بازار فارکس امروز – آغاز هفته بانک های مرکزی

آنچه باید در روز دوشنبه 30 ژانویه (10 بهمن) در بازار فارکس بدانید:

  • بازارها در اوایل روز دوشنبه نسبتاً آرام مانده اند زیرا سرمایه گذاران به حاشیه می روند تا خود را برای اعلام سیاست های مهم بانک مرکزی در اواخر هفته آماده کنند. به دنبال بهبود اندکی که در نیمه دوم هفته گذشته شاهد بودیم، شاخص دلار آمریکا همچنان در کانالی فشرده در حدود 102.00 نوسان می کند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 3.5 درصد ثابت است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده امروز نسبتاً پایین تر است. داده‌های احساسات تجاری و مصرف‌کننده از ارقام منطقه یورو و ناخالص داخلی آلمان (GDP) برای انگیزه‌های تازه در سشن امروز بررسی خواهد شد. تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل نظرسنجی تولید تگزاس بانک فدرال رزرو دالاس خواهد بود.
  • داده های منتشر شده توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده در روز جمعه نشان داد که شاخص قیمت سالانه هزینه های مصرف شخصی اصلی (PCE) از 4.7 درصد در نوامبر به 4.4 درصد در دسامبر کاهش یافته است. این خوانش مطابق با انتظارات بازار بود و نتوانست واکنش قابل توجهی را در بازار ایجاد کند.
  • در همین حال، شاخص ترکیبی شانگهای پس از یک وقفه طولانی، نسبتاً بالاتر باز شد و آخرین بار با چسبیدن به سودهای روزانه کوچک دیده شد. در یک نکته منفی، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ روزانه بیش از 2 درصد کاهش یافته است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین (CDC) اخیراً خاطرنشان کرد که موج فعلی کووید-19 در حال پایان است و اضافه کرد که در تعطیلات سال نو چینی هیچ بازگشت قابل‌توجهی در موارد ابتلا به این بیماری مشاهده نشده است.
  • EUR/USD هفته گذشته تقریباً بدون تغییر محسوسی زیر 1.0900 بسته شد. اگرچه این جفت در ساعات اولیه معاملات آسیایی اندکی بالاتر رفت، اما برای جمع آوری حرکت جهت دار با مشکل مواجه است. پیش بینی می شود اقتصاد آلمان در سه ماهه چهارم سالانه 1.1 درصد رشد کند.
  • GBP/USD در آستانه پایان هفته برای حرکتی قاطع در هر دو جهت تلاش کرد و هفته را ثابت زیر 1.2400 به پایان رساند. در اولین سشن اروپایی، این جفت نوسانات جانبی خود را گسترش می دهد. جرمی هانت، وزیر خزانه داری بریتانیا روز جمعه در سخنانی گفت که بهترین کاهش مالیات «کاهش تورم» است.
  • USD/JPY در ساعات معاملاتی آسیا در روز دوشنبه به شدت به سمت 129.00 سقوط کرد و سپس به منطقه 129.50 بازگشت. رویترز پیشتر گزارش داده بود که هیئتی از دانشگاهیان و مدیران تجاری از بانک ژاپن (BoJ) خواسته اند تا تورم ۲ درصدی خود را به عنوان یک هدف بلندمدت تبدیل کند. بر اساس گزارش ها، این پیشنهاد همچنین شامل نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره مطابق با اصول اقتصادی و عادی سازی عملکرد بازار اوراق قرضه ژاپن بود. در همین حال، هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن در اوایل روز گذشته تکرار کرد: «من معتقدم که دستیابی به هدف تورم 2 درصدی همراه با رشد دستمزد، با ادامه سیاست آسان فعلی امکان پذیر است.
  • قیمت طلا اصلاح نزولی را تجربه کرد و رشد هفتگی خود را در نیمه دوم هفته از بین برد. در زمان انتشار، XAU/USD سودهای روزانه کوچکی را در حدود 1930 دلار ثبت می کرد.

پس از یک مرحله ادغام سه روزه، بیت کوین کشش پیدا کرد و در روز یکشنبه به 24000 دلار نیز رسید. در زمان نگارش، BTC/USD نزدیک به 23700 دلار حرکت می کرد. اتریوم در روز یکشنبه نزدیک به 5 درصد رشد کرد و در نهایت به افزایش هفتگی کوچکی دست یافت. به نظر می رسد ETH/USD در اوایل روز دوشنبه تحت فشار نزولی ملایمی قرار گرفته است و آخرین بار با کاهش نزدیک به 1٪ در روز در 1630 دلار مشاهده شد.

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید