیل به حمایت مثلث در 1984 دلار نیاز دارند. اگر این اتفاق بیفتد، چالش‌های بعدی رسیدن به سقف 1993 دلاری روز دوشنبه و هدف قرار دادن آستانه 2000 دلاری به عنوان یک مانع صعودی قابل توجه است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید