بازار فارکس امروز – بازارها موضع فدرال رزرو را در بحبوحه سقوط بانک سیلیکون ولی ارزیابی می کنند

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 13 مارس در بازار فارکس بدانید:

  • دلار آمریکا هفته جدید را تحت فشار شدید فروش آغاز کرد و بازارها سیاست بعدی فدرال رزرو را پس از سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) ارزیابی مجدد کردند. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افت 6 درصدی روز جمعه، 0.7 درصد به زیر 3.7 درصد کاهش یافته است و شاخص دلار آمریکا DXY در اوایل روز دوشنبه حدود ساعت 104.00 در عمق منفی باقی می ماند. در روز دوشنبه هیچ گونه اطلاعات کلان اقتصادی منتشر نشده در تقویم اقتصادی منتشر نخواهد شد.
  • با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، ارزش اوراق قرضه بلندمدت که توسط SVB در طول رژیم نرخ بهره بسیار پایین فدرال رزرو جمع آوری شده بود، به کاهش ادامه داد. در شرایطی که استارت‌آپ‌ها به دلیل هزینه‌های استقراض بالاتر شروع به برداشت وجوه در اختیار SVB کردند، این بانک با بحران سرمایه مواجه شد و اعلام کرد که برای حل بحران نقدینگی روز چهارشنبه بیش از ۲ میلیارد دلار سهام جدید می‌فروشد. این تصمیم باعث شد شرکت ها و سپرده گذاران برای برداشت پول خود از بانک عجله کنند و منجر به سقوط SVB تا روز جمعه شد.
  • در آخر هفته، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) کنترل بانک Signature مستقر در نیویورک را به دست گرفت. در همین حال، مقامات ایالات متحده از روز یکشنبه اقدامات اضطراری را برای جلوگیری از آسیب های جانبی در سیستم بانکی آغاز کردند. رگولاتورها به مشتریان اطمینان دادند که از روز دوشنبه به تمام سپرده های خود دسترسی خواهند داشت. علاوه بر این، فدرال رزرو تسهیلات جدیدی را معرفی کرد که برای مؤسساتی که تحت تأثیر شکست SVB قرار گرفته اند، وام های یک ساله ارائه می دهد.
  • طبق گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها در حال حاضر با احتمال 96 درصد افزایش 25 واحدی نرخ بهره در نشست بعدی FOMC قیمت گذاری می کنند. گلدمن ساکس گفت: در اوایل روز، «با توجه به استرس اخیر در سیستم بانکی، دیگر انتظار نداریم که FOMC در نشست 22 مارس خود با ابهام قابل توجهی در مورد مسیر پس از مارس، نرخ بهره را افزایش دهد.»
  • EUR/USD رالی خود را در اوایل دوشنبه افزایش داد و به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته بالای 1.0700 رسید. در زمان نوشتن، این جفت 0.75 درصد در روز به 1.0720 رسید.
  • GBP/USD حرکت صعودی خود را حفظ می کند و در محدوده مثبت در حدود 1.2100 معامله می شود. بانک HSBC UK plc اخیراً اعلام کرد که واحد SVB در بریتانیا، Silicon Valley Bank UK Limited را خریداری کرده است.
  • تحت فشار ضعف گسترده دلار آمریکا، USD/JPY در ساعات معاملاتی آسیا قبل از انجام اصلاحات فنی به شدت کاهش یافت. در زمان نوشتن، این جفت با 0.4% کاهش در روز به 134.45 رسید.
  • قیمت طلا بر فضای بازار ریسک گریز و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده سرمایه گذاری کرد. XAU/USD با شکاف صعودی باز شد و به بالاترین سطح خود از اوایل فوریه در 1894 دلار رسید و سپس به زیر 1880 دلار عقب نشینی کرد.
  • پس از کاهش شدید هفته، بیت کوین در آخر هفته به شدت بهبود یافت و در روز یکشنبه نزدیک به 8 درصد افزایش یافت. BTC/USD آخرین بار در روز با بیش از 1% افزایش به 22550 دلار مشاهده شد. اتریوم در آخر هفته نزدیک به 10 درصد رشد کرد و در نهایت هفته را در محدوده مثبت به پایان رساند. ETH/USD همچنان به رشد خود ادامه می دهد و آخرین بار با 1.7 درصد افزایش به 1620 دلار رسید.

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید