انگیزشی

لوکس ترین و گران قیمت ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸

لویی ویتون همچنان لوکس ترین و گران قیمت ترین برند جهان

لوکس ترین و گران قیمت ترین برندهای جهان در سال 2018

با رونق اقتصادهای نوظهوری مانند چین و هند، بازار کالاهای لوکس نیز در حال گسترش است. در اینجا می خواهیم شما را با لوکس ترین و گران قیمت ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸ آشنا کنیم.

با وجود اینکه بازار کالاهای لوکس در اختیار برند لویی ویتون است نام های دیگری نیز مانند گوچی و پرادا نیز در حال رشد و پیشروی هستند. در اینجا با ۱۰ شرکت پیشرو که لوکس ترین و گران قیمت ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸ را تولید می کنند ادامه می دهیم. نکته جالب این است که پنج برند اول لوکس دنیا از کشورهای فرانسه و ایتالیا است.

۱ – لویی ویتون Louis Vuitton

ارزش برند : ۲۸٫۴ میلیارد دلار

Louis Vuitton - لویی ویتون

لویی ویتون که نام اصلی آن Louis Vuitton Malletier است یک برند لوکس فرانسوی است که در سال ۱۸۵۴ توسط آقای لویی ویتون تاسیس شد. این برند لوکس ترین و گرانقیمت ترین برند جهان در سال ۲۰۱۸ است. برخی از کیف های لویی ویتون تا قیمت ۱۰٫۰۰۰ دلار به فروش می رسد و کولکسیون ساعت جدید Tambour Monogram از ۲۶هزار دلار تا ۲۹ هزار دلار قیمت دارند.

۲ – هرمس – Hermes

ارزش برند : ۱۹٫۲ میلیارد دلار

Hermès هرمس

برند هرمس که به نام Hermes Paris شناخته می شود نیز یک برند لوکس فرانسوی است که در سال ۱۸۳۷ تاسیس شده است. این برند در لیست لوکس ترین و گرانقیمت ترین برندهای جهان سال ۲۰۱۸ در جایگاه دوم قرار گرفته است. قیمت کیف هرمس که رنگ نارنجی اسطوره ای این برند را دارد حدود۴،۴۰۰ دلار است.

در سال ۲۰۱۱ وقتیکه هرمس کیف Hermes Birkin Gab را رونمایی کرد یک رکورد جهانی از خود به جا گذاشت.  این کیف در یک حراجی به قیمت استثنایی ۲۰۳،۱۵۰ دلار به فروش رسید و تبدیل به گران قیمت ترین کیف دنیا در یک حراجی شد.

۳ – گوچی – Gucci

ارزش برند : ۱۲٫۷ میلیارد دلار

Gucci گوچی

گوچی سومین برند گرانقیمت در دنیای کالاهای لوکس است. این برند در شهر فلورانس ایتالیا و در سال ۱۹۲۱ توسط آقای گوچیو گوچی تاسیس شد. امروز برند گوچی در مالکیت Gucci Group است که توسط کمپانی فرانسوی Kering خریداری شده است. مدیر عامل گوچی مارکو بیزاری است.

 

۴ – پرادا – Prada

ارزش برند : ۹٫۴ میلیارد دلار

Prada پرادا

برند پرادا که متعلق به شرکت Prada S.P.A است در سال ۱۹۱۳ در کشور ایتالیا و توسط ماریو پرادا تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر میلان ایتالیا قرار دارد و مدیر عامل آن آقای پاتریزیو برتلی است.

کیف های چرم پرادا به قیمتی حدود ۱۰،۰۰۰ دلار به فروش می رسد.

 

۵ – رولکس – Rolex

ارزش برند : ۷٫۹ میلیارد دلار

رولکس

Rolex SA که به نام رولکس شناخته می شود تولید کننده ساعت های لوکس و با کیفیت است. دفتر مرکزی این برند لوکس در کشور سوئیس است. این ساعت های لوکس توسط خود کمپانی رولکس طراحی، ساخته، توزیع و پشتیبانی می شوند. رولکس همچنین یک شعبه در سانفرانسیسکوی آمریکا دارد.

این کمپانی سوئیسی در سال ۱۹۰۵ توسط هانس ویلزدورف تاسیس شد. او در شهر لندن کار خود را شروع کرد و پس از ۱۵ سال و در سال ۱۹۱۹ کسب و کار خود را به سوئیس برد. امروز دفتر مرکزی این برند لوکس در شهر ژنف سوئیس قرار دارد.

 

۶ – شانل – Chanel

ارزش برند : ۷ میلیارد دلار

chanel-شانل

شانل یک کمپانی خصوصی فرانسوی است که توسط کوکو شانل در سال ۱۹۰۹ تاسیس شد. امروز مالک این برند آلیان و جرار ورتیلر، که نوه های یکی از شرکای اولیه کوکو شانل هستند. دفتر مرکزی این برند در شهر پاریس واقع شده است. این برند شهرت خود را از تولید کالاهای لوکسی مانند البسه ، لوازم آرایشی بسیار با کیفیت و جواهرات به دست آورده است.

این برند یکی از لوکس ترین و گران قیمت ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸ است. یکی از کیف های بسیار با ارزش این برند به نام کیف الماس برای همیشه به قیمت ۲۶۱٫۰۰۰ دلار به فروش رسید.

مرتبط : زندگی نامه کوکو شانل – انقلابی در دنیای مد توسط شانل

 

۷ – کارتیه – Cartier

ارزش برند : ۶٫۳ میلیارد دلار

Cartier - کارتیه

Société Cartier که به نام کارتیر شناخته می شود، برندی فرانسوی است که به تولید جواهرات و ساعت می پردازد. این کمپانی در سال ۱۸۴۷ توسط لوییس فرانسیس کارتیه در شهر پاریس تاسیس شد و هنوز نیز دفتر مرکزی این کمپانی در همین شهر قرار دارد.

این برند فرانسوی هفتمین برند گرانقیمت و لوکس دنیا در سال ۲۰۱۸ محسوب می شود. کارتیه بیش از ۲۰۰ مغازه در ۱۲۵ کشور دارد. یکی از با ارزش ترین کلکسیون های کارتیه به نام Cartier WatchTank Anglaise به قیمت ۳۲٫۰۰۰ دلار قیمت دارد.

 

۸ – بربری – Burberry

ارزش برند : ۴٫۱ میلیارد دلار

Burberry - بربری

برند بربری که توسط کمپانی Burberry Group plc تولید می شود برندی لوکس از کشور انگلستان است. این کمپانی در سال ۱۸۵۶ توسط آقای توماس بربری تاسیس شد. دفتر مرکزی بربری در شهر لندن واقع شده است و سه زیر مجموعه به نام های Burberry Porsum, Burberry London و Burberry Brit دارد.

این برند انگلیسی در جایگاه هفتم لوکس ترین و گران قیمت ترین برند های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. برند بربری حدود ۵۰۰ مغازه در ۵۰ کشور دارد. از نمونه کارهای این شرکت می توان به کت پر طاووس که قیمت آن ۳۵٫۰۰۰ دلار است اشاره کرد.

۹ – فندی – Fendi

ارزش برند : ۳٫۶ میلیارد دلار

Fendi - فندی

فندی برندی ایتالیایی است که در سال ۱۹۲۵ در شهر رم توسط ادل کاساراند تاسیس شد. فندی بیش از ۱۱۷ مغازه در سرتاسر دنیا دارد و دفتر مرکزی آن نیز در شهر رم ایتالیا است. کیف دستی های این برند لوکس اغلب بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار قیمت دارند.

 

۱۰ – کوچ – Coach

ارزش برند ۳٫۲ میلیارد دلار

کوچ - Coach

Coach Inc شرکتی امریکایی تولید کننده چرم لوکس است. این شرکت در شهر منهتن نیویورک در سال ۱۹۴۱ تاسیس شد. مدیر عامل کوچ آقای جاشوا شولمن است. این برند بیش از ۶۰۰ مغازه در امریکا و کانادا دارد و اکنون در لیست گرانقیمت ترین و لوکس ترین برند های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

محصولات کوچ معمولا قیمتی حدود ۵۰۰ دلار دارد. این کمپانی قصد دارد با تولید محصولات لوکس تر، کالاهایی گران قیمت تر تولید کند.

 


لوکس ترین و گران قیمت ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸


 

 

 

تجارت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید