بهترین کشورها برای شروع تجارت در سال ۲۰۲۰

بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2020

شروع یک تجارت می تواند پرریسک باشد مخصوصا وقتیکه می خواهید خارج از مرزهای کشور خودتان این کار را انجام دهید. تجارت آفرینان کشورهای مختلفی را برای شروع فعالیت های اقتصادی می توانند در نظر بگیرند که در اینجا به بهترین کشورها برای شروع تجارت در سال ۲۰۲۰ نگاهی می اندازیم.

این لیست از جایگاه اقتصادی کشورها و نتایج بدست آمده از نظرسنجی هایی که از ۶۰۰۰ مدیر سطح بالای تجارت ها بعمل آمده تهیه شده است. عواملی از جمله : ارزان بودن، موانع بروکراتیک، هزینه های تولید، ارتباط با دیگر کشورهای دنیا و دسترسی آسان به سرمایه در این کشورها عوامل اساسی برای بهترین کشور برای شروع تجارت را در این لیست تشکیل داده اند.

در اینجا می توانید با لیست ۵ تا از بهترین کشورهای دنیا برای شروع تجارت در سال ۲۰۲۰ را مشاهده نمایید.

۱ – تایلند

تایلند - بهترین کشور دنیا برای شروع تجارت در سال 2020

تایلند چندین سال است که رتبه اول را در این لیست دارد. طبق گزارش بانک جهانی شروع تجارت در تایلند ۶ روز زمان میبرد و این فرایند ۵ مرحله دارد. در سال ۲۰۱۹ این کشور با ارزان کردن شروع تجارت و ثبت شرکت سعی در بهبود شرایط برای تجارت آفرینان کرد.

۲ – مالزی

مالزی

مالزی اخیرا از جایگاه ۵ بهترین کشور دنیا برای شروع کسب و کار به جایگاه دوم صعود کرده است. شروع کسب و کار در مالزی حدود ۱۷ روز و نیم زمان می برد و این فرایند حدود ۸ مرحله دارد. مالزی در سال ۲۰۱۹ با بکارگیری سیستم آنلاین مالیات های کالا و خدمات، فعالیت های تجاری را در این کشور آسان تر کرد.

۳- چین

چین

چین نیز یکی دیگر از بهترین کشورها برای شروع کسب و کار در سال ۲۰۲۰ است. افتتاح یک شرکت در چین حدود ۹ روز زمان میبرد و این فرایند ۴ مرحله ای است. در سال ۲۰۱۹ دولت چین با آنلاین کردن ثبت شرکت در این کشور و با آسان سازی مراحل ثبت امنیت اجتماعی سعی در کمک به تجارت آفرینان کرده است. پکن یکی از ۲ شهر در دنیا است که فرایند تاسیس شرکت رایگان است.

۴- سنگاپور

سنگاپور

یکی از بهترین کشورها برای شروع کسب و کار همیشه سنگاپور بوده است. شروع کسب و کار در این کشور حدود یک روز و نیم زمان خواهد برد و این فرایند تنها ۲ مرحله دارد. در سال ۲۰۱۹ کشور سنگاپور فعالیت های اقتصادی و شروع کسب و کار را حتی از گذشته نیز آسان تر کرد. این کشور یکی از مقاصد اصلی تجارت آفرینان در دنیا است و بسیاری از شرکت های بین المللی دفاتر خود را در این کشور افتتاح می کنند. دلیل این امر نبود قوانین دست و پا گیر برای فعالان اقتصادی می باشد.

۵ – هندوستان

شروع کسب و کار هندوستان

با استناد به بانک جهانی، شروع تجارت در کشور هندوستان ۱۸ روز زمان میبرد و یک فرایند ۱۰ مرحله ای است. در سال ۲۰۱۹ هندوستان مراحل شروع تجارت را آسان تر کرد تا تجارت آفرینان بتوانند سریع تر فعالیت های اقتصادی خود را در این کشور آغاز کنند. همچنین تغییراتی نیز در قوانین مالیاتی وضع کرد و برای مثال مالیات خدمات و کالا را جایگزین مالیات ارزش افزوده کرد.

مرتبط : ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹

این کشورها بهترین مناطق برای شروع کسب و کار در سال ۲۰۲۰ هستند. بنابراین اگر می خواهید در کشورهای دیگر سرمایه گذاری تجاری کنید، می توانید به این لیست توجه کنید و برای تجارت خود شرایط بهتری را فراهم سازید.

مرتبط : بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال ۲۰۱۸ – آمار بانک جهانی


بهترین کشورها برای شروع تجارت در سال ۲۰۲۰


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید