بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018 – آمار بانک جهانی

آسیایی ها در بین بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار

بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018 – آمار بانک جهانی

شروع کسب و کار در خارج از کشور می تواند برای کارآفرینان و سرمایه گذاران هم دلهره آور باشد و هم امید بخش. در آمارهای گزارش شده سازمان USNEWS بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار معرفی شده اند. معیارهای این گزارش رده بندی های بین المللی، نظرسنجی از سرمایه گذاران و کارآفرینان و گزارش های بانک جهانی است. این 5 کشور، بالاترین رتبه در نظر سنجی های انجام گرفته در میان 6000 تاجر فعال در عرصه بین الملل را به خود اختصاص داده اند.

معیارهایی از جمله مقرون به صرفه بودن، قوانین کسب و کار، هزینه های تولید، اتصال به دیگر کشورهای دنیا و دسترسی آزاد به منابع بین المللی از جمله معیارهای انتخاب بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018 بوده است. 5 این کشور عبارتند از :

5 – سنگاپور

سنگاپور  بنا به گزارش بانک جهانی شروع کسب و کار، افتتاح و ثبت شرکت در سنگاپور حدود 3 روز زمان می برد. همچنین کشورهای آسیایی از لحاظ قانون گذاری تسحیلات بسیار زیادی را برای سرمایه گذاران در نظر می گیرند. سنگاپور یکی از جوامع بسیار پیشرفته با درآمد سرانه بالاست که در قوانین این کشور توجه بسیار زیادی  به سرمایه گذاران خرد شده است. زبان انگلیسی در کشور سنگاپور در همه جا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین زیر ساخت ها، حمل و نقل عمومی و بهداشت نیز در سطح بسیار بالایی در آن وجود دارد. سنگاپور در بین بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018 قرار دارد. طبق اعلام بانک جهانی این کشور همچنین از اولین کشورهای دنیا است که به سمت سیستم خدمات عمومی الکترونیک حرکت کرده است.

4 – اندونزی

طبق آمارهای بانک جهانیاندونزی شروع کسب و کار در اندونزی حدود 23 روز طول خواهد کشید. این کشور در حال تبدیل شدن به یکی از دمکرات ترین کشورهای غرب آسیا است و اقتصادش در حال شکوفا شدن است. دولت اندونزی با مشارکت سازمان مالی بین الملل، اسپانسر طرح PENSA که طرحی برای کمک به تجارت های محلی و آموزش صاحبان کسب و کارها است، شده است.

3 – مکزیک

بر اساس گزارش های بانک جهانیمکزیک بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار شروع کسب و کار در مکزیک حدود هشت روز زمان می برد. این کشور همچنین در بین بهترین کشورهای دنیا از نظر قوانین کسب و کار است. مکزیک به دلیل اصلاحات اقتصادی اخیرش، مورد تحسین سازمان های بین المللی قرار گرفته است. در نتیجه این اصلاحات کسب و کار های بسیار زیادی نیز در این کشور شروع به کار کرده اند. یکی دیگر از مزایای شروع کسب و کار در مکزیک اعتبار گرفتن نسبتا آسان از بانک می باشد، اما ثبت ملک به نام فرد خارجی در این کشور کمی چالش برانگیز است. بنا به گزارش فایننشال تایمز، یکی دیگر از چالش های شروع کسب و کار در کشور مکزیک نرخ بالای جرایم فردی مانند دزدی و جیب بری است.

2 – مالزی

مالزی بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018شروع کسب و کار در کشور مالزی حدود 19 روز زمان می برد. طبق آمار بانک جهانی این مدت زمان برای کارهای بروکراتیک قانونی در نظر گرفته می شود. اغلب فعالیت های قانونی و ارائه مدارک از طریق وب سایت  Companies Commission of Malaysia انجام می گیرد. حدود 50000 کمپانی با مسئولیت محدود تنها در سال 2014 به دلیل آسانی کسب و کار در مالزی شروع به فعالیت کرده اند. مالزی یکی از بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018 شناخته شده است.

1 – تایلند

طبق گزارش های بانک جهانیتایلند - بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018 شروع کسب و کار در تایلند حدود 5 روز زمان می برد. تایلند یکی از کمترین تراکم کسب و کارهای جدید را در منطقه غرب آسیا دارد و به همین دلیل، دست سرمایه گذاران و کارآفرینان جدید برای شروع تجارت بازتر می باشد. به دلیل تسهیل قوانین و گرایش دولت تایلند به سمت جذب سرمایه گذاری های خارجی، این کشور به زودی به یکی از پر بازده ترین کشورهای دنیا برای کارآفریان و سرمایه گذاران خارجی تبدیل خواهد شد.

همانگونه که در لیست بالا میبینید، کشورهای آسیایی جایگاه بسیار خوبی در بین بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار در سال 2018 دارند. پس اگر به فکر شروع تجارت در خارج از کشور هستید حتما این کشورها را نیز مورد بررسی قرار دهید.


بهترین کشورهای دنیا برای شروع کسب و کار


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید