بازار فارکس امروز – چهارشنبه 24 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 24 آبان در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) به دنبال ضررهای قابل توجه در برابر رقبای اصلی در روز سه شنبه با کمبود تقاضا دست و پنجه نرم می کند، در حالی که پوند استرلینگ (GBP) در صبح روز چهارشنبه اروپا روندی ضعیف را تجربه می کند. اواسط هفته، تقویم اقتصادی اروپا داده های تولید صنعتی و تراز تجاری ماه سپتامبر را برجسته خواهد کرد. در جلسه آمریکا، فعالان بازار از نزدیک بر شاخص قیمت تولید کننده (PPI) و ارقام خرده فروشی در ماه اکتبر نظارت می کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا در ساعات معاملات روز سه شنبه آمریکا چرخشی به سمت جنوب گرفت و با 1.5 درصد کاهش قابل توجهی را به ثبت رساند و یکی از قابل توجه ترین زیان های یک روزه خود را در سال جاری رقم زد. داده های ایالات متحده از کاهش تورم رونمایی کرد، به طوری که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه اکتبر از 3.7 درصد در سپتامبر به 3.2 درصد کاهش یافت. در نتیجه، شاخص های اصلی وال استریت افزایش یافت و شاخص خزانه داری 10 ساله ایالات متحده به پایین ترین سطح خود در نزدیک به دو ماه گذشته سقوط کرد و به زیر 4.5 درصد رسید. در اوایل روز چهارشنبه، شاخص USD در حال تثبیت زیان های خود کمی بالاتر از 104.00 است، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در آن روز نسبتاً بالاتر است.

در طول ساعات معاملات آسیایی در روز چهارشنبه، داده‌های چین نشان داد که خرده‌فروشی در ماه اکتبر 7.6 درصد به صورت سالانه افزایش یافت و تولید صنعتی 4.6 درصد رشد کرد، کمی پیش‌تر از تخمین‌های تحلیلگران.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD، پس از کسب بیش از 200 پیپ و عبور از 1.2500 برای اولین بار از اواسط سپتامبر در روز سه شنبه، در اوایل جلسه اروپا در روز چهارشنبه یک اصلاح را تجربه کرد. این امر پس از آن صورت می گیرد که دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که CPI سالانه در بریتانیا در ماه اکتبر 4.6 درصد افزایش یافته است که به میزان قابل توجهی از 6.7 درصد در سپتامبر کاهش یافته است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD با شکسته شدن بالای 1.0800 و افزایش فشار خود به سمت 1.0900 در روز سه شنبه، در اوایل جلسه چهارشنبه وارد مرحله تثبیت بالای 1.0850 می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در بحبوحه ضعف گسترده دلار در روز سه‌شنبه، دستخوش یک اصلاح نزولی شدید شد و یک زنجیره برد شش روزه را شکست. در آخرین به‌روزرسانی، USD/JPY افزایش روزانه کمی را در حدود 150.70 ثبت می‌کند. داده های ژاپن نشان می دهد که تولید صنعتی در ماه سپتامبر 0.5 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا از کاهش بازدهی آمریکا سود می برد و در روز سه شنبه نزدیک به 1 درصد افزایش یافت. اوایل چهارشنبه، XAU/USD به حرکت صعودی خود ادامه می‌دهد و 0.35% در روز افزایش یافت و به حدود 1970 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید