قیمت نفت خام بدلیل احتیاط سرمایه گذاران قبل از نشست فدرال رزرو و داده های چین کاهش یافت

اخبار نفت WTI - Brent

v

در جلسه معاملاتی روز دوشنبه اروپا، نفت خام وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI) با کاهش قیمت در حدود 83.90 دلار در هر بشکه معامله شد. این کاهش در درجه اول به احساسات محتاطانه سرمایه گذاران قبل از نشست آتی سیاست گذاری فدرال رزرو ایالات متحده و داده های تولیدی چین مربوط می شود. این احتیاط بر حمایت قبلی که ناشی از تنش در خاورمیانه بود، سایه انداخته است.

قیمت نفت خام روز جمعه به دلیل گسترش عملیات زمینی اسرائیل در غزه افزایش یافت و نگرانی‌ها را در مورد تشدید احتمالی درگیری در منطقه‌ای که مسئول بخش قابل توجهی از تولید جهانی نفت است، افزایش داد.

با نگاهی به چین، انتظار زیادی برای انتشار داده های شاخص مدیران خرید (PMI) تولید و خدمات در ماه اکتبر وجود دارد. سرمایه گذاران به دنبال نشانه هایی از ثبات در اقتصاد بزرگترین واردکننده نفت خام در جهان هستند، به ویژه ارزیابی اینکه آیا اقدامات انجام شده توسط پکن تأثیر مثبتی بر تقاضای نفت داشته است یا خیر.

دلار آمریکا (USD) با مقاومت روبرو شده است، زیرا انتظارات بازار به سمت این احتمال می رود که فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) نرخ بهره را در جلسه چهارشنبه آتی در 5.5 درصد حفظ کند. با این وجود، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از یک عملکرد ملایم در معاملات آسیایی، حرکت مثبتی را نشان داد که در حال حاضر در حدود 106.70 قرار دارد.

اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش یافته است و در حال حاضر 4.85 درصد بازدهی دارد و از دلار آمریکا حمایت می کند. علاوه بر این، سرمایه گذاران از نزدیک شاخص های اقتصادی مهمی مانند تغییر اشتغال ADP ایالات متحده و PMI تولید ISM را در ماه اکتبر تحت نظر خواهند داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید