بازار فارکس امروز – پنج شنبه 25 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 25 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

پس از تجربه کاهش قابل توجه در روز سه‌شنبه به دنبال داده‌های کمتر از انتظار تورم آمریکا، شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز چهارشنبه بهبودی ملایمی را نشان داد و در روز پنجشنبه به روند صعودی خود ادامه داد. داده‌های کلیدی اقتصادی، از جمله ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی، نظرسنجی تولیدی فدرال رزرو فیلادلفیا، و تولید صنعتی برای ماه اکتبر، در نیمه دوم روز به دقت رصد خواهند شد. قرار است چند نفر از سیاستگذاران فدرال رزرو (Fed) از جمله لورتا مستر، جان ویلیامز و فرماندار لیزا کوک در ساعات معاملاتی آمریکا سخنرانی کنند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز قرار است سخنان افتتاحیه از پیش ضبط شده را در کنفرانس آنلاین سالانه هیئت ریسک سیستمی اروپا ارائه کند.

داده های ایالات متحده در روز چهارشنبه نشان داد که خرده فروشی در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار کاهش یافته است، در حالی که تورم تولیدکننده همچنان کاهش می یابد. علیرغم انتشار داده های متناقض، شاخص های اصلی وال استریت ثابت ماند و دلار آمریکا در برابر همتایان اصلی خود انعطاف پذیری نشان داد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در ساعات معاملات آسیایی، اداره آمار استرالیا از افزایش جزئی نرخ بیکاری به 3.7 درصد در اکتبر از 3.6 درصد در سپتامبر خبر داد. نرخ مشارکت از 66.8 درصد به 67 درصد افزایش یافت و تغییر اشتغال فراتر از انتظارات بازار بود و به +55000 رسید. علاوه بر این، انتظارات تورمی مصرف کننده در استرالیا از 4.8 درصد به 4.9 درصد در نوامبر افزایش یافت. به دنبال این انتشار، AUD/USD کاهش یافت و به زیر 0.6500 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD قبل از رسیدن به 1.0900 با مقاومت مواجه شد و در روز چهارشنبه ضررهای جزئی را ثبت کرد. اوایل پنجشنبه، این جفت ارز در محدوده باریکی در حدود 1.0850 نوسان داشت.

پوند به دلار GBP/USD

پس از عبور از 1.2500، GBP/USD در روز چهارشنبه تحت یک اصلاح فنی قرار گرفت و کاهش خود را در اوایل روز پنجشنبه ادامه داد و زیر 1.2400 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه نزدیک به 100 پیپ افزایش یافت و به بالای 151.00 رسید. در صبح روز پنج‌شنبه اروپا، این جفت ارز در کانال باریک کمی زیر 151.50 نوسان داشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.5 درصد بازگشت. پس از بسته شدن ثابت روز چهارشنبه، XAU/USD شروع به افزایش به سمت 1970 دلار در اوایل روز پنجشنبه کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید