اخبار فارکس

در خلال تنش های خاورمیانه، صعود بیشتر اونس جهانی طلا به فدرال رزرو بستگی دارد

اخبار طلا

اونس جهانی طلا XAUUSD اخیراً وارد دوره تثبیت صعودی شده است و در حدود 1950 دلار در نوسان است. سرمایه گذاران طلا منتظر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا برای امروز (روز پنجشنبه) هستند، زیرا انتظار می رود این سخنرانی به طور قابل توجهی بر ارزش دلار ایالات متحده (USD) و طلا تأثیر بگذارد.

تنش ادامه دار در خاورمیانه، به ویژه به دلیل حمله غم انگیز اسرائیل به بیمارستانی در غزه، عامل حمایتی برای قیمت طلا بوده است. این حمله بی رحمانه منجر به کشته شدن بیش از 500 نفر از جمله زنان و کودکان شد و همچنین به مدرسه پناهندگان تحت اداره سازمان ملل ضربه زد. علیرغم اینکه هیچ مقامی مسئولیتی از سوی نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) بر عهده نگرفته است، این امر بر مشکلات ژئوپلیتیکی افزوده است.

ورود جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل و اظهارات اولیه وی، تنش ها بین حماس و اسرائیل را بیشتر کرده است. پرزیدنت بایدن تعهد خود را به تضمین توانایی اسرائیل برای دفاع از خود ابراز کرد. حظور وی در منطقه هیچ کمکی به مدیریت این بحران نکرده است.

نگرانی‌های گسترده‌تر ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیک و افزایش قیمت نفت، تقاضا برای طلا به‌عنوان یک دارایی امن و همچنین برای دلار آمریکا را افزایش داده است. دلار آمریکا همچنین از افزایش انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ های بهره بالاتری را در یک دوره طولانی حفظ خواهد کرد، با حمایت از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده سود برده است.

نظرات مقامات کلیدی فدرال رزرو در شکل دادن به این انتظارات نقش داشته است. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، اظهار داشت که برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصدی بانک مرکزی، باید برای مدت قابل توجهی بالا بماند. کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، از یک رویکرد محتاطانه حمایت کرد و پیشنهاد کرد که بانک مرکزی باید جهت اقتصاد و تورم ایالات متحده را قبل از بررسی افزایش بیشتر نرخ بهره ارزیابی کند. میشل دبلیو بومن، رئیس دیگر فدرال رزرو، کاهش تورم را تایید کرد اما تاکید کرد که همچنان بالاست.

در نتیجه این تحولات، قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح دو ماهه، به زیر سطح روانی 1950 دلار عقب نشینی کرد.

از امروز، قیمت طلا نشانه‌هایی از حرکت صعودی را نشان می‌دهد و در انتظار سخنرانی جروم پاول در باشگاه اقتصادی نیویورک لانچون است. اظهارات او در مورد سیاست های پولی، به ویژه پس از اظهارنظرهای اخیر سایر مقامات فدرال رزرو، به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، بازار از نظر احتمال توقف نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه نوامبر قیمت‌گذاری می‌کند، با این وجود احتمال افزایش نرخ بهره در دسامبر۳۷٪ همچنان وجود دارد.

قبل از سخنرانی پاول، فعالان بازار از نزدیک انتشار مطالبات بیکاری در ایالات متحده و داده های فروش خانه موجود را تماشا خواهند کرد. علاوه بر این، معامله‌گران طلا گزارش‌های درآمد شرکت‌های آمریکایی و هرگونه تحول در خاورمیانه را زیر نظر خواهند داشت.

بررسی فنی اونس جهانی طلا

از نظر تحلیل تکنیکال، قیمت طلا دوباره میانگین متحرک 200 روزه (DMA) بحرانی را در 1930 دلار به دست آورد، اما نتوانست سطوح بالاتر از 1950 دلار را حفظ کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) که 14 روز گذشته را پوشش می دهد، به راحتی بالای خط وسط باقی می ماند و نشان می دهد که چشم انداز کلی طلا مثبت است.

TJA19XAU_USD-638332822266778378

سطح مقاومت قابل توجه بعدی در 1972 دلار و پس از آن 1982 دلار و آزمون احتمالی 1988 دلار در صورت نقض این سطوح است. برعکس، اگر قیمت طلا به زیر 1950 دلار بازگردد، ممکن است فشار فروش را به همراه داشته باشد، با 1930 دلار به عنوان سطح حمایت کلیدی، و حمایت بیشتر در میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در 1922 دلار، با آخرین خط دفاعی در پایین ترین سطح سه شنبه 1912 دلار.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس