درآمد اینترنتیآموزشی

چگونه از طریق فروش در آمازون کسب درآمد کنیم ؟

چگونه از طریق فروش در آمازون کسب درآمد کنیم ؟

حتما با تیترهایی با این محتوا که” خیلی ها از طریق فروش در آمازون پول زیادی بدست آورده اند” قبلا روبرو شده اید و حتما با خود پرسیده اید که آیا من هم می توانم از طریق آمازون کسب درآمد کنم. فروش محصولات در سایت آمازون و کسب درآمد آنلاین از این طریق برای همه امکان پذیر است ولی نیاز به کمی دانش، اطلاعات و تجربه دارد که در اینجا می خواهیم در مورد آنها کمی توضیح دهیم.

کمپانی های زیادی در دنیا هستند که بستری برای تجارت الکترونیک فراهم کرده اند. شرکت هایی مانند Shopify, Ebay, ClickFunnels و Etsay این نوع فعالیت و کسب درآمد آنلاین را برای همه آسان کرده اند. اما هنوز هیچکدام نتوانسته اند مانند Amazon به این اندازه محبوب شوند واین محبوبیت بی دلیل نیست.

آمازون یک موقعیت بسیار بزرگ برای آنهایی است که می خواهند وارد دنیای تجارت آنلاین و کسب درآمد از طریق اینترنت شوند. هر سال آمازون رشدی بین 25 الی 30 درصدی را تجربه کرده است در حالیکه رقبای آن مانند Ebay هر کدام رشدهای تک رقمی را تجربه می کنند.

اما چگونه می توان با فروش در آمازون از این سایت درآمد آنلاین کسب کرد.

راههای زیادی برای کسب درآمد از طریق این سایت قدرتمند وجود دارد که شما می توانید یکی از آنها بنا بر شرایط خود انتخاب کنید و شروع به فعالیت در این سایت قدرتمند کنید. اما بهترین روش برای کسب درآمد در آمازون برای یک فرد معمولی، فروش برند شخصی شده یا Private Label است. پس فروش در آمازون را با این موضوع شروع میکنیم.

برای شروع باید بخش مهمی به نام Amazon Seller Central آشنا شوید، زیرا اینجا همانجایی است که افراد یا شرکت ها می توانند محصولات و اجناس خودشان را در معرض فروش بگذارند. برای ورود به این قسمت کافی است که وارد لینک sellercentral.amazon.com شوید.

برای شروع فروش در آمازون نیاز به ساخت یک حساب در این بخش دارید. ساختن یک حساب شخصی در این قسمت کار سختی نیست و شما باید اطلاعات شخصی و اطلاعات حساب بانکی خود را در این قسمت وارد نمایید.

توجه داشته باشید که برای فروش در سایت آمازون باید یا حساب بانکی در کشورهای مورد تایید آمازون داشته باشید و یا اینکه از حساب کسی که در یکی از این کشورها زندگی می کند استفاده نمایید و حساب را به نام او باز کنید. در ادامه راه های باز کردن حساب برای افرادی که در ایران زندگی می کنند را نیز توضیح خواهیم داد.

مرتبط : درس مهمی که تمام مدیران و تجارت آفرینان باید بیاموزند

چگونه می توانم در آمازون بفروشم ؟

شما می توانید تقریبا همه چیز را در سایت آمازون و از طریق Amazon Seller Central بفروش برسانید. میلیون ها محصول متفاوت در آمازون فروخته می شود که در بین آنها برندهای بزرگ بین المللی نیز وجود دارند. برخی محصولات دست دوم میفروشند و برخی دیگر صنایع دست ساز خود و یا دیگران را در آن می فروشند. در کل شما محدودیتی برای فروش در آمازون نخواهید داشت.

محصولات برای فروش در آمازون را از کجا خرید کنم ؟

راه های زیادی برای تهیه محصول برای فروش در آمازون وجود دارد.

در اینجا با برخی از این راه ها اشاره می کنیم :

 •  تهیه از عمده فروش ها : می توانید از یکی از عمده فروشهای داخلی، محصولاتی که به نظرتان امکان فروش در بازار امریکا و دیگر کشورهای مورد تایید آمازون دارد را خریداری کنید و آنها را برای فروش به انبار آمازون ارسال کنید.
 •  خرید آنلاین : می توانید با خرید از سایت های آنلاین بخصوص سایت های آنلاین چینی که محصولات را به قیمت های پایین تر از آمازون ارائه می دهند خریداری کنید و در آنها را در آمازون به فروش برسانید.
 •  برند شخصی بسازید : این روش مهمترین روش برای کسب درآمد از آمازون است. در این روش با خرید محصولات بدون برند و با چسباندن برند و لوگی خوتان برروی آن، برند شخصی خودتان را بسازید و آن را در آمازون بفروشید. به این روش Private Label می گویند. در اینجا می خواهیم بیشتر به این روش بپردازیم زیرا روش بسیار مهمی برای کسب درآمد از آمازون است.

چگونه برند شخصی بسازیم ؟

شاید در ابتدا Private Label کمی دشوار به نظر برسد، ولی آنقدرها هم سخت نیست و شما می توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

برای اینکه برند شخصی بسازید و آن را در آمازون بفروشید باید این مراحل را طی کنید :

 •  تحقیق و جستجوی محصول : قبل از هرکاری باید متوجه شوید که کدام محصولات در آمازون فروش بهتری دارند و همچنین باید متوجه شوید که فروش چه اجناسی در آمازون منطقی و برای شما امکان پذیر است.
 •  پیدا کردن فروشنده : وقتیکه متوجه شدید چه محصولی را می خواهید در آمازون بصورت برند شخصی بفروشید، حالا باید یک منبع برای تهیه آن پیدا کنید. اغلب محصولاتی که در آمازون بفروش می رسند از سایت چینی Alibaba تهیه می شوند.
 •  لیست کردن اجناس : بعد از اینکه فروشنده را پیدا کردید و مطمئن شدید که می توانید به قیمت مناسب اجناس را به انبار آمازون برسانید، باید آنها را در Amazon Seller Central لیست کنید.
 •  فروش اجناس : بعد از اینکه اجناس خود را لیست کردید و آن را به انبار آمازون رساندید، شروع به تبلیغات و فروش اجناس خود در آمازون کنید.

چقدر پول از فروش برند شخصی در آمازون می توانم کسب کنم ؟

فروش اجناس از طریق روش برند شخصی در آمازون بسیار پرسود و جذاب است. این کار یک تجارت بزرگ است که اگر در آن بتوانید تجربه کافی کسب کنید، زندگی خود را متحول کرده اید.

 • به طور متوسط شما باید بتوانید 250 الی 300 عدد از برند شخصی خود را در ماه در آمازون بفروشید.
 • درصد درآمد شما بستگی به میزان مهارتتان در خرید اجناس دارد. درصد سود فروش در آمازون به شیوه هایی که گفته شد می تواند از 50% الی 300% سود برای شما به همراه بیاورد.
 • برای مثال اگر 1000 دلار محصول از به قیمت مناسب تهیه کنید و آن را در آمازون با سود 200% بفروشید، می توانید 2000 دلار سود کسب کنید.

میزان پولی که می توانید از فروش در آمازون بدست بیاورید بستگی به موارد زیادی دارد که توضیح آنها در این پست نمی گنجد.

انواع فروشنده در آمازون

دو نوع فروشنده در آمازون وجود دارد. فروشندگان Individual که اغلب بصورت تفریحی در آنجا فعالیت می کنند و به صورت پیشفرض نمی توانند بیش از 40 آیتم در ماه بفروشند. نوع دیگر فروشنده Professional است که به صورت حرفه ای در این پلتفرم فعالیت می کند. اغلب این افراد از Private Label استفاده می کنند و می توانند بیش از 40 عدد محصول در ماه بفروشند. هر دوی این فروشنده ها باید برای فروش در آمازون به سایت پول پرداخت نمایند ولی این نوع پرداخت ها متفاوت است.

هزینه تبدیل شدن به فروشنده Individual و Professional

بعنوان یک فروشنده Individual هزینه ای برای باز کردن حساب پرداخت نخواهید کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در سایت ثبت نام کنید و سپس زمانی که فروشی انجام می دهید باید مبلغی به آمازون پرداخت نمایید. این مبلغ عبارت است از مبلغ کمیسیون معمول بعلاوه 1 دلار هزینه فروش هر آیتم. از طرفی دیگر اگر تبدیل به فروشنده Professional شوید، برای ثبت نام باید 40 دلار پرداخت نمایید و دیگر بابت هر فروش 1 دلار به آمازون پرداخت نخواهید کرد.

آمازون FBA چیست ؟

آمازون FBA مخفف fulfillment-by-Amazon است. FBA نوعی خدمات است که درآن خود شرکت آمازون به فروشنده کمک می کند تا اجناس را انبار، بسته بندی و به مشتری نهایی ارسال کند. علاوه برآن برای تمام این کارها هزینه بسیار پایینی دریافت می کند. در واقع بسته بندی و ارسال اجناس توسط خود شما بسیار گرانتر برایتان تمام می شود.

فروش در آمازون با روش FBA

همچنین این محصولات بصورت Prime برای مشتریان ارسال می شود و این موضوع شانس شما را برای فروش بالاتر افزایش می دهد. اجناسی که بصورت Prime ارسال می شوند طی 2 الی 3 روز به مشتری تحویل داده می شوند و بیشتر در معرض دید مشتریان قرار می گیرند. این روش بهترین روش برای فروش اجناس در سایت آمازون است که اغلب افرادی که از ایران و یا دیگر کشورها در این سایت فعالیت می کنند از این روش بهره مند می شوند.

مرتبط : بهترین دلایل برای شروع یک کسب و کار اینترنتی

سئوالات متداول

آیا ایران مورد تایید آمازون است ؟

خیر ایران از جمله کشورهای مورد تایید آمازون برای فروش محصولات و یا ارسال بسته نیست.

چگونه از ایران در آمازون فعالیت کنیم ؟

برای فروش در آمازون باید از روش های غیر مستقیم استفاده نمایید که کار چندان سختی نیز نیست.
برای چنین کاری باید حساب بانکی در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون باز کنید و اطلاعات خود را مطابق با همان کشور وارد نمایید.
از اطلاعات یکی از اقوام و یا دوستان که در خارج از کشور زندگی می کنند و این اجازه را به شما می دهند استفاده کنید.
از خدمات شرکت هایی که آدرس مجازی و حساب بانکی (معتبر و واقعی) در کشورهای دیگر باز می کنند استفاده نمایید.

آیا می تونم بعنوان یک شخصیت حقیقی یا یک فرد در آمازون محصولاتم را بفروشم یا نیاز به وجود یک شرکت است ؟

بله شما می توانید بدون ثبت شرکت و تنها به صورت یک فرد حقیقی در Amazon Seller Central حساب باز کنید و محصولات خود را بفروشید. برای فروش در آمازون نیاز ندارید که شرکتی ثبت کنید اما بابت فروش باید مالیات پرداخت کنی

آیا فروش در آمازون رایگان است ؟

فروش در آمازون

هزینه فروش آمازون چقدر است؟ آمازون دو طرح فروش دارد. هزینه طرح فروش حرفه ای 39.99 دلار در ماه به اضافه هزینه ارجاع برای هر مورد است که بر اساس دسته بندی متفاوت است. هزینه طرح فروش انفرادی 0.99 دلار به ازای هر واحد فروخته شده به اضافه هزینه ارجاع برای هر مورد است که بر اساس دسته بندی متفاوت است.

آیا فروش در آمازون سودآور است ؟

برخی از افراد با فروش در آمازون کسب و کارهای موفقی ایجاد کرده اند. نظرسنجی اخیر از فروشندگان آمازون نشان داد که 26٪ کمتر از 1000 دلار در ماه فروخته اند و 4٪ نمی دانند چقدر فروخته اند. 20 درصد دیگر بین 1000 تا 5000 دلار در ماه درآمد دارند که درآمد بسیار خوبی است.
با این وجود فروش در آمازون مستقیم از ایران امکان پذیر نیست و نیاز به استفاده از روش هایی که در بالا توضیح دادیم دارد.

آیا تجارت آفرین خدمات فروش در آمازون را برای کاربران ایرانی ارائه میدهد ؟

در صورت ارائه یک طرح تجاری مناسب و توجیح اقتصادی طرح، تجارت آفرین برای فروش در سایت های خارجی مانند آمازون، Ebay و Ozon همکاری میکند. همچنین قابل ذکر است که این خدمات تنها برای شرکت های ایرانی است و مستقیم به فرد ارائه نمیشود. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

امیدوارم که از این مقاله برای فروش در آمازون استفاده لازم را ببرید. شما می توانید سئوالات خود را در این مورد در بخش نظرات و یا تماس با تجارت آفرین مطرح نمایید.


چگونه از طریق فروش در آمازون کسب درآمد کنیم ؟


تجارت آفرین فارکس

13 دیدگاه

 • سلام خسته نباشید ببخشید میدانم این سوال کمی خوشایند نیست ولی میخوام مطمئن بشم از هم کاری با شما.
  چطور میتونم اعتماد کنم که این سایت شما قابل اعتماد هست ؟
  ممنون میشم اگه جواب منو بدین.

  • سلام
   در حال حاظر ما تنها برای شرکت ها خدمات فروش در آمازون ارائه میدهیم. چنانچه شرکت هستید و نیاز به ساپورت دارید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

    • سلام و سپاس از اطلاعات مفیدتان.سوالی از حضورتان داشتم آیا سایت h5.Fluxcart.top اسکن است؟ این سایت با ارسال اجناس eBay از کاربران خود( که با خرید ارز تتر از صرافی نوبیتکس حساب باز کرده اند)می خواهد آن اجناس را خریداری کرده و مدعی هستند که آن هادر لحظه اجناس راکنسل می کنند.در ضمن هر کس که افراد بیشتری را وارد کند سود فروش اشخاص ثالث هم به فرد معرف تعلق می گیرد.
     سپاسگزار می شوم که راهنمایی لازم را با توجه به دانش وافر خود بفرمایید.

 • سلام . من چجوری باید محصولاتم رو ارسال کنم به آمریکا .
  حساب بانکی آمریکا چجوری باید گرفت .

  • سلام
   برای ارسال محصولات به امریکا باید یک کشور ثالث که مورد تایید آمازون هست را انتخاب کنید و از آنجا فعالیت های خود را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید با ادمین سایت در ارتباط باشید.

 • سلام آقای قانعی عزیز ممنونم از اطلاعاتتون
  من در ایران هستم و البته نمیدونم چطور باید حساب کاربری بسازم در آمازون (وبمستر هستم اما نه فامیلی خارج کشور دارمم نه اقامت …)
  راهنمایی می کنید در کدوم کشور منطقه ام رو مشخص کنم؟

  • سلام
   وقت شما بخیر . باید کشوری رو انتخاب کنید که بتونید یک شماره حساب از اونجا داشته باشید. در قسمت ارتباط با ما هم میتوانید با من در ارتباط باشید

 • سلام وقت شما بخیر
  من در ایران تولید کننده محصولات چوبی هستم. آیا امکان فروش محصولات تولیدی ما در آمازون وجود دارد ؟ قیمت تولیدات ما از محصولات چینی پایین تر است.

  • سلام
   لطفا با من در تلگرام در ارتباط باشید ( در بخش ارتباط با ما ) . بررسی می کنم که آیا امکان فروش محصولات شما در آمازون وجود دارد یا خیر. البته همه نوع محصول در آمازون به فروش می رسد. اما محصولات باید از طریق واسطه به انبار آمازون ارسال شوند. چنانچه محصولات شما مناسب باشد شما را برای فروش در آمازون راهنمایی خواهم کرد.

 • سلام
  ممنون از سایت خوبتون. لطفا درباره اینکه چطور میشه از علی بابا خرید بیشتر توضیح بدید. آیا شما آموزش فروش در آمازون هم میدید ؟

  • سلام
   هم اکنون کلاس های مشخصی برای فروش در آمازون ندارم اما چنانچه سئوالی دارید می توانید در قسمت ارتباط با ما مطرح کنید و شما را راهنمایی خواهم کرد. اگر محصول مناسبی داشته باشید و قصد فروش آن را در آمازون دارید می توانم کمکتان کنم.
   در مورد خرید از علی بابا هم در پست های بعدی توضیح خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس