8 نکته برای افزایش بسیار زیادِ درآمد

8 نکته برای افزایش بسیار زیادِ درآمد

آقای زیگ زیگلار میگوید ” پول همه چیز نیست ولی مثل اکسیژن باید همیشه وجود داشته باشد” .

موضوع پول، ثروت و درآمد اکثراً در مباحثات جنبه ای منفی دارد. جامعه به افرادی که زیاد به دنبال پول هستند برچسب طمع کار و یا حریص میزند امّا چیزی که از همۀ اینها مهمتر است این است که پول یکی از مهمترین اجزا برای آزاد بودن است. همه میدانند که اگر پول نباشد باید استرس وامهای عقب افتاده را داشته باشند و ناامیدی بر آنها چیره میشود. همینطور همه میدانند که داشتن درآمد بسیار بالا چه میزان میتواند به آسایش و خوشحال بودنشان کمک کند. داشتن پول زیاد بسیار خوب است ولی مهمتر از همه این است که شما حق انتخاب بسیار بالاتری خواهید داشت.

تا حالا شنیده اید کسی این جملات را بگوید ؟

“پول باعث همۀ بدبختیهاست”

“پول خوشبختی نمی آورد”

“پول باعث طمع کاری شما میشود”

“پول برای من اهمیّتی ندارد”

“من به پول نیازی ندارم”

اساساً کسانی ادعای اهمیت ندادن به پول را میکنند که نمیتوانند پولی بدست بیاورند و یا شکست خورده اند. چرا پولدار نشوید؟ چرا یک مولتی میلیاردر نباشید؟ چرا تمرکزتان را بر روی در آوردن کلی پول نگذارید؟ من به عنوان یک کارآفرین یا یک مدیر میدانم که هدف شما افزایش درآمدتان است. همۀ ما 24 ساعت در روز وقت داریم. ولی آنهایی که تلاش و تمرکزشان برروی مسائل مالی است بصورت دیگری از این 24 ساعت استفاده میکنند. درست است؟ همچنین آنها میبایست دیدگاه بهتری نسبت به پول داشته باشند و باید بدانند که چگونه آن را بدست بیاورند. درست است؟

در اینجا به 8 نکتۀ مهم و مستقیم برای اینکه درآمد خود را بصورت فزاینده ای افزایش دهید اشاره میکنیم.

 

1. از کاری که در حال انجامش هستید دست بکشید

همۀ ما میدانیم که این دیوانگیست که کاری را بارها و بارها به یک شکل انجام دهیم و نتیجۀ متفاوتی از آن انتظار داشته باشیم. اگر راضی نیستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید کاری را که در حال انجام دادنش هستید را رها کنید زیرا این کار باعث نارضایتی شما شده است، کاملاً واضح است.

چیزی که در زندگی جالب است اتفاقی است که یک شبه میتواند تمام مسیر و داستان زندگی شما را عوض کند. بدون توجه به تصمیمات قبلیتان، شما همیشه به اندازۀ یک تصمیم از بهترین تصمیمتان دور هستید.

 

2. اجازه ندهید که پول به شما معنی بدهد

شخصیت و ارزش شما هیچ ارتباطی به اوضاع مالی شما ندارد. چه شما حساب بانکیتان خالی باشد و چه یک میلیارد تومان در آن پول داشته باشید اعتماد بنفستان هرگز نباید متزلزل گردد.

ثروتمند بودن و فقیر بودن یک باور ذهنی است. شما همانچیزی هستید که خودتان تعریف میکنید نه آنچیزی که بصورت مایملک دارید.

 

3. شروع به اولویت بندی کنید

وقتیکه برنامۀ هفتگی خود را تنظیم میکنید، اطمینان حاصل کنید که آن را با فعالیتهایی که درآمدزا هستند شروع میکنید. 20 درصد از تمام فعالیتهایی که شما انجام میدهید 80 درصد از درآمدهایتان را شامل میشوند. سعی کنید که این 20 درصد را پیدا کنید و آنها را در اولویت برنامۀ کاریتان بگذارید.

به صورت مداوم از خود بپرسید که آیا کاری که انجام میدهید سودمند است؟ بر روی آن کارهایی که باید انجام دهید تمرکز کنید نه برروی کارهایی که  احساستان به شما دیکته میکند.

 

4. شروع به بیشتر بهاء دادن به وقت کنید

زمان از پول با ارزش تر است. شما همیشه میتوانید پول بیشتری بدست بیاورید ولی هرگز نمیتوانید زمان بیشتری داشته باشید. این امکان وجود دارد که شما بتوانید در یک زمان معین دوبرابر مقداری که پول در میآورید را دربیاورید. هیچ چیزی با ارزشتر از عاقلانه وقت سپری کردن نیست. همۀ ما 24 ساعت در روز وقت داریم و آن کاری که شما با این 24 ساعت انجام میدهید مشخص کنندۀ همه چیز است.

 

5. نه گفتن خوب است

استیو جابز میگوید : ” “نه” چیزی است که اپل میگوید که نهایتاً باعث موفقیت آن شده است”

اگر شما بیش از حد به خودتان فشار می آورید و تعهدات بیشماری دارید، این کلمه میتواند زندگی شما را تغییر بدهد. به همۀ چیزهایی که برای شما درآمدزایی ندارند “نه” بگوئید تا زمانیکه درآمدتان به جایی برسد که به شما احساس امنیت کامل بدهد. در عوض به خودتان متعهد شوید که تمرکزتان را برروی فعالیتهایی بگذارید که منجر به تولید درآمد برایتان گردد.

6. ارتباط و نزدیکی قدرت است

بیشتر افراد بی پول و شکست خورده معمولاً با افراد شکست خوردۀ دیگر وقت میگذرانند. گروههای ارتباطی خود را ارزیابی کنید و با کسانی ارتباط داشته باشید که در زندگیشان نقش برنده را بازی کرده اند و از شما بالاتر هستند.

اینگونه افراد را پیدا کنید، زیرا شما به افردی که بیشترین وقت را با آنها میگذرانید شبیه میشوید. اعتقادات آنها، روش زندگیشان و رویکردهایشان به مسائل مختلف، مسری است. یا میتوانید دور و بر خود را با افراد قابل اعتماد و موفق پر میکنید یا با کسانی که شما را به عقب میکشند. پس آگاهانه انتخاب کنید.

 

7. بهانه گیری نکنید

هرچقدر که بهانه ها بالاتر میروند، حساب بانکی پائین تر می آید. بهتر است انرژی و زمانیکه صرف ساختن بهانه میکنید را صرف پیدا کردن راه حل واقعی برای مشکلتان کنید. بهانه گیری بیماری است و آنهائیکه به اینکار اصرار میورزند با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

 

8. تمرکزتان را از قربانی بودن به رهبر بودن تغییر دهید

از سرزنش کردن اقتصاد موجود جامعه دست بردارید، از سرزنش کردن گذشتۀ خود دست بکشید، از سرزنش کردن رئیستان و کمپانیتان دست بردارید و از فکر کردن به اینکه دنیا بر علیه شماست نیز دست بردارید. برای خودتان ارزش قائل شوید و بدانید که شما توانایی تغییر شرایط را دارید. زمانیکه شما مسئولیت همه چیز در زندگی خود را بعهده میگیرید همان زمانیست که شما میتوانید هرچیزی را در زندگیتان تغییر دهید. سعی کنید قربانی زندگی نباشید و هدایت و رهبری آن را بدست بگیرید.

تفاوت بین یک درآمد معمولی و یک درآمد غیر معمولی در همین مسائل ذکر شدۀ بالاست که میتوان به سرعت آنها را در خود نهادینه کنید. چنانچه بتوانید این نکات را جدّی بگیرید میتوانید در طی چند ماه نتیجۀ آن را به وضوح ببینید. همچنین نباید فراموش کنید که حساب بانکی شما نمیگوید که شما چه کسی هستید بلکه میگوید که قبلاً چه کارهایی کرده اید و چه تصمیماتی گرفته اید.

تجارت آفرین فارکس