پیش بینی قیمت بیت کوین در فصل بهار

پیش بینی قیمت بیت کوین در فصل بهار

فصل زمستان برای سرمایه گذاران فصل آسانی نبود. در واقع، بازار سهام یکی از بدترین شروع های سالانه خود را در تاریخ داشت که با بحران مالی سال 2008 و رکود بزرگ رقابت می کرد. همچنین بیت کوین نیز به عنوان یک دارایی بتا از افت سهام در امان نبود و بیش از 13 درصد (در زمان نگارش مقاله) نسبت به سه ماه قبل سقوط کرد. در چشم انداز سه ماهه گذشته، بیت کوین با توجه به شرایط رشد منفی اقتصاد کلان با مقاومت قیمتی متداومی روبرو شد. این موضوع در 3 ماهه قبل ادامه داشت و متاسفانه هنوز تمام نشده است.

بخوانید و تماشا کنید: نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

با توجه به آنچه که در سه ماهه دوم میلادی برای بازارهای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود، همچنان معتقدیم که «اقتصاد کلان مهم است». به این معن که شرایط مالی سخت‌تر و کند شدن رشد اقتصادی، بر روند قیمتی بیت کوین تاثیر خواهد گذاشت. تأثیر کاهش لوریج و کم شدن نقدینگی در راستای تغییر سیاست فدرال‌رزرو احتمالاً هر گونه افزایش جدی در قیمت کریپتوها را محدود می‌کند، اما در مواجهه با آن، چند نکته اساسی وجود دارد که سرمایه‌گذاران بلندمدت باید در مورد آنها هیجان‌زده باشند. این نکته اساسی، یک فرمان اجرایی در مورد رمزارزها از طرف رئیس جمهور امریکا و نشانه های ادامه رشد در سراسر شبکه بیت کوین است.

تماشا کنید: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد – آموزش تصویری فارکس

در اینجا یک نمای به روز شده در مورد شرایط کلان فعلی و پیامدهای بالقوه فرمان اجرایی رئیس جهمور امریکا بر کریپتو ارائه شده است.

عملکرد قیمت نسبی بیت کوین (3 ماهه)

عملکرد قیمت نسبی بیت کوین (3 ماهه)

در ظاهر، بیت کوین در برابر دارایی ها از کالاها و طلا گرفته تا سهام فناوری و حتی اوراق قرضه (که فاجعه بار بوده اند) عملکرد ضعیف تری داشته است. این نباید تعجب آور باشد زیرا بیت کوین به طور مستقیم با عملکرد سهام پرریسک در ارتباط است و سهام به طور کلی عملکرد ضعیفی از خود نشان داده اند.

ارتباط بیت کوین با S&P500 در بازه 21 روزه

ارتباط بیت کوین با S&P500 در بازه 21 روزه

اکنون این امکان وجود دارد که این رابطه از بین برود و بیت کوین مستقل از سهام معامله شود. با این وجود بحث در مورد پس‌زمینه کلان و سیاست پولی بانک مرکزی که بر سهام تأثیر می‌گذارد بعید است که بر بیت‌کوین تأثیر نگذارد. وقتی به یکی از بهترین شاخص‌های سلامت اقتصادی، یعنی منحنی بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده نگاه می‌کنیم، این امر مشهود است.

بخوانید: بزرگترین بازارهای بورس دنیا در سال ۲۰۲۲

اقتصاد کلان هنوز مهم است

قیمت بیت کوین تا حد زیادی تابعی از رشد اقتصادی و انتظارات سیاست پولی است. به این ترتیب بیت کوین به سادگی در دوره های محرک پولی و توسعه اقتصادی بهتر عمل می کند.

در عین حال، منحنی نرخ خزانه داری ایالات متحده US Treasury منعکس کننده دیدگاه بازار نسبت به رشد اقتصادی آینده است. این منحنی کامل نیست، اما به طور کلی یک منحنی شیب دار نشان دهنده بهبود انتظارات رشد است. زیرا نرخ بهره با تاریخ طولانی تر نسبت به نرخ های کوتاه مدت در حال افزایش است.

زمانی که منحنی در حال صاف شدن است، برعکس این تئوری در نظر گرفته می‌شود. یعنی اینکه رشد اقتصادی احتمالاً در آینده کاهش می‌یابد.

نمودار قیمت بیت کوین در مقابل منحنی US Treasury – سه سال گذشته

پیش بینی قیمت بیت کوین فاصل بهار 2022

نمودار قیمت بیت کوین در مقابل منحنی US Treasury – شش سال گذشته

پیش بینی 2 قیمت بیت کوین فاصل بهار 2022

وقتی از منظر عملکرد بیت کوین به منحنی نگاه می کنیم، ارتباط بیت قیمت بیت کوین و بازدهی US Treasury اخیراً از هم جدا شده اند، اما می توانیم ببینیم که قیمت بیت کوین جهت منحنی بازده را به خوبی دنبال می کند. در حال حاضر، منحنی بازدهی در حال شکسته شدن است که در صورت ادامه این روند، باید نگران توانایی بیت کوین برای حرکت به طور معنادار به سمت بالاتر بود.

بخوانید: بهترین ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمزارزها

توسعه های فاندامنتال صعودی

اگر برای لحظه‌ای از اقتصاد کلان فاصله بگیریم، میتوانیم به تعدادی از نشانه‌های صعودی در بازار برخورد کنیم. بخصوص که تحولات در بخش نظارتی و رشد مداوم شبکه بیت‌کوین از عوامل فاندامنتال برای صعود قیمت است.

دستور اجرایی رئیس جمهور بایدن

دستور رئیس جمهور امریکا در رابطه با مقررات ارزهای دیجیتال گامی معنادار در جهت شفافیت در این صنعت است. این موضوع را باید به عنوان یک تحول مثبت برای بیت کوین تلقی کنیم. این امر در نهایت منجر به ایجاد چارچوبی برای شرکت‌های متمرکز بر رمزارز می‌شود. همچنین شرکت هایی را که قبلاً به دلیل فقدان مقررات از این فضا دوری کرده اند را تشویق به سرمایه گذاری می کند . این یک پیشرفت احتمالا صعودی برای سرمایه گذاران بلندمدت است.

علائم مثبت فعالیت شبکه بیت کوین

ما همچنین شاهد افزایش فعالیت در شبکه از طریق رشد مداوم آدرس‌های کیف پول فعال هستیم. رشد آدرس کیف پول با 2.3 درصد افزایش به 944 میلیون رسیده است و میانگین حجم انتقال به بیش از 4 میلیون بیت کوین در روز در مقایسه با دو میلیون بیت کوین در مدت مشابه سال گذشته رسیده است.

در پایان، نظر ما این است که بیت کوین احتمالاً در کوتاه مدت به دلیل شرایط بازار در سه ماهه دوم میلادی با مشکلاتی روبرو خواهد شد. اما سرمایه گذاران بلندمدت باید از تحولات مثبت در رابطه با شبکه بیت کوین و همچنین شفافیت نظارتی ارائه شده توسط فرمان اجرایی اخیر ایالات متحده، با خیالی آسوده تر سرمایه خود را نگه دارند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید