اونس جهانی طلا در تلاش برای به پایان رساندن هفته در بالای 2000 دلار است

اخبار طلا

اونس جهانی طلا در اوایل روز جمعه پس از یک روز پرتلاطم معاملات در روز پنجشنبه، در بالای 1980 دلار ثابت مانده است. سرمایه گذاران در حال بررسی عوامل مختلفی هستند، از جمله حرکت احتمالی ژاپن برای تأثیرگذاری بر ارزش ارز، داده های اقتصادی قوی از ایالات متحده، نگرانی های مداوم در خاورمیانه و درآمد قوی شرکت آمازون. همچنین امروز تمرکز روی داده های مربوط به تورم در ایالات متحده نیز است.

طلا به عملکرد خوب خود ادامه می دهد و از جو مثبت بازار سود می برد که از افزایش قابل توجه دلار و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده جلوگیری می کند. سرمایه گذاران از درآمدهای قوی شرکت های فناوری ایالات متحده، به ویژه Amazon.com Inc، که فراتر از انتظارات بود و وال استریت را تقویت کرد، خوشحال هستند.

با وجود تحولات اخیر در خاورمیانه، مانند حملات نظامی آمریکا در سوریه و تدارک اسرائیل برای حمله زمینی به غزه، بازار همچنان خوش بینانه است.

با نگاهی به آینده، طلا احتمالاً تحت تأثیر تنش‌های ژئوپلیتیکی و نگرانی‌ها در مورد تعطیلی احتمالی دولت ایالات متحده باقی خواهد ماند. احساسات بازار، اخبار ژئوپلیتیک، الگوهای معاملات پایان هفته و فعالیت بازار اوراق قرضه همگی بر جهت قیمت طلا تأثیر خواهند گذاشت.

انتظار نمی رود که شاخص هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده PCE تأثیر قابل توجهی بر بازار داشته باشد، زیرا داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده که قبلاً منتشر شده بود ارقام تورم سه ماهه PCE را پوشش داده بود.

در سه ماهه سوم، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده با نرخ سالانه 4.9 درصد رشد کرد که از برآورد 4.2 درصد پیشی گرفت. این رشد به کمک هزینه‌های مصرف‌کننده، افزایش موجودی، صادرات، سرمایه‌گذاری خانه های مسکونی و مخارج دولتی نسبت داده شد. در حالی که این داده ها از دیدگاه فدرال رزرو مبنی بر حفظ نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی حمایت می کند، اما تأثیر قابل توجهی بر بازده دلار و اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نداشته است. طلا در ابتدا در واکنش به داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده کاهش اصلاحی را تجربه کرد اما در روز پنجشنبه توانست اندکی بهبود یابد.

از نظر تحلیل تکنیکال، طلا در حال حاضر در الگوی پرچم صعودی قرار دارد که نشان دهنده پتانسیل افزایش قیمت بیشتر است. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) نشان می دهد که جا برای حرکت بیشتر به سمت بالا وجود دارد.

مقاومت فوری برای طلا در 1997 دلار قرار دارد که نشان دهنده بالاترین سطح در پنج ماه گذشته است. شکستن بیش از 2000 دلار برای سودهای بیشتر بسیار مهم است. مانع مهم بعدی برای طلا حدود 2020 دلار است که بالاترین میزان در اواسط ماه مه است.

TJA27-XAU_USD-638339735917675215

از سوی دیگر، اگر طلا در نزدیکی بالاترین سطح چند ماهه 1997 دلار با مقاومت مواجه شود، می تواند منجر به اصلاح شود و قیمت تا 1972 دلار کاهش یابد. سقوط به زیر آن می تواند طلا را به 1963 دلار کاهش دهد و تا سطح روانی 1950 دلار نیز نزول کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید