بازار فارکس امروز – پنج شنبه 18 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 18 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

پس از نشان دادن قدرت صعودی در اوایل هفته، دلار آمریکا (USD) جایگاه خود را از دست داد و در نتیجه شاخص دلار در روز چهارشنبه تقریباً بدون تغییر بسته شد. تمرکز روز پنجشنبه بر روی داده های هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری ایالات متحده معطوف می شود و بعدا، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (Fed) در پانل صندوق بین المللی پول (IMF) شرکت خواهد کرد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز قرار است سخنرانی کند.

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا در روز چهارشنبه بیش از 1.5 درصد کاهش یافت و دلار را در برابر رقبای اصلی تضعیف کرد. شاخص‌های اصلی وال استریت تقریباً بدون تغییر روز را به پایان رساندند و در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تغییر کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از حرکاتی غیرقطعی روز چهارشنبه بالای 1.0700 تثبیت شد و خرده فروشی منطقه یورو در ماه سپتامبر سالانه 2.9% کاهش یافت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در نیمه دوم روز چهارشنبه جهش کرد و ثابت به زیر 1.2300 بسته شد. روز پنجشنبه، این جفت به سمت 1.2300 حرکت می کند.

در صورتجلسه سیاست های بانک مرکزی کانادا در ماه اکتبر، برخی از اعضا احتمال نیاز به افزایش بیشتر نرخ را پیشنهاد کردند. با این حال، دلار کانادا در بحبوحه کاهش قیمت نفت خام تضعیف شد. USD/CAD در روز چهارشنبه برای سومین روز متوالی در محدوده مثبت بسته شد و در روز پنجشنبه کمی زیر 1.3800 تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY شتاب صعودی خود را حفظ کرد و افزایشی را در روز چهارشنبه ثبت کرد و در اوایل پنجشنبه حدود 151.00 نسبتاً آرام ماند. بانک ژاپن بر تعهد خود به کنترل منحنی بازده و سیاست نرخ بهره منفی تاکید کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

اصلاح نزولی طلا در روز چهارشنبه تشدید شد و XAU/USD به ضعیف ترین سطح خود در نزدیک به سه هفته گذشته در 1947 دلار رسید. در صبح اروپا، این جفت ضرر هفتگی را در حدود 1950 دلار تثبیت می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید