لوکس ترین و گرانترین برندهای جهان در سال 2018

لویی ویتون همچنان لوکس ترین و گران قیمت ترین برند جهان

لوکس ترین و گران قیمت ترین برندهای جهان در سال 2018

با رونق اقتصادهای نوظهوری مانند چین و هند، بازار کالاهای لوکس نیز در حال گسترش است. در اینجا می خواهیم شما را با لوکس ترین و گرانترین برندهای جهان در سال 2018 آشنا کنیم.

با وجود اینکه بازار کالاهای لوکس در اختیار برند لویی ویتون است نام های دیگری نیز مانند گوچی و پرادا نیز در حال رشد و پیشروی هستند. در اینجا با 10 شرکت پیشرو که لوکس ترین و گرانترین برندهای جهان در سال 2018 را تولید می کنند ادامه می دهیم. نکته جالب این است که پنج برند اول لوکس دنیا از کشورهای فرانسه و ایتالیا است.

1 – لویی ویتون Louis Vuitton

ارزش برند : 28.4 میلیارد دلار

Louis Vuitton - لویی ویتون

لویی ویتون که نام اصلی آن Louis Vuitton Malletier است یک برند لوکس فرانسوی است که در سال 1854 توسط آقای لویی ویتون تاسیس شد. این برند لوکس ترین و گرانقیمت ترین برند جهان در سال 2018 است. برخی از کیف های لویی ویتون تا قیمت 10.000 دلار به فروش می رسد و کولکسیون ساعت جدید Tambour Monogram از 26هزار دلار تا 29 هزار دلار قیمت دارند.

2 – هرمس – Hermes

ارزش برند : 19.2 میلیارد دلار

Hermès هرمس

برند هرمس که به نام Hermes Paris شناخته می شود نیز یک برند لوکس فرانسوی است که در سال 1837 تاسیس شده است. این برند در لیست لوکس ترین و گرانقیمت ترین برندهای جهان سال 2018 در جایگاه دوم قرار گرفته است. قیمت کیف هرمس که رنگ نارنجی اسطوره ای این برند را دارد حدود4،400 دلار است.

در سال 2011 وقتیکه هرمس کیف Hermes Birkin Gab را رونمایی کرد یک رکورد جهانی از خود به جا گذاشت.  این کیف در یک حراجی به قیمت استثنایی 203،150 دلار به فروش رسید و تبدیل به گرانترین کیف دنیا در یک حراجی شد.

3 – گوچی – Gucci

ارزش برند : 12.7 میلیارد دلار

Gucci گوچی

گوچی سومین برند گرانقیمت در دنیای کالاهای لوکس است. این برند در شهر فلورانس ایتالیا و در سال 1921 توسط آقای گوچیو گوچی تاسیس شد. امروز برند گوچی در مالکیت Gucci Group است که توسط کمپانی فرانسوی Kering خریداری شده است. مدیر عامل گوچی مارکو بیزاری است.

4 – پرادا – Prada

ارزش برند : 9.4 میلیارد دلار

Prada پرادا

برند پرادا که متعلق به شرکت Prada S.P.A است در سال 1913 در کشور ایتالیا و توسط ماریو پرادا تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر میلان ایتالیا قرار دارد و مدیر عامل آن آقای پاتریزیو برتلی است.

کیف های چرم پرادا به قیمتی حدود 10،000 دلار به فروش می رسد.

5 – رولکس – Rolex

ارزش برند : 7.9 میلیارد دلار

رولکس

Rolex SA که به نام رولکس شناخته می شود تولید کننده ساعت های لوکس و با کیفیت است. دفتر مرکزی این برند لوکس در کشور سوئیس است. این ساعت های لوکس توسط خود کمپانی رولکس طراحی، ساخته، توزیع و پشتیبانی می شوند. رولکس همچنین یک شعبه در سانفرانسیسکوی آمریکا دارد.

این کمپانی سوئیسی در سال 1905 توسط هانس ویلزدورف تاسیس شد. او در شهر لندن کار خود را شروع کرد و پس از 15 سال و در سال 1919 کسب و کار خود را به سوئیس برد. امروز دفتر مرکزی این برند لوکس در شهر ژنف سوئیس قرار دارد.

6 – شانل – Chanel

ارزش برند : 7 میلیارد دلار

chanel-شانل

شانل یک کمپانی خصوصی فرانسوی است که توسط کوکو شانل در سال 1909 تاسیس شد. امروز مالک این برند آلیان و جرار ورتیلر، که نوه های یکی از شرکای اولیه کوکو شانل هستند. دفتر مرکزی این برند در شهر پاریس واقع شده است. این برند شهرت خود را از تولید کالاهای لوکسی مانند البسه ، لوازم آرایشی بسیار با کیفیت و جواهرات به دست آورده است.

این برند یکی از لوکس ترین و گرانترین برندهای جهان در سال 2018 است. یکی از کیف های بسیار با ارزش این برند به نام کیف الماس برای همیشه به قیمت 261.000 دلار به فروش رسید.

7 – کارتیه – Cartier

ارزش برند : 6.3 میلیارد دلار

Cartier - کارتیه

Société Cartier که به نام کارتیر شناخته می شود، برندی فرانسوی است که به تولید جواهرات و ساعت می پردازد. این کمپانی در سال 1847 توسط لوییس فرانسیس کارتیه در شهر پاریس تاسیس شد و هنوز نیز دفتر مرکزی این کمپانی در همین شهر قرار دارد.

این برند فرانسوی هفتمین برند گرانقیمت و لوکس دنیا در سال 2018 محسوب می شود. کارتیه بیش از 200 مغازه در 125 کشور دارد. یکی از با ارزش ترین کلکسیون های کارتیه به نام Cartier WatchTank Anglaise به قیمت 32.000 دلار قیمت دارد.

8 – بربری – Burberry

ارزش برند : 4.1 میلیارد دلار

Burberry - بربری

برند بربری که توسط کمپانی Burberry Group plc تولید می شود برندی لوکس از کشور انگلستان است. این کمپانی در سال 1856 توسط آقای توماس بربری تاسیس شد. دفتر مرکزی بربری در شهر لندن واقع شده است و سه زیر مجموعه به نام های Burberry Porsum, Burberry London و Burberry Brit دارد.

این برند انگلیسی در جایگاه هفتم لوکس ترین و گرانترین برند های جهان در سال 2018 قرار گرفته است. برند بربری حدود 500 مغازه در 50 کشور دارد. از نمونه کارهای این شرکت می توان به کت پر طاووس که قیمت آن 35.000 دلار است اشاره کرد.

9 – فندی – Fendi

ارزش برند : 3.6 میلیارد دلار

Fendi - فندی

فندی برندی ایتالیایی است که در سال 1925 در شهر رم توسط ادل کاساراند تاسیس شد. فندی بیش از 117 مغازه در سرتاسر دنیا دارد و دفتر مرکزی آن نیز در شهر رم ایتالیا است. کیف دستی های این برند لوکس اغلب بین 2000 تا 5000 دلار قیمت دارند.

10 – کوچ – Coach

ارزش برند 3.2 میلیارد دلار

کوچ - Coach

Coach Inc شرکتی امریکایی تولید کننده چرم لوکس است. این شرکت در شهر منهتن نیویورک در سال 1941 تاسیس شد. مدیر عامل کوچ آقای جاشوا شولمن است. این برند بیش از 600 مغازه در امریکا و کانادا دارد و اکنون در لیست گرانقیمت ترین و لوکس ترین برند های جهان در سال 2018 قرار گرفته است.

محصولات کوچ معمولا قیمتی حدود 500 دلار دارد. این کمپانی قصد دارد با تولید محصولات لوکس تر، کالاهایی گران قیمت تر تولید کند.


لوکس ترین و گرانترین برندهای جهان در سال 2018


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید