اخبار فارکس

اخبار فارکس امروز: شاخص های چین بازار را دستخوش نوسان کرد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه ، 17 ژانویه بدانید:

  • دلار آمریکا در حال رشد و روی کانال بهبودی در این سه‌شنبه است، زیرا پس از آمار رشد چین، احساسات ریسک همچنان بلاتکلیف است. تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم چین بالاتر از پیش‌بینی‌ها بود، اما در حدود کندترین سرعت از دهه 1970 رشد کرد. داده های رسمی منتشر شده توسط اداره ملی آمار (NBS) در روز سه شنبه نشان داد که تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه چهارم سال جاری 2.9 درصد افزایش یافته است که بالاتر از پیش بینی های اجماع 1.8 درصدی بوده و از سرعت 3.9 درصدی در سه ماهه سوم کاهش یافته است. اقتصاد چین در سال 2022 3.0 درصد رشد کرد. خرده‌فروشی دسامبر چین در سال گذشته 1.8 درصد نسبت به -7.8 درصد و -5.9 درصد قبلی کاهش یافت در حالی که تولید صنعتی این کشور به 1.3 درصد در مقایسه با 0.5 درصد تخمین زده شده و 2.2 درصد قبل رسید. .
  • سرمایه گذاران در حال هضم داده های چین هستند و در آستانه تصمیم سیاست مهم بانک ژاپن (BoJ) که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، مضطرب شده اند. در همین حال، بیانیه خزانه داری ایالات متحده مبنی بر اینکه جانت یلن، وزیر خزانه داری، اولین دیدار رو در رو خود را با لیو هی، معاون نخست وزیر چین در 18 ژانویه در زوریخ برگزار خواهد کرد، بازارها را نگران نگه می دارد. بورس‌های آسیایی لغزان هستند که توسط زیان‌های سهام چین تضعیف شده‌اند، در حالی که شاخص ژاپنی، Nikkei 225، پیش از تصمیم BoJ شاهد یک افزایش تسهیلی است. معاملات آتی S&P 500 آمریکا در روز 0.11 درصد کاهش یافت.
  • در فضای فارکس، جفت USD/JPY در میان تلاش‌های مداوم BoJ برای دفاع از سیاست بازدهی خود، اصلاح خود را در حدود 129.00 دست نخورده نگه می‌دارد.
  • AUD/USD و NZD/USD در بحبوحه داده‌های اقتصادی خوش‌بینانه چین و پیش از مذاکرات برنامه‌ریزی‌شده ایالات متحده و چین، روند بهبود را حفظ کرده‌اند. USD/CAD با پایین‌ترین سطح 1.3400 روبه‌رو می‌شود، زیرا دلار کانادا از افزایش 1 درصدی قیمت WTI بهره می‌برد. در میان چشم انداز دلگرم کننده تقاضا برای سال 2023، قیمت نفت آمریکا به مرز 80 دلار نزدیک می شود.
  • پس از حرکت نزولی روز جمعه، EUR/USD در اوایل دوشنبه بهترین سطوح در 9 ماه گذشته را در 1.0874 افزایش داد و سپس به نزدیکی 1.0850 عقب نشینی کرد.
  • GBP/USD در محدوده باریکی در حدود 1.2200 معامله می شود و منتظر اطلاعات اشتغال انگلستان برای جهت گیری جدید است. نرخ بیکاری سازمان بین‌المللی کار در بریتانیا احتمالاً برای سه ماه منتهی به نوامبر در سطح 3.7 درصد باقی خواهد ماند. شایان ذکر است که ارقام تغییر تعداد مدعیان در ماه نوامبر به 30.5 هزار رسید و نرخ شمارش مدعیان 3.9 درصد در طول دوره اعلام شده بود. داده‌های دستمزد بریتانیا نیز کلید اصلی آمار تورم روز چهارشنبه خواهد بود.
  • با وجود اصلاح جزئی در شاخص دلار آمریکا و بازده مثبت اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در سراسر منحنی، EUR/USD همچنان بالای 1.0800 حمایت می شود. اظهارنظرهای نادرست از سوی مقامات بانک مرکزی اروپا همچنان به حمایت از یورو ادامه می دهد. فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، در مصاحبه ای با فایننشال تایمز در اوایل روز سه شنبه گفت که “نرخ های بهره باید از آنچه اکنون هستند بالاتر باشد.”
  • نرخ XAU/USD پایین تر از آستانه 1900 دلار است، اما به نظر می رسد در بحبوحه انتظارات فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره، قیمت طلا محدود شده است.
  • بیت کوین به بالای سطح 21000 دلار بازگشته است و ضررهای خود را تا این سه شنبه معکوس کرده است در حالی که اتریوم در محدوده آشنا در حدود 1550 دلار باقی می ماند.
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس